UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: v_t ()
Datums: 16/12/2009 19:15

MW
kaut kas nav pa ķeksi ar cipariem.
piemēram šie: 100/24 = 4,2 kW, nozīmē, ka ss rukā 24 stundas no vietas bez apstājas, bet tas nevar būt taisnība.
un ja šobrīd grīdas ir uzsilušas līdz 32*C tad telpās ir jābūt ap 25 - 26*C un pie tādām temperatūrām darbaļaudis ilgi nevar pavilkt, tie sākt ģībt. 32 grīdās varētu būt, ja ārā ir kādi -30, ar nosacījumu, ka telpās ne vairāk kā 22.
man šobrīd grīdās ir 26 grādi un telpās bišku virs 20. arā -10.
toties ļoti kārtībā ir ar brine in. 8 grādi no zemes šobrīd ir ļoti labs skaitlis, ja vien nav urbums.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: MW ()
Datums: 16/12/2009 19:33

Kā ir ar to aukstuma aģentu SS kontūrā, vai tā daļējs zudums rada elektrības pārtēriņu?


Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: jukums ()
Datums: 16/12/2009 21:01

MW:
v-t pareizi saka - kaut kas nav kārtībā ar cipariem, jo pie tādām temperatūrām mājās jābūt kā Taškentā. Thermia sūknim rāda turpgaitu un iekavās SS aprēķināto temperatūru, kura vajadzīga pie āra temperaturas un uzdotās heatcurve. Vai Tev ir Thermia, kādi ir heatcurve u.c dati? Par maz freona nozīmē, ka ir temperatūra, kuru vajag sasniegt, bet SS pēc ieslēgšanās sākumā uzņem temperatūru, bet tad vairs nevar sasniegt aprēķināto, vai pārsniegt to. Rezultātā SS strādā ilgāk un ar lielāku jaudas patēriņu. Dod visus datus un ciparus, varbūt, ka tāpat kā man foruma dalībneiki varēs uzvest uz ceļa.
Vai nav termometrs (neatkarīgs) uz grīdas? Ko tas saka? Un vēl 12kW SS uz 200m2 māju tā tik ir. Viņš jau nepatērē 12 kWh - kompresors patērē apmēram 3 - 4 kWh, tāpēc iznāk, ka SS strādā uz pilnu jaudu. Tikai, ko tas silda?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: v_t ()
Datums: 16/12/2009 21:09

par kuru kontūru iet runa? ja zūd šķidrums zemes kontūrā zem noteikta līmeņa izplešanās traukā, tad sūknis izmetīs erroru vai nestrādās. ja zūd aukstumaģents, tad pazūd ātri un ss nestrādā nemaz.

izskatās, ka zudumi jāmeklē pilnīgi citur. ja grīdas sasilušas līdz 32 grādiem (atpakaļgaita) un tad vēl salst nost, tad tā māja ir pilnīgi caura.
cita starpā, ko nozīmē 100 mm vates sienās - tie ir tikai 100 mm vates vai 100 mm + vēl kaut kāda konstrukcija?

a, ūdeni sasilda līdz standarta 53-54 grādiem?

kā jau rakstīju, man šobrīd grīdās ir 26 grādi. ss ieslēdzas četras reizes stundā uz kādām 5 - 6 minūtēm.
kad ārā bija -20, tad grīdās bija 28.
galvenā līkne ir uz 28 ar pacēlumu pie +5, 0 un -5 par 2 vai 3 grādiem.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: MW ()
Datums: 16/12/2009 22:14

Papildus info:
- sienās apmetums 1-2cm, gāzbetons 24cm un 100mm akmens vate.
- siltumsūknis Geoflex.
- ss izsledzās pie ~45', islēdzas pie ~40'C.

Būvniecībai pats sekoju līdzi, problēmām, nevajadzētu būt. Varbūt vainīgi logi, man 1.st uz 100m2 telpas apmēram 28m2 logu, tapat 2.st.

Bēniņos (man ir pilni divi stāvi, 2.st. pārsegums ir taisns) izolācija 200-250mm.

Apskatīju aukstuma reaģenu, tur izrādās ir speciāls lodziņš, ss izslēdzoteis var redzēt, ka mazliet vārās un tad pazūt zem min atzīmes. Meklēšu kas var uzpildīt, varbūt varat palīdzēt ar kontaktiem.



Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: JanisJanis ()
Datums: 16/12/2009 23:10

Atkartoshos bet iesaku uzlikt uz siltumsukan elektribas ievada energijas monitoru ar datu arhivu. Lai var parskatit pie kadiem apstakliem kaa ir darbojies SS.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: KB ()
Datums: 17/12/2009 00:10

Shodien drusku labaaka situacija - brine-in 2.6, out -1.5, mājas pirmais stāvs +14, otrais +18, diennaktī nokurināti 50kWh elektrības, konstateeta pamatiiga nopluude garažā (durvis neaizveras lidz galam, paliek 1 cm) un lielāki sūdi bēniņos ar kondentsātu, bet par to citā topikā.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: jukums ()
Datums: 17/12/2009 09:13

MW:
Vai tik tiešām šis SS dod tikai tik maz informācijas? Loģiski spriežot, ir 2 varianti:
1. Ja SS uzrādītie dati ir pareizi un grīda tiešām ir tik silta (nu vajag nomērīt, te kaut kur forumā bija par lāzera termometru - var pastaigāt pa visu māju), tad jāmeklē noplūde. Starp citu - vai siltās grīdas kolektori ir silti?
2. Ja grīda nav silta, tad SS parādītie dati neatbilst taisnībai - tad jāmeklē, kur paliek tā saražotais siltums - ja vispār tāds ir. varbūt kaut kas pavisam sagājis grīstē apsaistes laikā un temperatūra nemaz nav uz grīdām.

Paskatījos par Geoflex - jāsaka, ka informācijas nav daudz, pat ražotāju mājas lapā nav ne modeļi, ne rokasgrāmata. Kāpēc ir izdarīta šāda izvēle, kas uzstādīja SS, vai ir rokasgrāmata?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Pow ()
Datums: 17/12/2009 11:39

Siltumsūknī tev pienāk silto grīdu turpgaitas un atpakaļgaitas trubas. Paņem un nomēri to temperatūru ārpus siltumsūkņa korpusa.
Ja tur atpakaļgaita tiešām ir 32 grādi, tad meklē vainu silto grīdu sistēmā. Regulē plūsmu katram lokam. Mēri katram lokam temperatūru. Tev galvenais ir saprast, vai tie 32 grādi atpakaļgaitā atbilst patiesībai, par ko es stipri šaubos.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 17/12/2009 11:43

Nu te jau visi gudrāki par mani tādās lietās, bet man kaut kā neloģiski liekas, ka efektīvs būtu tāds ss, kur iekāš un ārā nāktu vienāda temperatūra... ja jau atdod temperatūru apkurei, tad tažu atdzies vai ne? Un ārā iet vēsāks.... vai es par kaut ko citu tagad runāju?
Par to, vai uzstādītāji priecājās par lielo temperatūras starpību, vai ienākošo augsto temperatūru gan tagad vairs tik droši neapgalvošu, sāku pēc šīm diskusijām šaubīties, tā kā viņu kompetenci apšaubīt būtu par agru! :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **         **    **   ******  
 **     **  **     **  **    **   ***   **  **    ** 
        **  **     **  **    **   ****  **  **       
  *******   **     **  **    **   ** ** **  **       
        **  **     **  *********  **  ****  **       
 **     **  **     **        **   **   ***  **    ** 
  *******    *******         **   **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727