UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 17/05/2007 15:51

Didzis D
Domāju, ka tu rēķini nekorektas granulu cenas. 55 Ls tonnā manuprāt viņas maksāja vismaz pirms 3 gadiem! tagad kaut ko lasīju par 80-90 Ls (precīzi nezinu, jo nav vajadzības zināt). tur tad tev arī tā lielā starpība rodas. Par elektroapkuri - slinkums rēķināt, bet kad grasījāmies uzstādīt, tad arī šādi izrēķinājām. Mums sanāca cipari citi, par labu SS. Bet pat ja pec 10 gadiem sāk atmaksāties un jo tālāk, jo vairāk (jo tērē tikai 1/3 no tā, ko elektriskā apkure), tad vismaz es grasos dzīvot ilgāk par 10 gadiem un tāpēc man arī tas šķiet izdevīgi! :)))

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 17/05/2007 17:02

Par granulu cenām...
Pat, ja cena ir 120 Ls tonnā, tomēr 10 gados vēl arvien siltumsūknis neatmaksājas.
Par to cik kurš pareizi izlieto savu naudu, protams katram ir savs priekštats. Kā jau es teicu, pēc 5 gadiem es iegādāšos lētāku, jaudīgāku un efektīvāku siltumsūkni, bet Jūs vēl arvien gaidīsiet to jauko brīdi, kad Jums sāks atmaksāties izdevumi par to veco, jau nemoderno. :)

Protams, ka vairums to, kas iegādājušies siltumsūkņus neteiks, ka "ieberzušies", bet lielīs atspērušies.
Man tas atgādina Porsche Cayene iegādi, lai brauktu uz veikalu pēc maizes, ar domu, ka man taču arī pēc 20 gadiem auto godam kalpos, būs mazs nobraukums un tač' jau ērti un ekonomiski salīdzinot ar Hummer.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Buss (---.firstdata.lv)
Datums: 17/05/2007 17:50

Didzis D

Pilnīgi tev piekrītu, ka SS uzstādīšana nav tīri ekonomiska izvēle.

Pirms izvēlēties apkures veidu veicu detalizētus aprēķinus par ekonomisko izdevīgumu. Ierēķinot kapitāla izmaksas SS, granulu katla un elektriskās apkures izmaksas +- 10 gadu periodā ir vienādas.

Man SS izvēli noteica tikai pilnīgas automatizācijas iespēja (jo regulāri jābrauc komandējumos uz pāris dienām) un vietas trūkums granulu tonnu glabāšanai

Savukārt elektrisko katlu uzstādīšanu ierobežo pieejamā tīkla jauda.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 17/05/2007 18:03

Didzim
Un pēc 5 gadiem tu montēsi nost to savu granulu katlu par tiem 5000 Ls? Un tad tev sanāks ekonomija?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 17/05/2007 19:09

:) Nebūšu vinnējis, bet kādu laiku kabatā paturējis pieklājīgu naudas čupiņu, faktiski arī neko nezaudējot pēc tam. Man 5000-6000 Ls šodien ir kur likt arī bez apkures katla.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 17/05/2007 19:20

"Zemes siltuma efektivitāte šodien ir 1 pret 3."

Absolūti nepiekrītu. Esmu tepat šajā tēmā rakstījis precīzu aprēķinu par COP Thermia siltumsūkņiem. Attiecīgi visi tavi aprēķini ir garām, ja pieņēmums ir garām.
Lai mans teiktais neizskatītos pēc tukšas muldēšanas, varu pateikt, ka 18kW kompresoram COP būs 3 pie -20C (!) tosola ienākošās temperatūras un +30C temperatūras siltumnesējā (grīdās). Ierēķināju tikai tosola cirkulācijas sūkni (0.5kW), jo grīdu cirkulācijas sūknis būs vajadzīgs arī jebkuras citas apkures gadījumā.
Normālā gadījumā, t.i. pie 0C ienākošās temperatūras, COP būs jau 5.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 17/05/2007 19:34

To POW

Nesākšu strīdēties. Ja jau tā esi aprēķinājis tad ticēšu uz vārda. Tikai gribētos redzēt tādas efektivitātes sūkni darbībā. Bez tam, lai kā arī tas nebūtu, āra temperatūrai, diemžēl, ir tieksme svārstīties (arī līdz -25) + ideāli visu paredzēt piemeklējot attiecīgas iekārtas nekad neizdosies (augsnes mitrums, nepieciešamais ārējā kontūra garums, tieši atbilstoša sūkņa jauda, ēkas siltumzudumi, zemgrīdas vai radiatoru apsildes sistēmas efektivitāte utt. utjpr.)+ uzstādītāji parasti paredz sūkņa jaudas rezervi, lai neiebrauktu auzās. Te nu arī viss COP 5 ir garām. Labākajā gadījumā, pie apstākļu labvēlīgas sakritības varam sapņot par 4.

Un arī tad ātrāk par 5-6 gadiem tas rīks neatmaksāsies.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 17/05/2007 19:40

Paredzu, ka būs jākombinē.
Uzstādīšu sūkni, kas spēs nodrošināt +15 C pie āra temperatūras -15C, tātad ar ne līdz galam pietiekošu jaudu, un nepieciešamības gadījumā piekurināšu ar kamīniem, kurus tāpat ir paredzēts uzbūvēt.
Vēl papētīšu vai nevar piesildīšanu veikt ar nelielu papildus elektrodu apkures iekārtu (Galan tipa).

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 17/05/2007 20:46

Ja nevari konstruktīvu neko pateikt, beidz pa tukšo muldēt. Tādas efektivitātes sūkņi ir standarts. Kā tu gribi dabā skatīties? Uz kasti? Un ko tas dos? Es sūkņus netirgoju, tāpēc ekskursijas nerīkoju. Ej pie tirgotājiem un prasi ekskursijas.
Āra temperatūra mierīgi var būt -25, bet runājot par _zemes_ siltumsūkņiem, ar ienakoso temperatūru saprot _zemes_ temperatūru. Zemē šoziem man zemāk par 0 nebija. Secinājumus izdari pats.
Parādi ar aprēķiniem kāpēc paredzot rezervi COP ir garām. Un beidz sprēgāt ar terminiem kuriem te nav nekāda sakara salīdzinot divas apkures iekārtas. Piemēram ēkas siltumzudumi vai radiatoru efektivitāte. Tie būs vienādi gan ar granulām, gan siltumsūkni. Tas ka ēkai ir siltumzudumi jau nenozīmē, ka siltumnesējam efektivitāte ir mazāka par 100%. 1W elektrības ir 1W siltuma.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 17/05/2007 20:49

Piebilde par 100% efektivitāti attiecas uz elektrisko apkuri.

Zemes siltumsūknis
Autors: Garamgājējs (---.ventspils.lv)
Datums: 17/05/2007 20:50

Pajautājiet jebkuru speciālistu-santehniķi - NEVIENS katls nestrādās ilgāk par 10 gadiem, toties siltumsūkņa motora resurs ir 40 gadi.
Pie tam ņemot vērā jebkuru katlu ar jebkuru siltumnesēju (gāze, granulas, dīzelis utt.), izņemot malku, mājai 150-200m2 apkures sezonā reāli aizies kurināmā daudzums 120-300Ls/mēnesī.
Tajā pašā laikā siltumsūknis pēc fakta (es pats interesējos no vairākiem siltumsūkņu īpašniekiem-lietotājiem, kam ir uzstādīts siltumsūknis privātmājā) faktiski aiziet 35-50Ls/mēnesī (atkarībā no mājas platības 120-350m2 un norobežojošo konstrukciju siltumizolācijas) ieskaitot visu mājas elektrisko aparāturu-iekārtu elektroenerģijas patēriņu. Šis izmaksas ir vienādas vai pat mazākas par malkas apkuri! Un izmaksu starpība ir liela - 85-250Ls/mēnesī!
Tikai viena maza, bet būtiskā NIANSE - nav jāzaģē malka un nav jākurina-jātīra katls!!! Kā arī nav jāperk jauns katls ik pēc 10 gadiem! Labi katli taču arī labi maksa 600-3000Ls (atkarībā no kurināmā un automātikas pakāpes).
Bet ir vēl viena maza, bet būtiskā NIANSE: maz kam ir "lieka" nauda uzreiz izbūvēt visu māju līdz nodošanai ekspluatācijā - ir jāņem kredīts!
Rēķinot kredīta izmaksas mājas celtniecībai līdz atslēgai sanāk uz 40 gadiem 300-700Ls/mēnesī (atkarībā no mājas platības, specapdares, komforta līmeņa). Tāpēc ir BŪTISKI, vai Jūs VARAT atļauties lielāko un skaistāko māju un atļauties maksāt kredītu uz 100-20Ls/mēnesī vairāk (neskaitot periodisko katlu nomaiņu ar jaunu - atkal aiziet nauda), vai ieekonomēt šo pašu naudu un patērēt to savā labā (autolīzings, ekskursijas uz siltām zemēm utt.). VAI otrādi - būs jāsamierinās ar to, ka Jūs NEVARAT sev atļauties izbūvēt tik lielo un skaisto māju vai savadāk patērēt un palutināt sevi un savu ģimeni.
Un tagad padomājiet, vai ir vērts tūlīt "ieekonomēt" uz siltumsūkni 4000-5000 Ls apmērā, bet pēc tam visu mužu vergot uz bankas kredītu un ierobežot sevi visās patikamās lietiņās.
Tā lūk...

Zemes siltumsūknis
Autors: Garamgājējs (---.ventspils.lv)
Datums: 17/05/2007 20:52

Pajautājiet jebkuru speciālistu-santehniķi - NEVIENS katls nestrādās ilgāk par 10 gadiem, toties siltumsūkņa motora resurs ir 40 gadi.
Pie tam ņemot vērā jebkuru katlu ar jebkuru siltumnesēju (gāze, granulas, dīzelis utt.), izņemot malku, mājai 150-200m2 apkures sezonā reāli aizies kurināmā daudzums 120-300Ls/mēnesī.
Tajā pašā laikā siltumsūknis pēc fakta (es pats interesējos no vairākiem siltumsūkņu īpašniekiem-lietotājiem, kam ir uzstādīts siltumsūknis privātmājā) faktiski aiziet 35-50Ls/mēnesī (atkarībā no mājas platības 120-350m2 un norobežojošo konstrukciju siltumizolācijas) ieskaitot visu mājas elektrisko aparāturu-iekārtu elektroenerģijas patēriņu. Šis izmaksas ir vienādas vai pat mazākas par malkas apkuri! Un izmaksu starpība ir liela - 85-250Ls/mēnesī!
Tikai viena maza, bet būtiskā NIANSE - nav jāzaģē malka un nav jākurina-jātīra katls!!! Kā arī nav jāperk jauns katls ik pēc 10 gadiem! Labi katli taču arī labi maksa 600-3000Ls (atkarībā no kurināmā un automātikas pakāpes).
Bet ir vēl viena maza, bet būtiskā NIANSE: maz kam ir "lieka" nauda uzreiz izbūvēt visu māju līdz nodošanai ekspluatācijā - ir jāņem kredīts!
Rēķinot kredīta izmaksas mājas celtniecībai līdz atslēgai sanāk uz 40 gadiem 300-700Ls/mēnesī (atkarībā no mājas platības, specapdares, komforta līmeņa). Tāpēc ir BŪTISKI, vai Jūs VARAT atļauties lielāko un skaistāko māju un atļauties maksāt kredītu uz 100-200Ls/mēnesī vairāk (neskaitot periodisko katlu nomaiņu ar jaunu - atkal aiziet nauda), vai ieekonomēt šo pašu naudu un patērēt to savā labā (autolīzings, ekskursijas uz siltām zemēm utt.). VAI otrādi - būs jāsamierinās ar to, ka Jūs NEVARAT sev atļauties izbūvēt tik lielo un skaisto māju vai savadāk patērēt un palutināt sevi un savu ģimeni.
Un tagad padomājiet, vai ir vērts tūlīt "ieekonomēt" uz siltumsūkni 4000-5000 Ls apmērā, bet pēc tam visu mužu vergot uz bankas kredītu un ierobežot sevi visās patikamās lietiņās.
Tā lūk...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 17/05/2007 21:38

to POW

Man izskatās, ka tur par māti es par meitu.
Mēģināju Tev paskaidrot, ka raustoties no "neizvilkšanas" uzstādītāji (arī ražotāji) cenšas iestumt lielākas jaudas siltumsūkni. Cik pats neesmu dzirdējis no pārdevējiem, ka "vajag ar rezervi, jo... (tālāk manis augstākminētais uzskaitījums)". Tad lūk tā rezerve pārvēršas par zvirbuļu trenkāšanu ar lielgabalu. Gala iznākumā sūknis nedarbojas optimāli, bet "raustīdamies", un tad jau pats saproti. Tas jau ir tas brauciens ar PORSCHE pēc maizes. Un tad tas COP var būt kaut 10. Starp citu to 1:3 (max 1:4) izteica paši pārdevēji vienā nesenā radiopārraidē. Teorija (aprēķini) jau visai bieži nesakrīt ar praksi. Īpaši, ja uzstādītājiem abas rokas ir kreisās.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 17/05/2007 21:41

"NEVIENS katls nestrādās ilgāk par 10 gadiem, toties siltumsūkņa motora resurs ir 40 gadi."
__________________

:) Pirmā teikuma daļa ir patiesa. Vai otro kāds jau ir pārbaudījis? :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 17/05/2007 21:57

Didzi, te salīdzināšana ar mašīnām nav īsti vietā. Nav būtiskas starpības patērētās enerģijas ziņā vai māju silda ar 30kW katlu vai 10kW, pie nosacījuma, ka siltumnesēja tilpums ir liels (siltās grīdas) un siltuma zudumi ir mazāki par 10kW. 10kW katls darbosies 3x ilgāk ka 30kW, tas arī viss.
Par COP laikam būsi klausījies pārraidi par gaisa siltumsūkņiem.
Par kompresoru un 40 gadiem runājot, kaut kur dzirdēju, ka pirmais Latvijā uzstādītais siltumsūknis (Thermia, uzstādīts 1984. gadā) vēl darbojas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 17/05/2007 22:07

DidziD. manuprāt tu arī par meitu....
Ja tev SS ir ar lielāku jaudu, tad viņš nevis strādās raustīdamies, bet retāk ieslēgsies un uz īsāku laiku, līdz ar to motors kalpos ilgāk un retāk ieslēgsies arī teni (papildapkure elektriskā). Savukārt ja Tu ņemsi zemāku jaudu, tad ss visu laiku strādās uz pilnu jaudu un ātrāk slēgsies iekšā teni, līdz ar to nekāda efektivitāte nesanāks.
Īstenībā jau nav nekāda jēga pārliecināt cilvēku, kurš dzīvo tikai šodienai un nedomā, kādi tēriņi viņam būs pēc 5 gadiem. katram jau savas domas un iespējas. Bet manuprāt "garāmgājējs" par to taupīšanu labi un precīzi uzrakstīja, tur jau nav ko vairāk teikt. Naglai uz galvas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (91.90.229.---)
Datums: 17/05/2007 22:41

Un par kredītiem runājot...
Siltumsūkņā iegādei kredīts man jāņem jau tagad un jāsāk vergot uzreiz... Mazie prieciņi garām :(
Par raidījumu. To es klausījos uzmanīgi. Tas bija par zemes siltumsūkņiem. Pat bija labi padomi kā aprēķināt nepieciešamo zemes platību utt. Tik zvanītājiem viņi nespēja normāli paskaidrot par darbības principiem un kas tā tāda "iztvaikošana" siltumsūkņa iekārtā.
Katrā ziņā visiem paldies par aktīvu dalību aprēķinu veikšanā un pretargumentiem. Šo to likšu aiz auss.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Spoks2004 (159.148.66.---)
Datums: 17/05/2007 22:57

Nju laba jums teemina - tikai pirms likt siltumsuukni iesaku nosiltinaat maajinjas , a to daarga taa apkuriite sanaaks ! :DDD

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (91.90.229.---)
Datums: 17/05/2007 23:06

POW

Un vēl. Tikko zvanīja vieni siltumsūkņa piedāvātāji. Un es viņam uzdevu jautājumu, kāda tad būs siltuma atdeve uz vienu kW elektrības patēriņa. Ilgi ņēmās, un zini ko atbildēja? "Siltajām grīdām 1:5, kontūram ar radiatoriem 1:3". Ej nu saproti...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: als (195.13.171.---)
Datums: 17/05/2007 23:19

Jautājums zinātājiem - cik pamatotas ir aizdomas, ka kontūra teritorijā nekas cits izņemot zāli neaugs un esošie koki iznīks? cik garā kontūra posmā saglabājas negatīvā izejošā temperatūra?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **    **  ********   **        
 **     **  **     **   **  **   **     **  **    **  
 **     **  **     **    ****    **     **  **    **  
 **     **  **     **     **     **     **  **    **  
  **   **   **     **     **     **     **  ********* 
   ** **    **     **     **     **     **        **  
    ***     ********      **     ********         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727