Kurināmais

GreenEcoTherm granulu degļi – automātisks un lēts apkures veids

Ja jums šobrīd mājās ir cietā kurināmā malkas katls un jums nav laika pastāvīgi būt par kurinātāju, vai arī jums tas ir apnicis, labākais risinājums ir uzstādīt esošajam katla granulu degli. GreenEcoTherm degli. To var uzstādīt praktiski ikvienam katlam.

Mana izvēle - čuguna vai tērauda apkures katls???

Apejot vispārpieņemtus subjektīvus uzskatus vēlamies paust savu subjektīvo viedokli kādas ir atšķirības starp tērauda un čuguna (latviski pareizi būtu teikt ķeta, bet par cik tautā ir iegājies čuguns, turpmāk tekstā teikšu čuguna) apkures katliem, kurus izmanto enerģijas ieguvei no cietā kurināmā (malka, ogles, vecie zā...
Tukumā atklāj rekonstruētu biomasas katlu māju

Tukumā atklāj rekonstruētu biomasas katlu māju

26.janvārī svinīgi tika atklāta SIA "Tukuma Siltums" rekonstruētā biomasas katlu māja, Asteru ielā 6.
Tukumā tiks atklāta rekonstruētā biomasas katlu māja

Tukumā tiks atklāta rekonstruētā biomasas katlu māja

26.janvārī, plkst.13.00 svinīgi tiks atklāta SIA "Tukuma Siltums" rekonstruētā biomasas katlu māja, Asteru ielā 6. Dūmgāzu kondensatori, kuri uzstādīti katlu iekārtām ar jaudu 10MW, šobrīd ir lielākie Latvijā un tapuši sadarbojoties AS "KOMFORTS" speciālistiem un Rīgas Tehniskās universitātes Vides ...
BioPure Energy atvērs ekoloģiskā kurināmā internetveikalu un turpina izvērst kokskaidu granulu tirdzniecību

BioPure Energy atvērs ekoloģiskā kurināmā internetveikalu un turpina izvērst kokskaidu granulu tirdzniecību

Tos, kuri apkurei izmanto ekoloģiski tīru kurināmo drīz pēc Jaunā gada gaida patīkams pārsteigums. Virtuālajā telpā durvis vērs videi draudzīgā kurināmā internetveikals Latvijā www.ekobe.lv . Veikala izveidotājs ir uzņēmums BioPure Energy, kura galvenais darbības virziens ir Latvijā ražotu kokskaidu granulu un citu biokurināmo ...
Uzsāk nozīmīgu biokurināmā katlu mājas izbūves projektu Zasulaukā

Uzsāk nozīmīgu biokurināmā katlu mājas izbūves projektu Zasulaukā

AS "RĪGAS SILTUMS" 2011.gada 5.decembrī, noslēgusi līgumu ar SIA "AB Axis Industries" par SC "Zasulauks" biokurināmā katlu mājas ar siltuma jaudu 20 MW izbūvi. Projektu iecerēts pabeigt 2013.gada martā.

Caurspīdīgi radiatori? Vai tas ir iespējams?

Interjera veidošana vienmēr ir aizraujošs process, taču tā veidošanā nereti nākas saskarties ar dažādiem šķēršļiem, kas neļauj īstenot vispārdrošākās idejas.
Kamīns bez skursteņa

Kamīns bez skursteņa

Arī neiespējamas lietas pamazām kļūst arvien iespējamākas. Nu kamīnu iespējams novietot arī pat pavisam nelielā dzīvoklī, nedomājot par skursteņu tēmu un specifiskiem izbūves darbiem. Tas iespējams ar elektriskajiem kamīniem- tas ir jaunākais produkts kamīnu tirgū.  

Siltuma akumulatori – viela nopietnām pārdomām

Katrs ir dzirdējis par akumulatoriem, taču vairumā gadījumu šis produkts asociējas ar uzlādējamām automašīnu vai elektrourbju baterijām. Tomēr daudzi nebūt nav informēti par siltuma akumulatoriem, kas Latvijā kļūst arvien pieprasītāki, bet Rietumeiropā kļuvuši par normu.
TEC-2 būvlaukumā piegādās otrā energobloka iekārtas

TEC-2 būvlaukumā piegādās otrā energobloka iekārtas

Septembra beigās un oktobra sākumā no Rīgas ostas uz TEC-2 būvlaukumu Aconē notiks otrā energobloka (TEC-2/2) galveno iekārtu transports. Pirmā tiks vesta gāzes turbīna un ģenerators.
Valdība neatbalsta bezmaksas emisijas kvotu piešķiršanu elektroenerģijas ražošanai no 2013.- 2020.gadam

Valdība neatbalsta bezmaksas emisijas kvotu piešķiršanu elektroenerģijas ražošanai no 2013.- 2020.gadam

Šonedēļ Ministru kabineta sēdē tika izskatīts jautājums par pagaidu bezmaksas emisijas kvotu piešķiršanu elektroenerģijas ražošanai nākošajā (2013.-2020.gada) emisijas kvotu tirdzniecības periodā. Tas ir saistīts ar Direktīvā 2003/87/EK  paredzēto iespēju dalībvalstīm izvēlēties pagaidu izņēmumu – piešķirt elektroenerģijas ražotā...

72% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir gatavi apkures sezonas sākumam

Tuvojas rudens un jaunā apkures sezona, lielākā daļa (72%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka ir gatavi apkures sezonas sākumam.

Granulu katli piedāvā videi draudzīgus risinājumus – izmantot biomasas kurināmo

Joprojām visplašāk lietotais kurināmais, jo īpaši privātajā sektorā, ir malka un tās paveidi – granulas, skaidu briketes, šķelda. Tagad šo klāstu papildina arī granulas, kas tapušas no biomasas. Granulu katli ir gandrīz vienīgie cietā kurināmā katli, kam iespējama automātiska kurināmā padeve, tādejādi tie nodrošina ...
Ventspilī parakstīs līgumu par pāreju uz biomasas kurināmo

Ventspilī parakstīs līgumu par pāreju uz biomasas kurināmo

Šodien, 20.jūlijā, Rīgā, Valsts aģentūrā "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" pašvaldības SIA "Ventspils siltums" valdes priekšsēdētāja Vita Maula parakstīs līgumu par Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma piešķiršanu projektam "Ventspils pilsētas centralizē...

Apkures rēķinu samazināšanā palīdzēs inovatīvas sistēmas

  Kopš brīža, kad tika paziņots par paaugstināto elektroenerģijas tarifu spēkā stāšanos, viena no biežāk apspriestajām tēmām nenoliedzami saistīta ar elektrības taupīšanu. Īpaši satraukušies cilvēki, kam mājās gandrīz viss "darbojas tikai ar elektrību", tostarp arī tie, kas izvēlē...
Enefit Latvijā būvēs koģenerācijas spēkstaciju

Enefit Latvijā būvēs koģenerācijas spēkstaciju

SIA Enefit mātes uzņēmums, AS Eesti Energia ir kļuvis par vairākuma kapitāla daļu turētāju siltumenerģijas ražošanas uzņēmumā Valkā. Šī investīciju projekta ietvaros Valkā līdz 2012. gadam ir paredzēts izveidot modernu biomasas koģenerācijas spēkstaciju. Jaunās spēkstacijas pārvaldībai ir izveidots jauns uzņē...

Atjaunojamo energoresursu izmantošanā vēl tāls ceļš ejams

Vides saudzēšana, kaitīgo vielu emisijas samazināšana atmosfērā un ekonomiskums – tās ir lietas, kas pēdējos gados kļūst arvien aktuālākas.

Minskā notiks Latvijas – Baltkrievijas starpvaldību komisijas sēde

Šī gada 29.-30.septembrī Minskā, Baltkrievijas Republikā, notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) sestā sēde, ko no Latvijas puses vadīs satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Baltkrievijas puses – transporta un komunikāciju ministrs Ivans Šerbo (И.Щербо).

Sagatavosimies apkures sezonai!

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka rudenī, iestājoties vēsākam laikam, strauji pieaug ugunsgrēku un tajos bojā gājušo cilvēku skaits. Pirms aktīvi sākt apkurināt savu mājokli, obligāti ir jāpārliecinās par jūsu rīcībā esošās siltuma ieguves ...

Par patēriņa cenu pārmaiņām 2010. gada jūlijā

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka vidējais patēriņa cenu līmenis 2010.gada jūlijā, salīdzinot ar 2010.gada jūniju, palielinājās par 0,2%. Precēm cenas pieauga par 0,2%, bet pakalpojumiem - par 0,1%. 2009.gada jūlijā, salīdzinot ar 2009.gada jūniju, vidējais patēriņa cenu līmenis samazinājās par 0,6%.

Rīgas TEC-1 noslēgts papildus ūdens sildāmā katla izbūves projekts

Rīgas TEC-1 (termoelektrocentrāle) izbūvēts papildu ūdenssildāmais katls, kas nodrošinās nepārtrauktu un garantētu siltumenerģijas piegādi Rīgas labā krasta iedzīvotājiem. Projekts realizēts divu gadu laikā, un kopējās tā izmaksas veidojušas aptuveni astoņus miljonus latu.

Ilgās degšanas cietā kurināmā katli LIEPSNELE

Pēdējā laikā arvien vairāk būvnieku izvēlas ilgās degšanas cietā kurināmā katlus. Kādi ir iemesli šādai izvēlei?

Schiedel dūmvadu sistēmas — energoefektivitātei

Lai apkures sezona nesagādātu nevēlamus pārsteigumus, ir rūpīgi jāpārbauda ikvienas, pat viselementārākās, apsildes iekārtas gatavību smagajam darba cēlienam.

Niedres var izmantot apkurei

Niedres ir alternatīva kurināmā iespēja – dabiski atjaunojams resurss, kura apjomi Latvijā ir ievērojami. Tas ir jauns bioenerģijas potenciāls un neizpētīts lauks biogāzes ražošanā.

Liepājā notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas sēde

14. un 15.oktobrī Liepājā notiks Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) piektā sēde, ko no Latvijas puses vadīs satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Baltkrievijas puses - ekonomikas ministrs Nikolajs Zaičenko.