UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 9
Re: Zeme privātmājai
Autors: Dizis (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 19:09

Jā, noskaitītais zemesgabals ir Alberta ielas apkārtne, Zvejniekciemā, vairāk par 150, no jūras, un mazāk par 400m. Teritorijas nākotnes detālplānojumā, kā jau minēju, ir publisko iestāžu apbūves teritorija. Šaujat vaļā, kas var, mīnusus šim gabalam! :)

Re: Zeme privātmājai
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 19:30

Nu līdz Rīgai drusku gabals - tas tā, ja aktuāli.
Diezgan tuvu jūras krastam. Ieteiktu painteresēties, kā ilgtermiņā mainās krasta līnija un kādas prognozes tuvākajiem 50-100 gadiem (pieņemot, ka vēlēsies NĪ atstāt kādam mantojumā).

Re: Zeme privātmājai
Autors: Dizis (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 19:54

Cik izpētīju krasta korozijas prognozes, manas dzīves laikā nespīd man pirmā līnija :D
Līdz Rīgai ir gabals, bet 45-50 min brauciens man šķiet pieļaujams (ar nosacījumu, ka man Rīga ir absolūta nepieciešamība, jābraukā katru dienu).

Re: Zeme privātmājai
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 20:14

Ar visādiem fenšuj, kasir svešs mūsu mentalitātei un galīgi neatbilst mūsu platuma grādiem, ir šamanisms. Ar āderēm viss ir nopietni. Āderes nosaka būs vai nebūs iespējams izrakt aku, vilks vai nevilks majas skurstenis un kā strādās dabīgā ventilacija. Es nemaz nerunaju par to, ka, ja gulēsi uz āderes, tad pēc dažiem gadiem Tevi aizvedīs uz tuvējo kapu kalniņu. Āderes šarlataniem neradās. Tā ir dabīga parādiba, kuru jūt daži cilvēki. Gan jau Tavu paziņu vidū tādi ir.
Vispār atrast mājai viet, tas tiešām nav vienkārši. Es piemēram nekad neceltu sev māju visas tais "laimes pļavās", kur kāds jau iemērijis pleķīsus un štromu pievilcis. Ciest nevaru, ka man kaimiņs, turpat aiz sētas, apenēs pirdīs. Vārdu sakot, jāsaprot, kādu dzīves stilu gribās piekopt. Viena lieta māja, kurā tikai pārguļ nakti kā dzīvoklī, cita lieta, ja majā darbs un sanāk daudz uzturēties. Varbūt gribās, lai pie mājas tuvumā būtu mežs, kur sēnes lasīt, bet varbūt gribās pie ūdens dzīvot un pofig, ka tauvas josla visu laiku piedir*** ar atkritumiem un katru izejamo dienu kāds tur piknuiku uzrīko. Tas viss arī jāņem vērā dzīvesvietu izvēloties.

Re: Zeme privātmājai
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 20:45

Dizis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Līdz Rīgai ir gabals, bet 45-50 min brauciens
> man šķiet pieļaujams (ar nosacījumu, ka man
> Rīga ir absolūta nepieciešamība, jābraukā
> katru dienu).

Kad pats meklēju, arī tā domāju. "Pēc aprēķiniem" - meklēju max 50km rādiusā ap Rīgu, lai ceļā nebūtu jāpavada vairāk par stundu. Atradu pie Baldones, sanāk 30km līdz Mūkusalas aplims, strādāju Sarkandaugavā. Ja ceļos pl.6 un izbraucu pirms korķiem, tad līdz darbam sanāk 45-50 minūtes - tas ir tad, kad ielās nav pilnīgi nekādas kavēšanās. Ja jābrauc vēlāk, tad tipiski kāda pusotra stunda, ir gadījies arī 2 stundas un vairāk.

Nemācēšu teikt, kāda satiksme pīķa stundās ir tai pus Rīgai, to lai zinātāji pakomentē.


Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es piemēram nekad neceltu sev māju
> visas tais "laimes pļavās", kur kāds jau
> iemērijis pleķīsus un štromu pievilcis. Ciest
> nevaru, ka man kaimiņs, turpat aiz sētas,
> apenēs pirdīs.

Mūsu pusē ir daudz gabalu, kam pie ceļa ir elektrības kaste, bet reāli uz gabaliem nav pilnīgi nekā. Par "turpat aiz sētas" gan nav baigi jāuztraucas - kā man teica, tad minimālā gabala platība ir hektārs. Kam paveicies, tiem ir vairāki hektāri ;)
Tā ka "laimes pleķīši" ir dažādi… Bet jā, tos "šeit kādreiz būs ciemats" pleķīšus es arī nesaprotu.

Re: Zeme privātmājai
Autors: ints45 (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 20:57

melioracija punkts elvē

Var paskatīties kas ir ar drenāžu izvēlētajā vietā. Drenāža ir ļoti noderīga padarīšana

Re: Zeme privātmājai
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 21:02

Ir jau labi un optimistiski domāt ka 100km ik dienas ir mierīgi pavelkams. Bet man ir zināmi tādi paši, kas tā domāja.... Katru dienu 2 stundas ceļā, skola, bērni, pie ārsta, te pulciņi, teātris, ...... Naudiņa degvielai reiz 2 ( tāda ir braukšanas pašizmaksa). Draugi sākumā brauc.... Tad jau retāk. Tālu.
Bet pēc skolas bērni uz augstskolu.... Kā. Tāpat 2 stundas.... Ir jādomā plašāk jo vecums pienāk arvien straujāk, jo tāds skriešanas laiks. Un bērniem pasaule pavērsies daudz plašāk un tu tū.

Re: Zeme privātmājai
Autors: Dizis (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 21:15

Šis būs drīzāk kā tāds vasarnīcas variants nākotnē, kad varēs to atļauties. Es tiešām piemetu, ka 400,- EUR mēnesī degvielā tikai par ceļu uz/no mājām ir izdevumu daļa, ko nevēlos segt.

Re: Zeme privātmājai
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 21:18

100 km darbs-mājas ir nenormāli, tā vairs nav dzīve. 30km no Rīgas manā uztverē ir max. Ja tas neizpildās, tad jārada darbs kur citur. Labi būtu, ja darbs ir 3-10km. Tagad dēļ urbanizācijas cilvēki ir adaptējušies un 30km uzskata par absolūtu normu un pieļauj pat 50km un vēl vairāk. Tas ir neprāts.

Jāsāk tad no otra gala, konvertējot naudā visu to ceļu, t.i. darba algas likme pavadītajā ceļā+degviela+auto amortizācija+negadījuma risks ceļā+veselības cena sēžot auto beņķī+slikts garastāvoklis un sabojātas attiecības ģimenē. Tie būs tie eiro, kuri izlido skurstenī pilnīgi nepamatoti. To summu var mierīgi noņemt nost no algas un saprast cik ir tā alga pie kuras var strādāt provincē.

Re: Zeme privātmājai
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 22:34

Pievienojos Vilnim !

Re: Zeme privātmājai
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 23:40

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> 100 km darbs-mājas ir nenormāli, tā vairs nav
> dzīve. 30km no Rīgas manā uztverē ir max. Ja
> tas neizpildās, tad jārada darbs kur citur. Labi
> būtu, ja darbs ir 3-10km. Tagad dēļ
> urbanizācijas cilvēki ir adaptējušies un 30km
> uzskata par absolūtu normu un pieļauj pat 50km
> un vēl vairāk. Tas ir neprāts.
Attālums ir relatīvs,ja runā par to pašu Zvejniekciemu. Līdz Juglai ~30 min. nepārsniedzot ātrumu. Izbraukt cauri pus Rīgai bieži vien prasa gan vairāk laika,gan nervu. Nabaga Jūrmalniekus nemaz negribas pieminēt-kam jātiek pāri tiltiem-bet dzīvo krietni tuvāk ja ņem vērā tikai kilometrus.

Re: Zeme privātmājai
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 23:54

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bet pēc skolas bērni uz augstskolu.... Kā.
> Tāpat 2 stundas....

Viens vārds - kojas. Atceros, studiju gados vienaudži pat ļoti labprāt dzīvoja kojās - tomēr kaut kāda zināma patstāvība, privātums, neatkarība no vecākiem, brīvība.


Dizis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es tiešām piemetu, ka 400,- EUR mēnesī degvielā tikai par
> ceļu uz/no mājām ir izdevumu daļa, ko nevēlos segt.

Viens vārds - dīzelis. Vēl trīs vārdi - labāk atalgots darbs (pats taču rakstīji - "kad varēšu atļauties").


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> 100 km darbs-mājas ir nenormāli, tā vairs nav
> dzīve.

Tā IR dzīve. Ja spēj sevi nodisciplinēt, tad tie 100km dienā var aizņemt tik pat daudz laika (vai pat mazāk) nekā braukšana uz darbu no kāda Rīgas guļamrajona. Man tagad ar gandrīz 100km dienā brīvā laika ir nesalīdzināmi vairāk nekā bija, kad dzīvoju Rīgā vai Baložos.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja tas neizpildās, tad jārada darbs kur citur.

Ja nodarbojies vienatnē ar rokdarbiem, tad jā - vari darbu sev radīt kur vien vēlies. Ir jomas, kurās tas gluži vienkārši nav iespējams.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> (..) slikts garastāvoklis un sabojātas attiecības ģimenē.

Rīgas guļamrajonā garastāvoklis ir sliktāks, miegs neizgulētāks, ģimene neapmierinātāka nekā chillojot pa štrāsi.

Re: Zeme privātmājai
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 10/02/2015 23:56

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> (..)+negadījuma risks ceļā+(..)

Visbiežāk avārijas situācijas redzu tieši Rīgā, nevis pa ceļam uz Rīgu. Tas tā, starp citu.

Re: Zeme privātmājai
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 00:16

Es savā dzīvē diezgan mērķtiecīgi attālumu esmu centies samazināt - es sāku no 30km. Šobrīd tīri intuitīvi starpību 20-30km es novērtētu kā vismaz 40% no algas. Par lielākiem attālumiem man nav bijusi pieredze.

Re: Zeme privātmājai
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 00:26

Par tām avārijām interesanti ir tas, pilsētā to ir vairāk, bet ārpus tās - avārijas ir ievērojami baisāka skata. Ja man gadās uztrāpīt darba ņēmēju plūsmai, tad ir tomēr sajūta, ka diezgan ievērojamai daļai ir mentālas problēmas atrasties uz koplietošanas ceļa. Var jau būt, ka tas vienkārši ir sabiedrības normālsadalījums, bet pieļauju, ka tā varētu būt arī blakne ikdienā čillojot turp atpakaļ uz mājām pie stūres.

Re: Zeme privātmājai
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 00:48

Ar smaidu varam palasīt šos:
[www.lifeshifter.com]
un
[www.fastcoexist.com]

Re: Zeme privātmājai
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 08:35

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Par tām avārijām interesanti ir tas, pilsētā
> to ir vairāk, bet ārpus tās - avārijas ir
> ievērojami baisāka skata.

Es pusotra gada laikā ārpus Rīgas savā ikdienas maršrutā esmu redzējis vien 3 "baisāka skata" avāriju sekas:
1) agrā sestdienas/svētdienas rīta stundā leišu puika aiztesa +/- taisni T-veida krustojumā, neievērojot ne "70", ne "stop". Zināmu lomu droši vien nospēlēja arī uz asfalta esošie akmentiņi/šķembas, kas tur sakrājas zonā, kur pēc noteikumiem nav jābrauc.
2) Katlakalna krustojums ar, šķiet, 3 iesaistītiem auto, tai skaitā HRX busiņš. Krustojums neveiksmīgs, bet, protams, lielākā daļa vainas gulstas uz autovadītāju pleciem.
3) 2-3 km attālumā no Rīgas robežas vieglais mētājās kaut kur tālu pļavā, uz ceļa SUV ar labi nomīcītu stūri. Neatceros, vai tik kāds smagais arī nebija iesaistīts.

Tas arī viss… Cik pa šo laiku esmu redzējis Rīgā baisāku avāriju seku, es nemaz nezinu - gana daudz, lai skaits sen būtu nojucis. Ik pēc kāda laika tik sanāk pabraukt garām kādam vrakam. Tāpat arī gana bieži sanāk braukt garām avārijas vietai jau pēc vietas nokopšanas, kad par avāriju liecina vien atsevišķu auto detaļu paliekas, nolocītas barjeras, ziediņi/svecītes un tml. Pēcāk tik medijos lasu - vai nu kārtējais biezais ar Porsche, vai kārtējais bē-em-jaunietis ar/bez pasažieriem.

Ja par "gandrīz avārijām", tad tās man >90% notiek Rīgas teritorijā. Situācijas tādas, kas var izvērsties arī smagākās avārijās. Galu galā, Rīgā ātrums daudz kur ir 70-80 km/h, atsevišķi kadri brauc arī krietni ātrāk, kā arī satiksme ir gana intensīva vairākās joslās. Turklāt krustojumā pietiek ar nieka 30-40 km/h no sāna, lai cietušā paliekas būtu jākasa ārā no vraka (savulaik acu priekšā notikušā avārijā paveicās - pasažiera nebija, toties auto sāns iemīcīts līdz rocenei).

[www.csdd.lv] ir pieejama dažādu veidu oficiālā statistika. 2014. gads. Rīga - 1516 CSNg, 25 bojā gājušie, 72 smagi ievainotie. Jā, uz "valsts auto ceļiem" avārijas procentuāli ir smagākas, bojā gājušo ir 4x vairāk, smagi ievainoto 3x vairāk, bet jāņem vērā, ka tie ir izkaisīti pa visu Latviju, nevis konkrēta cilvēka ikdienas 30 ārpus-Rīgas kilometros.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es savā dzīvē diezgan mērķtiecīgi attālumu
> esmu centies samazināt - es sāku no 30km.
> Šobrīd tīri intuitīvi starpību 20-30km es
> novērtētu kā vismaz 40% no algas. Par
> lielākiem attālumiem man nav bijusi pieredze.

Ja no "finansiālā viedokļa", tad es 20-30 km starpību novērtētu 10%, max 20% robežās. Turklāt ir sajūta, ka mana šā brīža alga ir krietni zem max, ko es varētu pelnīt (neprotu es darba devējiem prasīt lielus ciparus :D). Ja no dzīves kvalitātes viedokļa - nu tur īsti salīdzināt nav ko - Rīgā es nekad mūžā nespētu sasniegt to dzīves kvalitāti, ko spēj sniegt teritorijas ārpus Rīgas. Jā, labi, nevar vairs uz darbu braukt ar velo (to man patika darīt), toties ir labi daudz nenovērtējamu plusu, arī velobraukšanas iztrūkumu sanāk kompensēt (ar uzviju) ar cita veida fiziskām aktivitātēm.
Vēl kas - ja uz darbu jābrauc par 20km tālāk, tad ar hobijiem var nodarboties turpat pie mājas jebkurā brīdī, nevis braukt 20km uz hobijam piemērotu vietu. Mana pieredze liecina, ka vieglāk ir aizbraukt uz darbu, nevis uz hobiju, t.i., tie 20km nav liels šķērslis darba gadījumā, taču ir visnotaļ grūti pārvarams šķērslis hobija gadījumā.

Re: Zeme privātmājai
Autors: nkn (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 08:47

Arī man ir 50km no rīgas, braucu katru dienu. Manā gadījumā svarīgi bija, lai ir pieejams arī sabiedriskais transports, jo ne vienmēr varu braukt ar savu auto (salūzt, sievai nepieciešams...).
Līdz rīgai ar auto 30min, pārējās 30 min labākajā gadījumā, ja esi izbraucis agri pa rīgu (galamērķis ostas rajons). Salīdzinājumam vilciens (tas kurš dīzelis un nestājas katrā pieturā) 45min un esi centrā.
Esmu dzīvojis rīgā, personīgi man nepatīk un labprāt izbaudu mazpilsētas mieru.

Re: Zeme privātmājai
Autors: hm (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 09:03

tāda sajūta, ka 50 km radiusā ap Rīgu zeme beigusies un palikuši varianti vai nu 50 km vai nu dzīvoklis. Treknajos gados cenas bija kosmosā, bet vai tad tagad arī nav normālu variantu tuvāk? ok, ja grib jūru pārsimts metru attālumā vai pāris hektārus, tad laikam daudz variantu nav.

Re: Zeme privātmājai
Autors: gints__ (178.16.22.---)
Datums: 11/02/2015 09:14

Nu es absolūti piekrītu tiem, kas attālumus mēra "amerikāniski" - stundās, nevis kilometros.
Piemērs - man no "mājām" (Pārdaugava) lauku mājas atrodas 89 km pa Liepājas šoseju. Saprātīgi pārkāpjot ātrumu laika ziņā tieši viena stunda. Nesen, kad braucu pie sievastēva (Bauskas šosejas virziens) tikt tikai līdz baložu pagriezienam vien bija jau 45 min (nezinu cik km, bet maz).

Degvielu var nopirkt par naudu, bet pie stūres pavadīto laiku nevar.
Vienu vasaru pabraukājos katru dienu tos 89 km x 2 katru dienu. Pirmo mēnesi nekas, otro jau nu tā, trešajā mēnesī jau braucot sarēķināju, ka pa nedēļu 10 stundas pavadu pie stūres, kas ir gandrīz pilna viena nomodā pavadītā diena.

Pēc tās vasaras man mainījas viedoklis, par optimālo laiku no/uz mājām.

Protams, ir cilvēki, kas Rīgas robežās vien brauz uz/no darba ilgāk par stundu, un citam tas ir nieks. Es laikam tāds izlutināts, jo pēdējos gados ir sanācis, ka mājas no darba ir max 10 min. ar auto (laikam ir paveicies).

Pašreizējā: 2 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **  ********  ******** 
  **  **   **        **     **  **    **     **    
   ****    **        **     **      **       **    
    **     ******    **     **     **        **    
    **     **        **     **    **         **    
    **     **        **     **    **         **    
    **     **         *******     **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727