UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123456789Nākošā
Pašreizējā: 1 no 9
siltās grīdas vai radiatori
Autors: siltummīlis ()
Datums: 08/12/2014 13:17

Labdien! Esošo un topošo māju īpašnieki, kam jūs devāt priekšroku siltajām grīdām, radiatoriem vai abiem diviem? Esmu paredzējis tikai siltās grīdas, bet sāku šaubīties, jo ja nu kautkas notiek ar to silto grīdu, tad grīda jālauž augšā

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: bern ()
Datums: 08/12/2014 13:54

Pirmkārt, nav teikts, ka ar to silto grīdu kaut kas notiks. Otrkārt, pat ja notiks, līdz tam uz ietaupītas enerģijas rēķina būsiet jau varbūt trīskārt ietaupījis visus laušanas darbus! Bez tam, jaunu māju būvējot, radiatoru cauruļvadus arī parasti liek zem grīdas.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: khe ()
Datums: 08/12/2014 14:06

Radžiki aiziet vēsturē, kā zirga rati:)

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: kaasis ()
Datums: 08/12/2014 14:11

Esam izšķīrušies par labu siltajām grīdām. Principā dēļ siltuma akumulatora. Siltajām grīdām pietiek ar 30 grādiem, kamēr radiatoros vajag daudz vairāk.
Bet nu kamēr vēl nan ievilktas, vācu informāciju, brīžam atkal sāku šaubīties, tad atkal atgriežos atpakaļ pie silt. gr.
Es gan domāju, ja vēl papildus jāliek radiatori, tad kāda māŗrutka pēc jātaisa divas apkures, tad liekam tikai radiatorus. Arī mani šis jautājums nodarbina. Teorētiski varētu ar silt gr vien nepietikt, bet praktiski neesmu nekur vēl neko tādu dzirdējis.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: binary ()
Datums: 08/12/2014 14:17

Ja nu gadās kāda šaize ar grīdu, kā tiek noteikts, kurā vietā tas noticis? Un kā tas tiek novērsts? Lauzt visai istabai grīdu dēļ tā, ka kaut kur parādījusies sūce - kaut kā stulbi.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: khe ()
Datums: 08/12/2014 14:17

Esmu daudzus dzirdējis, kas teikuši, ka otrreiz liktu s grīdas arī otrā stāvā, bet neviens nav vēlējies grīdas mainīt pret radžikiem...

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: Arnis ()
Datums: 08/12/2014 14:20

Mani arī šis jautājums nodarbināja prātu, kad viss vēl bija procesā. Šobrīd nenožēloju nevienu brīdi, jo komforts, klimats ir vienkārši fantastisks.
Ja neieurbsi caurulē, tad principā šaizes izslēgtas, trubiņas pašas pušu šaubos vai varētu jelkad pāriet. Bet ja arī gadās, tad ar termokameru var atrast problēmas vietu un atkalt vaļā, salabot un aizbetonēt ciet. Pašam gadījās šaize, kad pārsitu cauruli aiz sava stulbuma, taču visu salaboja bez liekām problēmām.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: kaasis ()
Datums: 08/12/2014 14:51

Un kā ar siltumu? Pietiekami? Kā kurini. ar malkas katlu, siltumsūkni? ja nav grūti, padalies pieredzē.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: parks2007 ()
Datums: 08/12/2014 15:45

Es arī biju plānojis siltās grīdas pirmajā stāvā,bet pēdējā brīdī tomēr izšķīros par radiatoriem un nenožēloju,jo lai maksimāli izmantotu grīdas siltumu, būtu jāliek flīzes(var arī laminātu,bet tas man vairāk asociējas ar blokmājas grīdas segumu),bet ,ja majā mazi bērni,kas mācās staigāt un bieži krīt,tad jau labāk lai viņš nokrīt uz koka grīdas,ne flīzēm.....,bet par ekonomiskumu,ja ir gāzes apkure ar kondensāta katlu un palieli radiatori,tad vairāk par 40 grādiem sistēmā laist nav nepieciešama....

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: Cezars ()
Datums: 08/12/2014 17:19

Topošajai mājai esmu izvēlējies radiātorus, jo
1 - trubas grīdā daudzu desmitu gadu griezumā neliekas droši (varūt aizspriedumi)
2 - dēļ zemās siltumnesēja temperatūras savādāka apkure, man paredzēts granulu katls.
3 - kaimiņš saka ka nepatīk vēsā gaisa plūsma no loga puses, jo nav radiātora, kas veido silto aizskaru.
4 - ierobežota grīdas seguma izvēle lai tas būtu efektīgi.
Pieļauju, ka varētu vannas istabā ar flīžu grīdu iestrādāt šādu lietu, bet ne visā mājā, tomēr tad laikam atsevišķs apkures loks ar savu sūkni un automātku (vai to vajag tas jāizvērtē pašam)

Iet uz lapu: 123456789Nākošā
Pašreizējā: 1 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **    **   ******   **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **    **        **     ** 
 **     **  **     **  *****     **        ********* 
  **   **   **     **  **  **    **        **     ** 
   ** **    **     **  **   **   **    **  **     ** 
    ***     ********   **    **   ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727