UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (---.112.141.home.J1.2.lan.mits.lv)
Datums: 14/11/2007 18:01

jā, man ir 200 l boileris. šobrīd mājā dzīvo 4 lielie un viens mazais... nekad nav aptrūcies siltais ūdens....

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 16/11/2007 23:34

nav 25 heaturve tomēr :( Muri atdzisa un prasijas siltaku padot)... tagad stav uz 28 kadu laicinju un ir ļoti laba temperatura.
Ak jā ir iespēja izveidot iekšējo irkulaciju gīdām pie kmbinētās apkures, lai grīdas laistu konkrētu siltuma daudzumu iekšā un ne vairāk.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 17/11/2007 01:37

AHA, Kvazi, es jau domāju, kur man tas siltums zūd.... :) man arī 28!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: duke (62.85.27.---)
Datums: 18/11/2007 04:42

Ko Jus visi cepaties par siltumsukniem.
Pilnigi garam.
Radiatorus ievilt visur ir viena cena.
Man ir Karkasa tipa maja 150m2 Labi siltinata ar radiatoriem. Pasedeju pafunktiereju un nonacu pie secinajuma, ka raksu siltumsukni baigi ekonomiski.
Satiku vienu sakarigu cilveku un vins man uz pirkstiem uzmeta ko es zaudeju un ko vinneju.
1) Siltumsuknis teres elektribu no 1000-2000kw menesi
2) Darga ir ta uzstadisana un ieraksana apmeram 10 000Ls

Man ieteca uzlikt mikrovilnu elektrisko silditaju (700 Ls).
Es pafunktiereju un uzliku mikrovilnu elektrisko silditaju. Pagajuso menes man vins notereja 1356kw
Es pielauju ka ziema vins man teres ap 2500kw.

Mans secinajums ir es maksasu vairak menesi par elektribu (apmeram 1000kw 50Ls) bet ietaupisu naudu par uzliksanu, apkalpi un trubu atjaunosanu ja un kur vel aiznemuma procenti ari tiks ietaupiti.
Protams siltumsuknis paliks izdevigaks apmeram pec 16 gadiem

Padomajiet par to

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (84.237.203.---)
Datums: 18/11/2007 20:11

duke, vispirms jāsāk ar to, ka ss priekš 150m2 mājas nebūš 10k, ja runa ir par zemē ieraktu kontūru nevis dziļurbumu, šīsdienas cenās varētu būt 7k. Un netērēs tas nekādas 1000 kWh, reku vienā citā zarā ss lietotāja Inese_X lēš, ka ~500 uz 170m2 māju, un 1000 kWh jaunajās cenās arī vairs nebūs 50, bet gandrīz 70 Ls, līdz ar to reāli tu mēnesī samaksāsi 140 Ls vairāk. Un līdz ar to nevis 16 gadiem, bet mazāk, kā 10.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 20/11/2007 15:53

spk
Tie 1000 dukem varētu būt, ja viņš liek radiatorus... Man ir siltās grīdas. sen jau visur teikts un apspriests, ka ar radiatoriem SS nav tik ekonomisks, ja grib ekonomiskumu, jāliek siltās grīdas. var jau vienkārši paprasīt SS firmām, lai aprēķina, cik tērēs ar siltajām grīdām, cik ar radiatoriem. Man bija tādi aprēķini uztaisīti.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mirko (---.balticom.lv)
Datums: 21/11/2007 01:46

duke,
Kas tas par mikrovilnu elektrisko silditaju par 700 LS? Nav gadijumā vairāki infrasarkanie?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: EjTakTu (87.110.64.---)
Datums: 21/11/2007 05:38

Protams, ka infrasarkanie. Droši vien "saulītes" veidīgs. UFO tagad reklāmas kampaņa. Ar mikroviļņiem jau sen būtu izcepies no iekšpuses ;) Šamējos neuzskata par veselībai draudzīgiem. Un ja ir tādas jaudas, kas izsauc karšanu, šamējos pienākas ekranēt :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: ppk (213.180.108.---)
Datums: 22/11/2007 03:15

Jautājums esošajiem ss lietotājiem-pie kādas temp. ieslēdzas tens un vai tiem,kuriem tas nav pieslēgts(to lasīju dažos komentāros) pie zemām t nerodas diskomforts. Lieta tāda,ka patreizējā elektrojauda (Latvenergo rullē!!!!!!) neļauj pieslēgt ss ar tenu.Vai tāds variants varētu darboties? Apkure ir kombinētā- apakšā siltās grīdas, augšā radiatori. Paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mikijs (213.180.100.---)
Datums: 22/11/2007 06:40

Sveiki!
Uzstādīju divas nedēļas atpakaļ siltumsūkni(firma Nibe). Nekādi netieku galā ar temperatūras regulēšanu. Pirmajā stāvā ir siltās grīdas , otrajā radiatori. Uz grīdām laižu 31 grādu uz radiatoriem nu ir jautājums cik nu vajag. Uzliku 50 , bija pa karstu , nogriezu uz 38 , nākamajā dienā tie bija galīgi auksti , īsti gan neizprotu kāpēc jo kautkādam siltumam taču vajadzēja būt. Varbūt varat paskaidrot kā pareizi jārīkojas, ja ārā ir +2 ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 22/11/2007 15:30

Mikijam
Nu es laikam regulētu pa pāris grādiem to temperatūru, kamēr atrastu īsto, nevis uzreiz no 50 uz 38.... Ar radiatoriem nav pieredzes, nezinu, cik apmēram vajag, turklāt tas atkarīgs no daudziem faktoriem arī mājas siltinājuma. Man siltajām grīdām ir 28.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mikijs (81.198.53.---)
Datums: 22/11/2007 17:09

Paldies Inese! Vēl tikai jautājums , kā pareizi ieregulēt siltumlīknes nobīdi ? Ir poga vidējā , kas regulē šo līknes nobīdi kā arī temperatūru un ir apakšizvēle , kas arī regulē temperatūru. īsti nesaprotu šo pogu regulāciju. Cerams sapratāt ko biju domājis :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 22/11/2007 23:21

Mikijam
Īsti nesapratu gan... :)
Varbūt katram modelim atsķirīgs tas Menu, bet jāmeklē, kur ir Heatcurve - tur regulē līkni - uz augšu vai apakšu Manam aparātam ar labo taustiņu atver šo heatcurve un tad parādās grafiks. tad ar taustiņiem spiežot uz augsšu vai apakšu var palielināt to heatcurve vērtību vai samazināt). Tas, kas parādās displejā ikdienā un arī ir regulējams, ir istabas temperatūra (ja es sapratu pareizi :) un ar to regulējot arī var izmainit temperatūru, bet to iesaka īslaicīgām izmaiņām, t.i - pa nakti zemāk, pa dienu augstāk utt. Ilgtermiņa izmaiņām ekonomiskāk ir regulēt pašu līkni.

Auseklis
Autors: auseklis (81.198.118.---)
Datums: 24/11/2007 17:27

Mikijam.
Ieslēdzot sūkni uz displeja rādās izvēlne 2.0, kas ir radiatoru sistēmas temperatūra patreizējā, iekavās ieregulētā, kas ir atkarīga no līknes uzstādījuma, radiatoru sistēmai parasti liek līkni 7-9 atkarībā no radiatoru izmēriem un telpas siltumnoturības.
Nospiežot enter (līkā bultiņa labajā pusē apakšā) nonākam izvēlnē 2.1, uz displeja parādās radiatoru sistēmas līknes izvēlne, nospiežam enter līknes cipars sāk mirgot, ar + vai - izdaram izmaiņas. Sistēmas ieregulēšanas laikā visiem radiatoru termoregulatoriem ir jābūt atvēriem. Kad radiatoru sistēma ieregulēta pārejam pie grīdas regulēšanas.
No izejas pozīcijas (2.0.) ar + pārejam uz 3.0, pēc tam tāpat kā ar radiatoriem, tikai optimālā līkne ir 3-5.
Vidējā poga izmaina līknes sākumu - piemēram pie 0 grādiem radiatoros ies +30 vai +40 grādi vai citādi. Ar šo pogu līknes stāvums nemainās.
NIBE siltumsūkņiem ir vēl daudzi regulējumi, kurus vajadzētu pārbaudīt un piemērot Jūsu vajadzībām, kā piemēram nedēļas kalendārs, kurā Jūs varat ielikt radiatoru temperatūru dažādos laika periodos, piemēram darba dienās zemāku darba laikā, bet vakarā komforta temperatūru u.t.t.
Principā jau siltumsūkņa uzstādītājiem ar visām šīm niansēm būtu jāiepazīstina un jāveic sistēmas ieregulēšana.
Ja vēlaties konsultēties par šiem jautājumiem zvaniet 29294525, vai rakstiet auseklis@#$%&siltumnieks.lv

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: auseklis (81.198.118.---)
Datums: 24/11/2007 17:36

Atbilde ppk.
Ja zemes kontūra ir ielikta atbilstoša Jūsu mājas siltumpatēriņam un uzstādītā siltumsūkņa jaudai, kā arī ja mājas sistēma ir izbūvēta atbilstošam temperatūras režīmam, elektroteniem nevajadzētu ieslēgties. Katrā ziņā siltumsūknim var norādīt lai viņš neslēdz iekšā elektrotenu, vai lai slēdz tikai ar mazāku jaudas pakāpi. Lai precīzāk komentētu ir jāzin SS marka jauda un vēl vairāki parametri.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: auseklis (81.198.118.---)
Datums: 24/11/2007 17:49

XXX Wrote:
-------------------------------------------------------
> Labdien.
> Līdz galam neesmu sapratis visus plusus un
> mīnusus. Man personīgi ļoti simpatizē šis
> apkures veids. Tomēr sazvanot Viesmann
> pārstāvjus vairs neesmu tik optimistisks. Itkā
> paši zviedri atsakoties no šīm iekārtām.
> Nesaprotu tikai kāpēc jo 140 m2 lielai mājai
> ziemā iznākot ~ 100 lvl par elektrūbu. Tas
> manā skatījumā ir pilnīgi normāls cipars
> mēnesī (ziemā) ņemot vērā to ka jādara nav
> nekas. Gāze man nav un izskatās ka arī nebūs,
> beztam viņa drīz būs "Eiropas"cenās, malka
> šausmīgi nepraktiska un aizvien dārgāka,
> granulas arī katru gadu paliek aizvien
> dārgākas.
> Vai kāds zin ko par šo apkures sistēmu.
> Paldies.

Starp SS izplatītājfirmu darbiniekiem gadās daži negodīgi cilvēki, kuri ar citu firmu aprunāšanu cenšas iegūt klientus savas produkcijas realizācijai.
Divi apgalvojumi ir pilnīgi nepareizi:
- Zviedri neatsakās no šī apkures veida, Zviedrijā SS ir lielākajā daļā no jaunceļamajām privātmājām, kā arī bieži tiek izmantoti arī lielākos objektos
- 140 m2 mājai pie pareizi izbūvētas sistēmas nevar būt lielāks elektrības patēriņš par 50Ls/mēn. (protams ja mājai ir ielikti logi un durvis)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mikijs (213.180.100.---)
Datums: 27/11/2007 08:14

Paldies Auseklis ! Tik daudz jau man ir skaidrs ko kur regulē. Tikai vēl nav īsta saprašana kā pareizi to izdarīt. Kā pareizi sabalansēt šo līkni. Man pašlaik ir uz radiatoriem 35-36 , grīda 28 , mājā ir 21 grādu silts , bet sūknis strādā ļoti bieži , pa retam ieslēdzot tenu. Vai tas ir normāli ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 27/11/2007 16:36

Mikijs
tev jauna māja? žūst grīdas varbūt? Tad tas viss ir normāli. Pie normālas ikdienas darbības manuprāt vēl teniem nebūtu pat ar radiatoriem jāieslēdzas.... vai arī tev sūkņa jauda par mazu priekš tās platības un viņš strādā uz robežas? Vēl var būt tāda lieta - vismaz mums tā bija - ka āra kontūrā caurulēs, lai cik rūpīgi un labi visu uzstādot darītu, var tomēr gadīties kādi gruži un putekļi iekšā, kas pēc palaišanas sakrājas filtrā (ir tur tāds ārējā kontūra filtrs) un tas aiziet ciet. Mums tad arī netipiski bieži un jau pie -7 grādiem slēdzās teni iekšā. Pasūdzējāmies firmai, viņi teica, ka tā nevajadzētu būt, atbrauca, iztīrīja filtru un pēc tam palika jūtami labāk. Pagājušajā ziemā tens slēdzās kaut kur pie -15 uz īsu brītiņu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mikijs (213.180.100.---)
Datums: 28/11/2007 07:24

Inese
Ar filtriem man jau bija problēmas , bet gan tie , kas ir uz katla. Nekādi nevarēja dabūt visos radiatoros siltumu. Iztīrīju filtrus uz viss aizgāja kā smērēts :)
Inese cik tev ir liela māja un kāds ir reālais elektrības patēriņš tavam sūknim ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 28/11/2007 15:26

170 kv.m apkurināmā platība, vidējais patēriņš ap 500 kW mēnesī. Bet man tikai grīdas apkure



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **     **  ********   ********  **    ** 
 **  **  **  **     **  **     **     **      **  **  
 **  **  **  **     **  **     **     **       ****   
 **  **  **  **     **  ********      **        **    
 **  **  **   **   **   **            **        **    
 **  **  **    ** **    **            **        **    
  ***  ***      ***     **            **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727