UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 8 no 43
Re: Saules baterijas
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 26/02/2014 01:27

Daniliano.Tā uz pirkstiem sanāks pagari. Par kaimiņu vispār labāk nedomāt- kas nodegs, kurš būs vainīgs? Jāsāk ar savu saimniecību, tad jau redzēs. Paralēli notiek vairāki procesi. Standarta invertors strādā tikai kopā ar tīklu. Atomātika atslēdz invertoru ja nav ārēja 200V. Tādējādi uz boilera tena summējas divas jaudas tīkls+ invertors=1.7kW. To kas pietrūkst no invertora boilers saņem no tīkla. Boilers ieslēgsies un atslēgsies savā ritmā, ne pēc saules. Kā boilers atslēgsies tā viss no invertora tīklā- čau.... Mākonis saulei priekšā- tā sildās no tīkla, ir saule- jau sasilis un neieslēdzas. Doma cerams skaidra, no pasākuma jēga nekāda. Piespiest invertoru strādāt autonomi teorētiski varētu, bet praktiski neiespējami. Vieglāk izmest miskastē un meklēt izeju savādāk. Par komunisma trīs sastāvdaļām jau rakstīju. Pirmavots baterijas ir un paliek. Jautājums kā veidot patērētāju apgādi. Kādus bateriju kW ņemt, kā apstrādāt, kam atdot, kam nedot. Kam nedot, ceru ir skaidrs. Viens no variantiem. No mājiniekiem dot tam kam lielāka mute/ stiprākajam vienmēr taisnība/ un tā pēc mutēm rindā stādīt. Man 5-10KWh var noēst varžu koris boilerī, pārējais diennakts gaišajā laikā 1-2kWh. Vakars, nakts mīlestībai sveču gaismā, dārgi, bet uz kaut ko jātaupa. Boilers mani piesaistīja vairāku iemeslu dēļ 1. energo ietilpīgs 2. tens fizikāli ir tīrs rezistors šajā situācijā 3. elektroniski tena un baterijas sajūgšana ir manos spēkos 4. faktiski tas ir akumulators- sildu dagad, ārā leju vēlāk 5. tenam varu padot jaudu no o-max jaudai saglabājot tā darba spējas utt. Secinājums. Jāveido pilnīgi neatkarīga boilera elektro apgādes sistēma. Tai jānodrošina visu baterijas ražoto enerģiju, arī kaut daži vati padot uz boileri. Vedot ko tādu kopā ar tīklu nav iespējams. Šis ir viens no variantiem samērā lielas enerģijas izmantošanai tikai pašam. Elektroniskā daļa nesalīdzināmi lētāka par invertoru. Vislabākā atdeve no ieguldītā kapitāla, līdz minimumam samazināti neražojošie ieguldījumi, pilnīgs pašpatēriņš.

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 08:31

Arī domāju par Saules paneļiem savai, vēl neuzbūvētai mājai.
Atvainojos par stulbu jautājumu, bet klusēt arī nevaru :)
Kāda mārrutka vārdā liekat elektropaneļus lai sildītu ūdeni ?
IMHO no visiem viedokļiem sakarīgāk ir likt ūdens kolektoru, kas silda "pa taisno". Vai es arī kaut ko radikāli nesaprotu ...

Re: Saules baterijas
Autors: pamats topošais (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 09:07

Piekrītu Nikam, es arī nesaprotu. Drīzāk, redzu 3 variantus:
- nav elektrības pieslēgums un to izveidot ir +/- līdzīgas izmaksas
- pārspīlēta zaļā/energo neatkarīgā domāšana
- var daudz sazagties/uztaisīt pats/ESF un visu realizēt zem pašizmaksas

Re: Saules baterijas
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 09:44

Ekonomiskāk sildīt ūdeni, protams, ka ir ar šķidruma saules kolektoriem, bet saules baterijas ir daudzpusīgāk pielietojamas.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 10:30

Es arī īsti šo lietu nepārzinu, bet virspusēji skatoties, man sķiet, ka elektrisko paneļu priekšrocība ir lielāka mobilitāte. Piemēram, dzīvojamās ēkas plaknes nav ideālā leņķī, lai tur uzliktu paneli, vai jāliek kaut kur citā mājas galā utt. Elektrībai vadu varētu novilkt no jebkuras vietas pa maziem caurumiem, kaut no šķūnīša jumta, kaut no zemes, nevajadzētu sūkni utt. Droši vien arī vieglāk to sistēmu remontēt, mainīt paneli. Cits jautājums cena (arī ieguldījumi) pret ieguvumu.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 10:35

Eziss, bet kā ir ar variantu ja boilerim ir divi teni - viens 220V un otrs panelis? Vai arī divi boileri - viens lielāks, kur tikai saule un virknē pēc viņa ir mazais 10L boilers, kurš no 220V piesilda klāt nepieciešamo, ņemot jau priekšsildīto ūdeni?

Re: Saules baterijas
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 10:41

Vilnis_Radio, vai 2 boileru gadījumā ir garantija, ka "priekšsildītais ūdens" tiešām vienmēr būs uzsildīts? Ka nesanāk situācija, ka vajag ieiet dušā vairākiem cilvēkiem, bet reāli siltais ūdens pieejams tīri tik, cik tas 10 litru boilerītis spēj uzsildīt…

Re: Saules baterijas
Autors: jancis345 (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 10:45

Kāda starpība ko liek, paneļus vai baterijas, tik un tā nekad neatmaksāsies lieki izsviesta nauda.
Ja kāds saka ka vasarā ir silts ūdens, tad nevajag neko tikai melnu mucu.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 10:56

Binary, garantijas nav, bet sistēmu jābūvē atbilstoši vajadzībām. Es tikai konceptuāli izsaku minējumu, lai atdalītu automatizācijas problēmu par sadali/akumulāciju - tīkls-panelis ūdenim.

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 11:05

Jancis - nu, cik es rēķinu, man ūdens sildītāji atmaksāsies. 2 1/2 - 3 gadu laikā. OK, man liela saime, ar attiecīgi lielu siltā ūdens patēriņu. Arī vasarā tie bērneļi jāmazgā :)
Un ziemā, arī Janv / Feb noraut nost kaut vai vien 10 - 15 % no gāzes rēķina, tāpat ir patīkami

Re: Saules baterijas
Autors: jancis345 (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 12:04

NIKS tevi vajadzētu iecelt par Latvenergo priekšnieku, ja jau tā saules enerģija atmaksājas 3 gados.
Aizstāvi savu aprēķinu žūrijas priekšā un Nobela prēmija fizikā garantēta. Enerģētiķi gan baigie dumiķi, ka saules enerģiju nemāk izmantot, ko mēs uztraucamies par krievu gāzi, mums ir saule.

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 12:38

Vīzmans savos aprēķinos rāda, ka ~ Šleisvigā (pārsimts km uz dienvidiem no Rīgas) gadā no 1 kv.m var savākt ~ 900 kW no kvadrātmetra. Igauņu observatorija gadā bija savākusi vidēji 838 kW (aeroc pētijumā publicēts)
Nu labi - es dabūšu 700 kW no kv.m
taisos nopirkt budērus skn3.0 komplektu, kurā ir 4 paneļi ar 9 kv.m kopējo platību un maksās tas ~ 5.000 EUR
Tātad es no saviem 9 metriem gadā dabūšu 6300 kW/h

Te es iesprūdu aprēķinos, jo nezinu, kā gāzes kubikmetrs pārvēršas siltuma kilowatos. :)

Bet ja sildītu ūdeni ar elektrību, tad 3 gadu laikā, pie tarifa 0,25 €/kw (nu labi, mums vēl tāds nav, bet gan jau būs :)) sistēma ir uz 0,0

Ir mazliet aiz matiem pievilkts, bet gribu teikt, ka nemaz tik tālu nav
un tīri politiski - ņemot vērā šodienas notikumus, pēc iespējas, gribu kratīties nost no gāzes.

Re: Saules baterijas
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 12:51

(Ja tā ir patiesība....?!!!) , tad viss Jūsu runatais ekonomiskums ir Neekonomiskums, salīdzinot ar šo: [www.solarhydrogentrends.com]

Re: Saules baterijas
Autors: jancis345 (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 13:30

Jūlija mēnesī visideālākā laikā bez mākoņiem no 1 kv.m. var iegūt 7,5 kw/h dienā Hidrometeroloģijas dienesta dati par saules aktivitāti Rīgā . Pārējais viss ir viena tante teica

Re: Saules baterijas
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 13:40

Tāpat teikts, ka : "Ja mājsaimniecība, kas mēnesī par elektrību maksā aptuveni 50 latu par 500 kWh, vēlas pilnīgi nodrošināties ar pašražotu elektroenerģiju, būs nepieciešama saules elektrostacija ar 6,5 kW nominālo jaudu un 54,8 m2 platību."

Re: Saules baterijas
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 16:40

Nikam: ja gribi tomēr reķināt no 1 m3 gāzes var dabūt ap 10 kWh enerģijas,

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 17:43

Viesturs - paldies ! Es kaut ko tādu biju atradis
Nu jāaa, pie patreizējām gāzes cenām tāds komplekts atnāk atpakaļ 14 gados ...

Bet vienalga - būšu nacionālpatriots un ekomentālists un nesvilināšu pūķina gāzi :) t.i - svilināšu maz :)

Re: Saules baterijas
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 18:46

Jau nedaudz apnicis rakstīt vienu un to pašu.
-saules kilovats izmaksā 0.04centi.
-siltuma kolektoru vai saules paneļu ierīkošanas izmaksas IR vienādas dotajam komforta līmenim
-PV paneļus bez lielām pūlēm var veikt saviem spēkiem
-ja nemētājas ar naudu un strādā ar galvu, tad ieguldījumi atmaksājas 5-6 gados
-labāk čakarējos ar vadiem nekā ar trubām
Nezinu ar kādiem 15 gadus veciem datiem operē gudrīši 10-20 gadi utt. Taču vienreiz palūriet googlē, nekrievu saitos. Krievijā vēl tagad iesaka raut vaļā tranzistoru korpusus utml., taisīt ''baterijas''. Ja tāds ir līmenis, tad nebrīnos par cien. kungu saraksti un izpratni par lietām.

Re: Saules baterijas
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 18:58

To Vilnis_radio. Arī biju domājis par variantu ar diviem boileriem, bet atmetu. Vieglāk pielikt lieku paneli un nedomāt. No otras puses saslēgt jau var, jāskatās tenu jaudas, tilpumi, ūdens lietošanas paradumi. Ja bieži un ļoti nedaudz, varbūt var arī divus boilerus/ ja tie jau ir/. Pirkt klāt padomātu ko-paneli vai boileri, jo atkal trubas, vieta utt.

Re: Saules baterijas
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 27/03/2014 19:48

P.s. Izmaksas. 130Euro-190W. 1kW=685Euro. Kalpo vidēji 20-25 gadi, gadā saražo 850kW. 685/20x850=0.00403Euro/kWh.
- to Niks- tie ir PV vai siltuma paneļi? Ja PV, tad cena astronomiska. Vēl jāskatās mono, poli, amorfie utt. Man vēl ir palikuši mono 190W. Laikam tomēr tie ir siltuma. Tādā gadījumā liekais siltums būs jāatdod baseinam, apmēram puse. Siltuma paneļiem atdeve rītos, vakaros arī mākoņos ir nekāda. izņemot pašā vasaras vidū. Manuprāt reāli iegūtais būs tikai puse no teorētiskā /Zudumi caurulēs, elektrība sūknim un automātikai/. Pie neliela apsauļojojuma neko praktiski nevar dabūt. Par to izplatītāji nemīl runāt. Savukārt PV sistēmām nav šo trūkumu. Kopējais ievākums no m2 gandrīz izlīdzinās. Siltuma paneļu izmaksās būtiski izdevumi- caurules, sūknis, šķidrums, automātika, montāžas instrumenti, darba izmaksas. PV var uzstādīt pats un ievērojami ietaupīt. Instrumenti- āmurs, stellatslēga un knaibles. Vadu novietot 100x vieglāk nekā cauruli ar siltumizolāciju. Par izskatu vispār nav ko runāt. Rakstu, jo otro gadu sildu ūdeni ar 1.5kW PV sistēmu, 160L.
- Materiāli maksāja apm.1150-1250Euro, darbs paša. Boilers jau bija.
- Dārgi?
-Laika gaitā situma paneļi dos tikai siltumu. Elektrība ļaus, mainoties tehnoloģijām, iegūt 220V ar izdevīgu cenu. Jau tagad, aptuveni kalkulējot, var sasniegt 0.10-0.12Euro/kWh. Visos novērtējumos- darbs paša, arī pie iegādes jāpiestrādā. Bet 5000 vietā 1500 arī nav slikti, cik jāskrien lai iegūtu 3500.

Pašreizējā: 8 no 43


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********  ********   ********  **     ** 
       **  **        **     **  **        **     ** 
       **  **        **     **  **        **     ** 
       **  ******    ********   ******    ********* 
 **    **  **        **     **  **        **     ** 
 **    **  **        **     **  **        **     ** 
  ******   ********  ********   **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727