UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 10 no 13
Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: kkk ()
Datums: 15/07/2011 12:16

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man jau nav mežā jāstrādā un vienmēr var
> atnākt mājā pie elektrības. Par cik krūmus
> pļauju ar krievu ripu, tad to neasina ar vīli.
> Nē nu var čakareties, bet ar fleksi iet daudz
> ātrāk un nefig tur nevienam nevajag zobu
> precizitati. Nav tak dēļi jāzāģē, kad zaģis
> var sākt šķībi vilkt . Zales ripu vispār ar
> vīli būs baigais čakars vīlet un kam to vajag.
> Nomauc ar fleksi žīvs-žvāks un zobs atkal ass.
> Vādu sakot, te atkal katram savs. Viena lieta kā
> kkk, kad hektāri ar krūmiem jāpļauj pa
> mežiem, cita lieta piemājas saimniecība.

Ā, nu kautkā palaidu garām, ka runa ir par "krievu ripu", es par krūmzāģa ripu "parasto":
[www.husqvarna.com]

Ja šai ripai zobus nelocīs, tad pastāvīgī asinot viņa vairs nezāģēs, jo zobi paliek vienā plaknē ar ripu (tāpat kā ķēdei zobi neķers, ja neapvīlēs skaidmešus vai kā nu viņus tur sauc). Un par ceļa precizitāti - nav jau jābūt megaprecīzam (un lauka apstākļos to operatīvi tāpat nevar uztaisīt), bet nu ja ceļš galīgi lupatās, tas ir uzreiz jūtams pēc tā, ka, piemeram, >=5cm diametra puļķi nevar smuki un operatīvi nozāģēt, bet jāsāk dīdīties riņķī, jo pastiprināti spīlē ripu iekšā.

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: // ()
Datums: 15/07/2011 17:17

//

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: Didzisp ()
Datums: 16/07/2011 08:33

kkk, par zobu ceļu ir pilnīga taisnība. Krievu ripai ir pat specials pričendāls kur to uzliek un ar āmura sitienu katru otro zobu noliec. Neiet jau runa par to, ka nevajag zobus asināt vai zāģa ceļu liekt, bet par precizitāti. Ja motorzāģa ķēdi nepareizi noasināsi, tad zāģis vilks uz vienu pusi. Ja formatzāģa ripu neprecīzi noasināsi, neko prātīgu nesanāks izzaģēt, bet krūmgriezim tak pilnīgi pofig, ja asinājuma lenķītis nostaigā, vai ceļš nav ideāls. Rokas resnuma koku vienalga ņems un štrunts, ka zāģējums bav ideali gluds. Nav tak galdnieku darbnīca un nevienam to gludumu nevajag, ka tik ripa asa un zāģa ceļš vispār ir :)

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: kkk ()
Datums: 17/07/2011 23:14

Es ar smuki šoreiz nebiju domājis smuku zāģējuma vietu. Tas ir pilnīgi pofig. Nozīme ir tam, kādu piepūli jāpieliek zāģētājam, jo nu dabūt koku gar zemi man liekas varētu arī ar ripu bez zobiem :). Bet nu tas tā - varu piekrist, ka tas ir svarīgi zāģējot hektāriem, kad katras kustības ekonomēšana ir svarīga, lai varētu vairāk nozāģēt ātrāk. Gluži tāpat kā profiem mežā - pie tiem var pamācīties kā jāizmanto zāģa svars un balanss, lai vieglāk rukāt. Tā vienkārši var vairāk izturēt. Piemājas saimniecībā svaru pacilāšana ir pat svētīga lieta.

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: ruukiitis ()
Datums: 18/07/2011 09:22

Didzisp, Dainmirs,
paldies :)
praktiskas davas jautājums, nu nopļaukas +/- 10 Metur ap savu gabalu, "kaimiņa" džungļus, a kas notiek ar tie subenīšiem kas paliek pāri?
kārklus pļaujot paliek tādi 1-2cm diametrā "celmiņi", kuros iebrist, manuprāt ir tīrā neraža...
pārējo sapratu :) man ādi paši kaimiņi, bet tā kā dzīvoju daugavas malā, priecājos par katru kociņu kas vēju ķer,

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: Didzisp ()
Datums: 18/07/2011 09:59

Katram savas problēmas :). Es savukārt priecājos par katru nozāģēto lielo koku. Man tas mežs nak visrsū kā melna nakts. Ziemā neviens saules strars neiespīd. Ja runa par kaimiņu džungļu pļaušanu, tad netaisu tak es tai kaimiņa zeme parku. Vienkārši reizi gadā nopļauju visus krūmus, bet pa vasaru lai aug zāle un vībotnes. Vienīgi izpļauju strīpu cieši gar savu zemi, jo gadas, ka kāds ideots aizdedzina kūlu pavasarī un tad uguns nepienāk pie manas zemes. Ja grib nopļaut krūmus tā, lai celmiņi nepaliek, tad mauc ar krūmgriezi tā, ka zemes iet pa gaisu un pļauj krūmus līdz ar zemi. Vienīgi ripa tad bieži jāasina. Es jau lielos kokus arī zāģeju līdz ar zemi, lai var ar stumjamo zales pļāvēju pāri pārbraukt. Čakars jau ir tā celmu nozaģēt, toties vēlāk nav problēmu.

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: Danimars. ()
Datums: 18/07/2011 10:20

Manā gadījumā tas pats kas Didzim. Vienkārši uzturu patīkamu skatu apkārt. Nu jau sesto gadu. Šogad esmu nolēmis tos stumbeņus slacīt ar Roundup vai kādu citu līdzvērtīgu līdzekli, jo vienreiz - divreiz tādas klūgas pļaujot galā netiek. Krūmājs ies bojā, tā vietā smuka zālīte. Tur kur pļauju regulāri tie stumbeņi pazuda pēc pāris gadiem.

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: Didzisp ()
Datums: 18/07/2011 11:01

Raundaps ļoti labi indē mazas atvases jaunā mēnesī, bet lai nopūstu lielu krūmu baigi daudz tās mantas vajag. Ja vēl gara zale, tad fig visus krūmus ieraudzīsi. Vēl problēma, ka raudapu nepārdod lielā iepakojumā. Pa vienam litram- lūdzu, piecas burkas pa litram- lūdzu, bet piecus litrus, kuri maksā daudz mazak nevar nopirkt, vajag speciālu apliecību. Mani aizdzina uz "indētāju krsiem" lai piecu litru žbanu ar raundapu nopirktu. Parlaimi izdevās to kursu vadītāju pierunāt un nekāda apmācība nebija jāiziet. Izrakstīja man kautkādu apliecību un nu es drīkstu pirkt raundapu kaut 100L iepakojumā :)

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: Danimars. ()
Datums: 18/07/2011 12:13

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Raundaps ļoti labi indē mazas atvases jaunā
> mēnesī, bet lai nopūstu lielu krūmu baigi
> daudz tās mantas vajag. Ja vēl gara zale, tad
> fig visus krūmus ieraudzīsi. Vēl problēma, ka
> raudapu nepārdod lielā iepakojumā. Pa vienam
> litram- lūdzu, piecas burkas pa litram- lūdzu,
> bet piecus litrus, kuri maksā daudz mazak nevar
> nopirkt, vajag speciālu apliecību. Mani aizdzina
> uz "indētāju krsiem" lai piecu litru žbanu ar
> raundapu nopirktu. Parlaimi izdevās to kursu
> vadītāju pierunāt un nekāda apmācība nebija
> jāiziet. Izrakstīja man kautkādu apliecību un
> nu es drīkstu pirkt raundapu kaut 100L
> iepakojumā

Ciemupē ir veikals pie šosejas, tur saimniece sievai stāstījusi, ka ir analoģi Roundup, uz pusi lētāki. Pa darba dienām nevaru aizbraukt, piebraukšu sestdien, pats pārbaudīšu. Par krūmiem - man tie aug tādiem kā puduriem, nopļauj vienreiz - pēc laika dubultā. Tos pudurus vēl var iznīdēt dedzinot zarus pa virsu, bet zaru nepietiek... Ceru ka tā ķīmija atvieglos darbu perspektīvā. Par zāģi - papētīju tīklā, jāpērk jauns, tas kas man ir lētākais, kas nāk komplektā, jēgas no tāda nav. Te viens diskusijā bij labas bildes ielicis ar tādiem zobiem kā motorzāģa ķēdei. Tādu domāju ņemt, asināšana arī būs vieglāka.

Re: Zāles pašgājēj-pļāvējs
Autors: Didzisp ()
Datums: 18/07/2011 17:07

Ja ripai zobi kā motorzāģa ķēdei, tad ar krūmgriezi varēsi kokus mežā gāzt :). Tak nafig vajag priekš krūmiem tik platu ceļu. Krūmiem vajag plānu ript ar diezgan pagariem zobiem un nelielu ceļu. Tad pļauj kā sviestu un neviena tievā maikstīte neizsprūk no zobiem.

Pašreizējā: 10 no 13


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  **    **  **     **  ********  
 **        **     **  ***   **  **     **  **     ** 
 **        **     **  ****  **  **     **  **     ** 
 **        *********  ** ** **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  ****  **     **  **     ** 
 **        **     **  **   ***  **     **  **     ** 
 ********  **     **  **    **   *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727