UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 9
Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: fizz ()
Datums: 03/09/2015 10:47

Nu paturpinām šo diskusiju! Ir guļbūve, siltināta no ārpuses ar ekovati, pretvēja plāksnēm un apdares dēļiem. Grīdai plānojam estrich betonu ar pienācīgu pīrāgu zem tā. Gribam silto grīdu. Bet - guļbūvē, kur iekšpusē sienas būs koka, laminātu likt būtu p....grāfija. Varbūt kādam ir saliktas dēļu grīdas? Skaidrs, ka dēlim jābūt plānam. Skaidrs, ka koks slikti vada siltumu. Bet kaut kad dēlis taču uzsilst un notur siltumu ilgāk nekā auksta flīze, ne?

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: v_t ()
Datums: 03/09/2015 12:11

varētu pastrīdēties kādā kategorijā ierindojama, piemēram, guļbūve apsista ar apdares dēļiem.
tas tā, par birku kāršanu.
skaidrs, ka lamināts ir surogāts, bet kombinācijā ar silto grīdu tas ir neslikts kompromiss. un arī guļbūvei var piemeklēt gaumīgu lamināta modeli.
var likt arī koku, dēļus uz siltās grīdas neesmu redzējis, bet vairogparketu 13 - 15 mm biezumā gan ir nācies. viss darbojas. tikai jārēķinās, ka šāda grīda var apkures sezonā čīkstēt. ja tā nav problēma, tad kāpēc gan ne?

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: to fizz ()
Datums: 03/09/2015 12:58

kāda apkure?

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: v_t ()
Datums: 03/09/2015 13:30

personīgi man ss. puse visas grīdas flīzēta, otra puse lamināts.
pēc būtības pilnīgi vienalga kāds ir apkures veids, svarīgi, lai tas būtu pareizi ieregulēts, lai grīdas netiktu cepinātas.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: to fizz ()
Datums: 03/09/2015 13:56

Atkarīgs, kas ir būtība. Domāju, nav vienalga kāds apkures veids. Dēļu grīdas gadījumā sliktākas siltumvadītspējas dēļ, kaut nedaudz, bet jāpaceļ grīdu apkures turpgaitas temperatūra. Siltumsūkņa gadījumā tas ietekmē elektrības rēķinus vairāk, nekā malkas rēķinus malkas katla gadījumā. Pārējās apkures kaut kur pa vidu.

Ar to gribu teikt, ka ar malkas katlu uztraukumam mazāk pamata, nekā SS gadījumā.

Pēc būtībās ir svarīgi, lai viss būtu pareizi (arī siltinājums, un silto grīdu uzbūve). Ja nē, teorētiski arī cepinošas grīdas vienā istabas stūrī, kurai logu vietā plēve, var nespēt māju uzsildīt līdz +15 C :)

Autors bezmiega gadījumā var palasīties jau sarakstīto līdz šim par tēmu:
[www.google.lv]

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: fizz ()
Datums: 03/09/2015 14:35

Apkure domāta ar granulu katlu!

Re: siltās grīdas vai radiatori
Datums: 03/09/2015 14:35

Es gan nezinu kāpēc lamināts būtu kaut kas nepieņemams, vizuāli ir ļoti ok. Ir būts gan šādās gan tādās telpās un labi ieklāti materiāli visi ir ok.
Problēmas ko es saskatu dēļu grīdai ir tas, ka sarežģīti ieklāt un viņas reāli šķirbosies bez variantiem domāju, jo apkures sezonā ir pilnīgi savādāks klimats dēlim, krietnas izmaiņas grīdu līmeņos. Vēl dēlis ir pastiprināti jākopj.

Es jau esmu teicis savu pieredzi, ka līdzīgā situācijā veco dēļu grīdas vietā ieliku silto grīdu ar komercklases linoleju. Nu nevaru pilnīgi neko sliktu pateikt. Linoleja milzu pluss ir tas, ka tas ir ekstrēmi viegli kopjams un neveidojas nekādas takas vai izdīdījumi. Laminātam diemžēl šāda problēma pastāv, izteikti to var redzēt pie galdiem, kuriem bīda krēslu ikdienā. Domāju, ka dēlim ir līdzīgi. Man tas linolejs ir jau kādu 5to gadu un nav neviena defekta nevienā istabā un viņš neatšķiras no ieklāšanas brīža.

Kad meklēju sev segumu, tad izpētīju dažādas versijas un labākais ar ko imitēt koku uz siltās grīdas man šķita vinila dēlīši. Tie ir vēl izturīgāki un uz aci nav iespējams atšķirt no dabīgā dēļa. Bet cenas un laika trūkuma dēļ izvēlējos noriskēt ar linoleju, lai gan nekāds fans nebiju un bija alerģija no padomju un mūsdienu lētajiem linolejiem. Interese pēc var paskatīt segumus tirdzniecības centros, kur ir nenormāla slodze - tur ir pulētais betons, flīze, linolejs un vinils. Tur kur ir lamināts uzreiz redzams, kā tas nonēsāts.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: J ()
Datums: 03/09/2015 22:04

Nu teorētiski var divslāņu dēļu parketu līmēt pa tiešo pie Estrih un vajadzētu būt ok.

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: Niks ()
Datums: 03/09/2015 22:10

Nu man ir 2 slāņu koka grīda pielīmēta pie estriča.
Viss OK

Re: siltās grīdas vai radiatori
Autors: DzinPo ()
Datums: 18/12/2016 16:41

Sveiki!
Kā tur ir ar to betonu siltajām grīdām, parastu transportbetonu ar šķembām 8 mm vai ko citu? Doma ir silto grīdu klāt nevis uz jau esošas betona plātnes (melnā grīda), bet uz grunts. (grunts-šķembas-putuplasts-plēve-siltā grīda).
Un kā ir, ja otrais stāvs ir veidots no koka brusām 100x200. Īsti nesaprotu kā šajā gadījumā ar siltām grīdām? Kādam ir pieredze? Tās klāj grīdas reģipsī iefrēzētās gropēs un pēc tam ar kautko aizsmērē? Ar to pašu MP75 kautkādu?

Pašreizējā: 5 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******    ******   **     **  ******** 
 **     **  **    **  **    **  **     **     **    
 **     **  **        **        **     **     **    
 **     **  **        **        **     **     **    
 **     **  **        **        **     **     **    
 **     **  **    **  **    **  **     **     **    
 ********    ******    ******    *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727