UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 93 no 96
Re: Zemes siltumsūknis
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 10:51

xyz, grūti jau tā pateikt, kas tam kompresoram ir kaitīgāk - strādāt vienmērīgā nonstopā vai slēgāties pa 20-40 reizēm dienā. Turklāt tāpat, neatkarīgi no jaudām, vienam problēmas sāksies jau garantijas laikā, citam vēl pēc 5 gadiem viss būs kārtībā - tāda padārga loterija.

Reālus zudumus man mērījis neviens nav, jo māja vēl tikai projekta stadijā. Bet nu ja reiz ar 6kW pietiek priekš līdzīgas platības 400 gāzbetona, tad vajadzētu pietikt arī priekš 375+150, pieņemot, ka nav kaut kādas smagas lažas. Vēl jo vairāk - ja būs arī kamīns…

Ar ko atšķiras vienas sērijas dažādu jaudu SS? Ar kompresoru? Vai ar vēl kaut ko?

Kas vispār no brendiem ir skatāms? Ir dzirdēti Nibe, Thermia, Viessmann - vai ir kāds, no kura būtu jāizvairās? Vai ir vēl kādi normāli ražotāji?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Reno (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 12:10

Pēc manas saprašanas - es uzmanītos no tiem brendiem, kuriem Latvijā ir tikai viens pārstāvis, kas nodrošina oficiālu servisu. Es te domāju Nibe, Heliotherm, un tamlīdzīgos.

Man nav nekas pret Nibe izstrādājumiem. Bet, kā jau te viens minēja, brīdī, kad noklājās Nibes SS kompresors, pārstāvis nav spējis to piegādāt 3 mēnešus. Nu nepavisam tas nav labi.

Sev mājā uzliku Buderus. Bosch grupas aparātiem ir plašs servisa tīkls, ja nevarēs viens servisnieks atbraukt, zvanīšu nākamajam. Tas diezgan lielā mērā noteica manu izvēli.

Mani 50 centi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldis123456 (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 12:12

visiem tik kruti ss,, strādā nonstopā un elektrību gandrīz nepatērē. Kur tādus ss var nopirkt?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: batja (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 12:14

Māju kurinu ar SS no 2010.gada. Mājas platība-230 m2. SS Buderus WPS17(17kw). Māja no 375 Aerock. Boileris 600l un 200L iekšā karstajam ūdenim.Pieslēgts arī kamīns un divi saules kolektori-8m2 Visur siltās grīdas. 4 dvieļu žāvētāji no karstā ūdens, tātad arī silda telpas. Kubatūru neatceros, bet divās telpās ir augsti griesti-ap 3m. Mājai daudz lielu logu. Janvārī SS patērēja 564 kww(ir atsevišķs skaitītājs) Daudz kurinu kamīnu. Ceļos 6 no rīta iekurinu un vakarā arī kurās, jo kamīns atrodas viesistabā un visi prasa lai kurina. Protams jo vairāk kurini, jo mazāks elektrības rēķins. Logi divkameru-īsti ar tiem neesmu apmierinārs. Doma vēl ir siltināt at 50 mm akmensvati. Tagad, kad vakar ārā bija -15, un saules pusē ir daudz lielu logu, pa dienu SS neslēdās, jo noturēja saules kolektori un saule logos. Doma ir pielikt vēl vienu kolektoru papildus. Celtnieki diezgan švaki griestus nosiltinājuši, tagad pamazām pārsiltinu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xyz (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 13:54

Binary, Tas 6kw mauc nonstopā, kad ārā ir arktika. Tad kad paliek siltāks, tāpat slēdzas iekšā un ārā.
Bet nu jā hz, kas labāk - maukt nonstopā vai on/off pa laikam.
Par izvēli -
varbūt LV ražojums - [fonons.lv]
Vismaz rezerves daļas būs pieejamas uzreiz.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xyz (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 13:59

binary Wrote:
-------------------------------------------------------

> Ar ko atšķiras vienas sērijas dažādu jaudu
> SS? Ar kompresoru? Vai ar vēl kaut ko?
> Kas vispār no brendiem ir skatāms? Ir dzirdēti
> Nibe, Thermia, Viessmann - vai ir kāds, no kura
> būtu jāizvairās? Vai ir vēl kādi normāli
> ražotāji?
Dažādas jaudas - dažādi kompresori. To var redzēt arī pie patēriņa - 1.5/1.8/2.0kw.
Jāuzmana racēji, kad rokot nenolaiž lažu - izrok bedri - samet trubu rulli bedrē un aizrok - yohoo darbiņš padarīts un re cik zālājs smuks.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 16:08

Par vietējiem ražotājiem - nu nezinu, tā īsti nav uzticības un pārliecības, ka tās rezerves daļas tiešām būs pieejamas arī pēc 5 gadiem. Vēl jo vairāk - ja tādas tehnikas ražotājam pamatkapitāls ir €2840 un algās darbiniekiem izmaksā zem €4k "uz papīra" mēnesī.

Par trubu rakšanu - ja man no metra var paņemt štrunta 12W, tad rodas diezgan spēcīga motivācija likt vertikālo kolektoru. Parasti kā trūkums vertikālajiem tiek minēta cena, bet ja man horizontālā kolektora ierīkošanu novērtē uz €4k, savukārt vertikālo - uz 4-5k, nu tad … :) Vēlāk gan to kolektora izmēru samazināja, bet nu tāpat savus 750m viņi grib likt sākotnējo 1100m vietā.

Kādi vēl vertikālajam kolektoriem trūkumi, ja neskaita cenu?

Ja vienīgais, kas vienas sērijas dažādu jaudu SS atšķiras, ir kompresors, tad teorētiski (un praktiski) pastāv iespēja vajadzības gadījumā 6kW SS "apgreidot" līdz 10kW, nomainot tikai kompresoru? Vai tomēr tur ir vēl kaut kādas atšķirības, kas to pasākumu padara neiespējamu?

Kā ir ar tiem kolektoriem - vai ir sarežģīti vēlāk horizontālajam pielikt vēl vienu cilpu vai vertikālajam pievienot vēl vienu urbumu?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: To_binary (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 16:26

Kas tad tā par zemi, ja uz 6kW SS vajag 1100 (750) m? Kas to tā novērtēja - kāda SS firma? Jo kādreiz SS uzstādītāji vērtēja pēc SS jaudas un 12kW SS, piemēram, bija 460 m, ko veidoja 2 cilpas. Jo tika pieņemti vidējie Latvijas dati.

Varbūt palasi, ko v_t pats darīja ar kontūru un cik efektīgi tas strādā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Reno (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 16:34

Man ir vertikālais. 4 urbumi pa 50m.
Es tikai par vertikālajiem, kaut arī pasākums ir dārgāks. Trūkumus nekādus neredzu. Lielāki grādi nāk no zemes. Mazāk izķēzītas zemes platības.
Man četras cilpas saiet grodā, kur ir kolektors. No kolektora iet truba uz māju. OK, kolektors pašlaik ir priekš 4 cilpām, bet kur problēma ieurbt un pievilkt vēl piekto cilpu, ja vajag, nomainīt kolektoru un viss rullē tālāk.

Man grunts ir ļoti sausa, horizontālajam vajadzētu vismaz 1100-1200m. Taisni vai bail iedomāties kāds izskatītos mauriņš pēc 1100m trubu ierakšanas. Es kategoriski pret karalauku pagalmā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 17:17

To_binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kas tad tā par zemi, ja uz 6kW SS vajag 1100
> (750) m? Kas to tā novērtēja - kāda SS firma?
> Jo kādreiz SS uzstādītāji vērtēja pēc SS
> jaudas un 12kW SS, piemēram, bija 460 m, ko
> veidoja 2 cilpas. Jo tika pieņemti vidējie
> Latvijas dati.
>
> Varbūt palasi, ko v_t pats darīja ar kontūru un
> cik efektīgi tas strādā.

Apkurnieki sākotnēji novērtēja, ka man vajadzēs ~11kW SS un no viena m² varot ņemt 10W. Tur arī radās tie 1100m. Tas gan bija pašos pirmssākumos.
Pēcāk piedāvāja kaut kādu Alterra WZS 102 SS, kas ir kaut kādi 9.3 kW, un kolektoru uz 750m (trīs cilpas pa 250m), jebšu ~12W/m.
Par tiem 6kW domāju, vadoties pēc energoefektivitātes džeka aprēķiniem. Šis cilvēks man tikai to energoefektivitātes novērtējumu veic, apkurnieki ir citi. Atliek izdomāt, vai SS beigās ņemt "ar rezervi" vai "līdz ar nagiem" (un kā rīkoties otrajā variantā, ja izrādās, ka "līdz ar nagiem" ir par maz)…

Zeme potenciālajā kolektora vietā - aramzeme ar kritumu 1m uz 10m. Grūti spriest, kāda ģeoloģija varētu būt tai vietā. Mājas būvniecības vietā:
1) 0..30cm - augsne
2) 30..90cm - putekļaina smilts, irdena
3) 90..160cm - mālsmilts
4) 160..xxx - putekļaina smilts, blīva
Kolektors attiecīgi būtu ap mālsmilts un blīvās smilts robežu.
Gruntsūdeņi - vasarā esot bijuši ~5m.
Pusotru metru dziļā bedrē (spice, ūdenssūknis) plūdi nav novēroti. Kaut kāds mitrums tai bedrē ir, bet nemācēšu teikt, vai tas ir zemes mitrums vai kondensānts.

Ir kaut kāds materiāls, kur aprakstīts, ka no "dry, non-binding ground" var ņemt 10 W/m² pie 1800h/a un 8 W/m² pie 2400h/a, no "binding, moist ground" - attiecīgi 20-30 un 16-24 W/m², no "water saturated sand/gravel" - attiecīgi 40 un 32 W/m². Skaidrs, ka "water saturated" man te nav, bet par pirmajiem diviem variantiem man nav pārliecības, kurš būtu manā gadījumā.

Vai tie v_t piedzīojumi ir šai pašā tēmā aprakstīti?



Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> Taisni vai bail
> iedomāties kāds izskatītos mauriņš pēc 1100m
> trubu ierakšanas. Es kategoriski pret karalauku
> pagalmā.

Karalauks būs jebkurā gadījumā. Zālei gan vairāk par pāris mēnešiem nevajag - ir kaimiņiem redzēts, kā zālīte ātri vien sazaļo. Bet nu gaiļbiksītes ierastajā vietā gan varētu arī vairs neaugt… Toties gabals varētu būt līdzenāks nekā tas ir tagad - būtu vieglāk pļaut, kamēr kurmji atkal visu nepārraktu. Nu tas tā, mazliet pafilozofējot par lauku dzīvi.

Lielāka problēma varētu būt tā, ka uz tā lauka vairs nevarēs ne pagrabu uzbliezt, ne košumkrūmus droši sastādīt, varbūt pat ne kartupeļus audzēt, nemaz nerunājot par kaut kādām saimniecības ēkām, ja pēc tādām radīsies nepieciešamība. Tas tā kā būtu viens no iemesliem, kāpēc apsveru domu likt vertikālos kolektorus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Xyz (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 19:49

Man tāda aizdoma, ka vertikālajam vajag niknāku cirkulācijas sūkni.
Par tiem w/m - tā visa ir huinja. Ieroc kārtīgā dziļumā(1.6-2m) un pofig tie aprēķini.
Bet ja cipari patīk - roc tik vertikālo un skaiti nost $$$$.
Būvniecībā reti kur visu oficiāli maksā jo ir nevāja konkurence. Kā 1 firmačs teica - ja darbinekiem visas algas oficiāli, tad vai nu bankrots vai darbinieku nebūs kas strādā par tik zemu $$$

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: To_binary (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 19:50

Ja nemaldos, tad v_t to rakstīja kaut kur šajā ilgajā domu apmaiņā. Ja pareizi atceros, tad viņš pats ieraka kontūru 1,80 m dziļumā un ir ļoti apmierināts.

Kad es piedalījos dēla mājas SS uzstādīšanā, tad uz 185 kv.m. tika izrēķināts, ka vajag 12 kW SS (reāli 10 gadus iet kā pulkstenis) Thermia ar iebūvētu boileru. Vasarā vispār karstais ūdens ir pa lēto.

Paskatījos datos - kontūra montāža bija 2 Ls par metru, caurule un saturs vēl 1 Ls. Pēc tam visu aizraka, uzbēra melnzemi un nekāda kaujas lauka

Māsas dēlam ir Hautec SS, jo viņam zeme atrodas kalnainā vietā un tur ir speciāls cauruļu kontūrs, ko ierok zemē - viņam kalna augšā. Nevajag daudz zemes un viss strādā. Īpatnēji ir tas, ka silto ūdens kontūru silda apkures kontūrs - faktiski 2 SS - liels apkurei, mazs ūdenim. Tikai nezinu, vai kāds vēl tos uzstāda.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Gerogs999 (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 00:04

Man jautājums - kādas jums ir elektrība izmaksas sildoties ar SS ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 01:35

Pateikšu to ko neviens Jānis Zomerfelds (viens no aktívákajiem SS tirgotájiem LV) tev nekad nepateiks. Pasaulé ir divi SS kompresoru razotáji un vienalga kádu SS brendu tu izvélésises tur bús viens no siem kompresoriem. Pielauju ka abus razo rúpnícas Kíná.Piebildisu ka kompessors ir SS sirds. Tálak par SS smadzeném - seit jau ir vairák variantu , bet domáju ka viss tiek razots rúpnícás Kíná .Tá ka teiksu tá ,ir riktígi pie kájas cik krutu brendu tu izvélies jo reáli lielas skirbas starp viniem nav, ja nu tikai cená.
Pasam personígi ir igaunu Gapsal 8kw uz 155m2 apkures platíbu. Godígi sakot no igaunu detalám tur neká nav , tur ir somu smadzenes (elektronika) un viens no diviem augsták minetajiem kompresoriem ieksá, + iebúvéts 180ltr boileris. Cena uz pusi mazáka neká Nibei vai Thermiai vai Viesmann utt., strádá perfekti nu jau 4to gadu.
Ir táda grámata somu valodá ,pártulkota krieviski''Teplovie nasosi'', sarakstíjis Rae Perjala, tur arí viss ir aprakstíts. Pats so grámatu pasútíju 4g. atpakal no St Pétrburgas caur krievu grámatnícu (neatceros nosaukumu) TC Alfa.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: to Georgs (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 09:01

pašķir atpakaļ vienu lpp - tikko ziņojām, cik patērē

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 09:07

Nu nav gan tā ka tikai divi būtu. Nezinu, kurus divus tu domāji, iespējams Danfoss un Copeland.
Man, piemēram, ir NIBE Fighter ar Bristol kompresoru. Ir arī daudzi citi ražotāji.

Manā skatījumā diezgan būtiska ir pati SS uzbūve t.i. cik pārdomāti viss ir salikts kopā un kādas komponentes izmantotas. Konkrēti man SS tukšs sver 285 kg (!!!), kas liek nojaust par karkasa, boilera un siltummaiņu pamatīgumu. Visi cirkulācijas sūkņi ir viegli nomaināmi un vadi ir viegli atsekojami. Lielākajai daļai gan tas neinteresē, bet dažiem tehnikas-frīkiem kā man, tas silda sirdi :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 10:55

rolex
Neesmu es nekāds aktīvākais SS tirgotājs Latvijā. Ir daudzi daudz aktīvāki, kura darbus bieži nākas redzēt. Manas aktivitātes beidzas ar to, ka cenšos cilvēkiem izstāstīt, kā ir jāizvēlas SS, lai pēc tam nav dārgi jāmaksā par bezmaksas konsultācijām forumos, no anonīmiem padomu devējiem. Un ja runā par SS kompresoriem, tad pareizāk būtu teikt, ka ir tikai viens ražotājs (ap 80% no pasaules tirgus). Pārējie ir tais atlikušajos 20%.

No prakses. Šorīt biju pie kārtējā laimīgā SS īpašnieka. Gada dalītais elektrības rēķins 193 EUR mēnesī uz nepilniem 100m2 apkurināmās platības. Dienas patēriņš pie -10 grādiem ir 110-125 kWh/24h. Brenda SS, Tirgotāji un uzstādītāji nav virs atrodami. Cik tipiska bilde Latvijā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 11:07

Un tā ir tikai statistika, kuras metodiku neviens nezina!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 11:40

Jāni, kurš tad ir tas ražotājs, kas aizņem 80% no tirgus? Ir kaut kādas atsauces uz datu avotu?

Es no galvas varu nosaukt vairākus lielākos ražotājus:
Copeland (Emerson)
Danfoss
Panasonic
Daikin
Hitachi
Mitsubishi Electric

Copeland ir līderis ziemeļamerikā, bet Panasonic ir līderis āzijā. Danfoss, laikam eiropā, bet nav datu uz rokas. Kurš varētu būt līderis pasaule es pat nezinu. Bet nu neviens no viņiem nav tāds izteikts tirgus līderis, lai paņemtu 80%.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xyz (85.10.211.---)
Datums: 10/02/2017 12:27

Jānis Zomerfelds Wrote:
-------------------------------------------------------
> No prakses. Šorīt biju pie kārtējā laimīgā
> SS īpašnieka. Gada dalītais elektrības
> rēķins 193 EUR mēnesī uz nepilniem 100m2
> apkurināmās platības. Dienas patēriņš pie
> -10 grādiem ir 110-125 kWh/24h. Brenda SS,
> Tirgotāji un uzstādītāji nav virs atrodami.
> Cik tipiska bilde Latvijā.


Nu un kā tad TU glābi situāciju?
Ar to patēriņu, tā ir elektriskā apkure un ss vispār nestrādā.
Ja man vajadzētu vēlreiz likt ss - es izvēlētos vai nu LV - fonons vai tos pašus Igauņus. Vai arī kādu vācu ražojumu ar konkurētspējīgu cenu.
Maksāt 2x dārgāk par nosaukumu - NIBE/JUNKERS/Thermia nav jēga. Kaut gan ir - ar to var pasildīt ārzemju ekonomiku un pārpircēja kontu.

Pašreizējā: 93 no 96


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  **         **       
 **        **     **     **     **    **   **       
 **        **     **     **     **    **   **       
 ******    **     **     **     **    **   **       
 **         **   **      **     *********  **       
 **          ** **       **           **   **       
 **           ***        **           **   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727