UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mazs zemes (---.balticom.lv)
Datums: 10/07/2007 05:41

A ja ir mazs zemes kadu tad likt siltumsukni un turklat urbums maksa apmeram 60 lvl metra. kadi ieteikumi pieredze?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: GundarsB (81.198.66.---)
Datums: 10/07/2007 16:22

Sveiki! Gribētos dzirdēt speciālistu domas par tēmu: kādas problēmas var rasties ar SS ekonom. efektivitāti un tempr. starpību svārstībām, ja zemē gruntsūdens praktiski nav. Patiesībā gruntsūdens atrodas ap 10 m dziļumā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: GundarsB (81.198.66.---)
Datums: 10/07/2007 16:40

P.S. Aizmirsu piebilst, ka zemes virsējais grunts slānis 3m dziļumā ir māls un mālsmilts.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Normiks (195.13.196.---)
Datums: 11/07/2007 05:23

Pavisam nesen man firma ieraka zemes kolektoru, kura diametrs ir 32, atstarpe starp trubām 70 cm, mezgla garums 200 m, kopējais trubas garums ir 610 m. Pie šī kolektora tiks uzstādīts Vācu 14 kw sūknis. Vai ir kāds šajā jomā kompetents cilvēks, kurš pateiktu vai šis kolektors spēs ekonomiski apkurināt māju 220 kvm platībā. Drusciņ raizējos par kolektora uzstādījuma parametriem, jo skandināvijā ražotajiem sūkņiem tiek raktas 40-nieces caurules ar 1.20m atstarpēm starp trubām un mezglu garumu no 300-400m.

Jau iepriekš pateicos

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Benq (80.81.36.---)
Datums: 11/07/2007 15:42

Tev jāsāk uztraukties par 14 kw sūkni 220 kvm mājai, ar šādiem parametriem būs par maz.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 11/07/2007 17:46

Benq, nevajag, ja? 14 kw ss ir ar rezervi.

kāda grunts, kādā augstumā gruntsūdeņi, un cik dziļi ierakts?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Normiks (195.13.196.---)
Datums: 12/07/2007 02:59

Gruntsūdeņi ir ļoti augsti apmēram pie 1.20m, trubas ieraka 1.40 dziļumā, reāli viņas jau atrodas ūdenī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 12/07/2007 05:57

Kāds ir kaut ko dzirdē'jis par krievu brīnum katliem .. laikam uz kinetisko energiju strada 9ljoti ekonomiski ) nesen bija ap 2000 Ls bet tagad uzkapa uz 5000 .... saka ka izdevigaki ka siltumskunji ;...

nu luk laikam tehnologija iet uz priekshu ... es neko ipashi daudz ar vinju nezinu tikai esmu dzirdejis no vienacilveka...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldisj (---.btv.lv)
Datums: 12/07/2007 06:21

Normālam siltumsūknim kompresora darba cikls 100 000 darba stundas. Pie mūsu apstākļiem un PAREIZI IZPROJEKTĒTAS SISTĒMAS tie ir 25 gadi. Pārējais, kas ir siltumsūknī ir sīkums. Un šie sīkumi mēdz arī pārējām apkures iekārtām iziet no ierindas. Kompresors ir dārgākā detaļa tajā visā iekārtā. Lai Jums jauka diena.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 12/07/2007 20:29

normiks - ideāli.

īstenībā šādi kompresori maksā 300 - 400 latu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zeme_pamazs (---.balticom.lv)
Datums: 14/07/2007 08:51

Protams te visi apcer par siltumsukiem. Bet ja padoma sis apgriezta principa ledusskapis ir tikai pasa attistibas sakuma. Piemeram lasiju ka viena firma pardod pa 1000 lvl tadas ierices. kapec jamaksa 4000, 5000, 6000 pa iekartu?
Es siltumsuknus salidzinu ar datoriem 80. gadu sakuma. Driz tie bus pieejami tirgu un pa letaku naudu.

Tas atkepei.

Es ari loti velejos uzlikt siltumsukni, protams ar zemes kolektoru, bet ta ka zeme tikai 600 m2, tad uz 200m2 maju (zeme zem majas ar kanalizacijam 180 m2) nesanak tads verkis. Turklat gruntsudeni zemu apmeram 3m zem zemes. Rakties naktos nezeligi dzili, lai butu kads efekts. Tapat kompakto kolektoru ari neieteica likt, ka tas sasaldejot zemi un ir bijusas problemas Lietuva ar efektivitati. Vienigais Helioterm piedavaja ieklauties manas mazas platibas, bet cena bija pie 10000 par visu komplektu, kas man liekas ir tomer pa dargu. Runajot par kolektora liksanas metodiem, neviens nepiedavaja slinky variantu vai likt citos veidos, ka to dara Vacija un ASV. Lai gan mana gadijuma butu loti daudz jarok atkal, turklat zemi ari kaut jaliek un nejau kaiminu darza. Kas notiktu ja vinu ieraktu 5, 6 gadiem; vai gutu ta pati efektivitate? Tas ari nav skaidrs. Urbuma variantu es atmetu, jo tur aiziet kadi 6000 - 8000 lati par urbumu + pats suknis 4000 lvl. Viss protams skaisti, bet cik ilga laika tas atmaksajas, jo tehnologija attistas. Paradas jauni siltuma ieguves veidi, tagad gaiss, lai gan to par primaro apkuri to vel kadu laiku nevares nosaukt. Par nakamo variantu man zemes siltuma ieguves epopeja izdomaju udens - udens variantu, bet no si varianta atrunaja, jo 1) udens kvalitate un lidz ar to filtri 2) siltummaina efektiviate stradajot 3) gruntsudenu iespejama ieguve un apjoms (2. horizonts) lidz ar to urbuma dardziba, 4) udens aizseresanas iespejas udenim ienakot 2. aka. Sistemas apkope ari sanak padarga.
Man liekas leciens tehnologijas ir intervala 5- 7 gadi. nedomaju ka ieguldijums mana gadijuma min. 10000 lvl max 14000 lvl vares atmaksaties 6 gadu laika. Zemes siltumsuknu tirgus ari palielinas. Lietuva jau sakusi komplektet siltuma suknus, kas ir letaki neka citur. Lidz ar to rodas butiskas aizdomas, ka vienkarsi pec 3 -4 gadiem varesu sev uzstadit kolektoru 100 m2 un vina efektivitate bus tuvu 4,5 pec vacu standarta un protams cena bus 2x reizes, ja nevairak.
Patiesiba sliecos uz biomasas degliem ar augsti attistitu automatiku, padeves mehanismiem, kur var kurinat skeldu un dazada tipa granulas ari malku, bet pa kacigaru nevelos palikt. Ideali butu biomsas kamina kurtuve ar iespeju dzedzinat ari malku (ar datorizetu termostatu ) un padeves automatizetiem mehanismiem, kas atdotu siltumu gan muritim, gan centralai apkures sistemai, turklat ar iespeju atslegt udens padevi kurtuvei vai ne. Sadu variantu neesu redzejis vel.

P.S. ja kadam ir uzstadits siltumsuknis tadas mazas platibas ludzu dodiet, labprat uzzinatu par efektivitati.


Re: Zemes siltumsūknis
Autors: spk (87.110.152.---)
Datums: 14/07/2007 17:57

zeme_pamazs, man šķiet, ka problēma nav vis vispārējā siltumsūkņu neefektivitātē, bet gan ka tev ir maziņš (tm) zemespleķītis :) un par to tu dusmojies uz tehnoloģijām.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gundars21L (212.93.97.---)
Datums: 15/07/2007 03:30

zeme_pamazs,

pilnīgi droši, ka siltumsūkni var ielikt arī ļoti mazās platībās un tas darbojas efektīvi. Ja nav slinkums atbraukt līdz Ādažiem, parādīšu savu apkuri. man viss stāv 2,5 x 12m gabaliņā, resp. 30 kv.m.. viena sezona garām un viss ir kārtībā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zeme_pamazs (---.balticom.lv)
Datums: 15/07/2007 07:34

30 m2, kas par siltumsukni, gadijuma nav gaisa vai octopus variants?
Labak veletos zemes, tomer efektivitate lielaka.



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gundars21L (212.93.97.---)
Datums: 16/07/2007 04:21

octopus, ieej forumā gaisa siltumsūknis un apskati manus izdevumus es tur rakstīju kā xxxx (4x). Es tos netirgoju, bet rādītāju ir tuvu identiski ar 800 metriem ieraktiem zemē... es netirgoju, tikai dalos pieredzē. esmu ĻOTI apmierināts.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mikijs (213.180.100.---)
Datums: 16/07/2007 06:10

Sveiki! Esmu noleemis uzstaadiit maajai siltumsuukni. Bet ir viens jautaajums kuraa firmaa to vislabaak buutu izveeleeties. Man zinaamaas un kur esmu intereseejies ir www.siltumsuknis.lv , www.rara.lv , www.frams.lv. Cenu liimenis protams ir atshkjiriigs , taapeec nevaru izlemt kuram pa labu. Varbuut varat ko ieteikt, padaliities pieredzee ? Paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 16/07/2007 16:10

Pamēģini vēl firmā Narts AG. www.gribumaju.lv. Viņi tirgo un uzstāda vācu ss. Hautec ss ir gana labi. Man te piebrauca jaunbūvē un piedāvāja Termia ss, kad teicu ka jau nopirkts Hautec, atbilde bija -«nu jāa tas labs ss». Es viņu izvēlējos tāpēc ka 1)_Viss tiek ražots Vācijā (nevis pa daļām salasīts pa pasauli un tad pielāgots, arī siltās grīgas viņiem ir no Vācijas),2)Hautec ir Eiropā viens no labākiem ss ražotājiem 3) Vienkārša regulēšana ( Nav tā sarežģītā elektronika) un apkalpošana.4) Uz to pirkšanas brīdi viņi bija vienīgie, kuri piedāvāja vertikālo urbumu (priekš tiem kam zemes par maz vai žēl visu uzrakt) un sienu apsildīšanu (žel, bet no tās gan man nācās dažu iemeslu dēļ atteikties).

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: hmms (---.120.159.home.P2.3.lan.mits.lv)
Datums: 16/07/2007 18:37

Var kāds pateikt cik aptuveni 1m2 izmaksā siltās grīdas ~ 130m2 mājai (2 stāvi) un cik izmaksātu radiatori? No vienas puses siltās grīdas ekonomiskākas, no otras puses parēķināju, ka apkure ar ss ar radiatoriem ir~2000 kW gadā (neatceros kurā web lapā bija piemērs) jeb ~ 100 LVL gadā jeb <10 LVL mēnesī. Ja grīdas ielikt ir >1000 LVL, tad atmaksājās ~ 10 gados (ja neŗeķina kredītprocentus) + 10 lvl mēnesī nav tik būtiski no super ekonomijas viedokļa (jo manuprāt cik saprotu radiatoru apkuri var regulēt daudz efektīvāk -runa iet paqr ātru temperatūras maiņu istabās (piem., uz nakti zemāk, kad nav mājās zemāka temperatūra? Variantus, ka siltās grīdās var rasties šaize (noplūde) neapskatam ;)

Tātad vai kāds var pateikt (praktiska pieredze vai teroētiski):
1. ~130m2 siltās grīdas vai radiatori (~8-10 gb)? (Māja uz 130m2)
2. vai ir tā kā te lasiju, ka siltās grīdas lēni uzsilst un lēni atdziest -tad sanāk, ka tur neko neekonomēsi, jo pārāk lēns reakcijas ātrums)?
3. Vai tā varētu būt - normļai mājai (jaunai) starpība apkurē starp siltām grīdām vs radiatoriem uz ss starpība ir tikai ~ 1500-2500 kW ?

Paldies

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 16/07/2007 19:57

izbrīna cilvēku vēlme regulēt temperatūru telpās. piemēram, guļamistabā, uz nakti. a, pa dienu lai cepina? ja, reiz, tā ir guļamistaba, tad vienreiz noregulē to tā kā vajag un aizmirsti.

rēķinot silto grīdu ierīkošanas izmaksas, salīdzini tikai caurulīšu un kolektora cenu ar radiatoru cenu.


Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Paula (---.ntlworld.ie)
Datums: 16/07/2007 19:57

Vai ir kaads uzstaadiijis firmas FRAMS siltumsuknjus,gribeetu redzeet atsauksmes.Piedaavaajums vilinoss,bet neredzu nevienu atsauksmi tiesi par siem siltumsuuknjiem.
Paldies.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********  **      **  ******** 
 ***   ***   **  **   **        **  **  **     **    
 **** ****    ****    **        **  **  **     **    
 ** *** **     **     ******    **  **  **     **    
 **     **     **     **        **  **  **     **    
 **     **     **     **        **  **  **     **    
 **     **     **     **         ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727