UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mirko (---.balticom.lv)
Datums: 21/03/2007 00:36

Vai tad tagad jau var iztikt bez abiem ciruklācijas sūkņiem? Interesanti gan, ja tā...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: janusis (---.btv.lv)
Datums: 21/03/2007 03:18

vai kādam nav paziņas gāzinieki?
man zemes kontūrā netur spiedienu un vainu nevaram atrast. ir variants ielaist gāzi un tad ar "gāzes meklētāju" atrast vainīgo vietu.

būšu ārprātrīgi pateicīgs, ja kāds iedos kādu kontaktpersonu, kas to var izveikt...

Janusis



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 21/03/2007 03:39

Janusi
To pašu var izdarīt ar ūdeni, tikai pievienojot pie ūdensvada ar spiedienu un pagaidīt pārs dienas. Ūdens parādīs, kur ir noplūde. Tas būs mazāk bīstami.

Par SS. Aimirsu iepriekš pateikkt, ka cirkulācijas sūknis nav vajadzīgs zemes kontūrai, ja es pareizi sapratu par austrie;su SS. Izstādē viņi atradās man apmeklējuma pēdējā momentā. Sapratu to, ka arī zemes kontūrai dzesēšanas šķidrumu iesmidzina un viņam uzsilstot gruntī tas pārvietojas uz SS. Protams tas liekas diezgan mistiski. Tāpat ar to smidzinātāju, kautkas arī darbina.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zampa (212.93.97.---)
Datums: 22/03/2007 05:13

To kvazi:
Man tagad izvēle ņemt thermia diplomat tws vai thermia diplomat optimum.
Īsti nevaru saprast atšķirību, vai tā ir tikai cirkulācijas sūkņu darbībā?
Varbūt vari pakomentēt?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 22/03/2007 14:08

kvazi,
no kurienes tu lasi tos skaitļus? Sūkņiem ir indikatori? Vai tā ir jauda vatos? Es gan nesaprotu tā īsti kāpēc ārējam cirkulācijas sūknim būtu jādarbojas gaidīšanas režīmā. Man ir vecais Thermia Diplomat TWS un ārējais sūknis darbojas tikai tad, kad darbojas kompresors.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 22/03/2007 14:39

To Zampa cik es saprotu ka tikai ir atshkiriba kadas klases cirkulācijas sūkņi tur atrodas. par minusiem un plusiem kurus es izjutu saistiba ar elektroniskajiem siltumsuknjiem esmu aprakstijis jau kaut kur shaja foruma.

To Pow: oki kljuda areja kontura cirkulacijas suknis nedarbojas. skaitljus var nolasit no pashiem cirkulacijas suknjiem. Bet to labi var redzet ari ieksh master menu, kur tu ar rocinjam vari noregulet udentinju, ieslegshanas biezhumu un citas lietas.

to Janusis: kapēc tu doma ka tev ir kaut kur suce truba?? Kādas ir pazīmes tam??? Pakomentē būtu ļoti pateicīgs un spētu izvairīties no tādas situācijas nākotnē ja notiek.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 22/03/2007 15:19

Beidzot pieejams arī elektroniski. Intereses pēc variet palūrēt, ko raksta krievu prese
[www.ivd.ru]

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 23/03/2007 00:01


SVEIKI VISIEM! APSVEICUV AR OTRO PAVASARA DIENU!
Vai kāds ir uzstādijis Hautec SS, vai visiem Termia sūkņi? Kur +, kur -? Gribētos kompitentus salīdzinājumus no pieredzējušiem. Es vēl tik labi nevaru visu salīdzināt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: hm (---.btv.lv)
Datums: 29/03/2007 04:42

Hautec esot taada fiica , ka silto uudeni sildot ar otru mazaaku siltumsuukni , kurs nem siltumu no apakal ejoshaa uudens!!!
Nezinu Nezinu Nezinu
Shaajaa forumaa neatradu , kaadu shii brenda lietotaju .


Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Roliks (62.84.0.---)
Datums: 09/04/2007 05:58

Domaaju ka nepelniiti ir te ir aizmirsti gaiss-gaiss siltumsukni: [www.bvtpartneri.lv]
COP mazjaudigaakajam modelim sasniedz 5,45)ne visi te apspriestie SS var lepoties ar taadu koeficientu) pluss veel gaisa attirisana no petekliem,mikrobiem...maksaa ar uzstaadiisanu 550-600Ls par komplektu.Ar diviem taadiem pavasara-vasaras-rudens sezonai uz 150m2 maaju vajadzeetu pietikt.Ziemaa paliek daargaakaa gaaze.Ko teiksiet?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 09/04/2007 21:55

gāzes pieslēgums /projekts, ierīkošana, palaišana/, katls+ katlutelpas montāža, skurstenis, ventilācija... + dārgā gaze + 2 koplekti gaisa siltumsūkņi...

Izklausas pēc sviesta. Man gāzes ierīkošana, lai gan atradās 60 metri no mājas pēc tāmes, bez projekta sanāca 4500 LVL...

Ierīkoju siltumsūkni pa 5000 LVL. Pirmā sezona iet uz beigām. Ideāli.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 10/04/2007 19:31

Gaisa siltumsūkņi tiek aizmirsti pelnīti. Un ja neesi pamanījis, tad šī tēma saucas "Zemes siltumsūknis". Arī par to, ka uzrādīt augstus COP nav māksla, nepasakot pie kadām temperatūrām un ko tie nozīmē, te ir runāts.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 10/04/2007 19:56

Dokumenta beigās laikam tomēr uzrādītas temperatūras pie kurām rēķina COP. Āra temperatūra +7C, istabas temperatūra +20C. Bet es tomēr atļaušos pieņemt, ka tā nav istabas temperatūra, bet ieplūstošā gaisa temperatūra.
Tātad heating capacity pie šādām temperatūrām ir tikai 2.4kW. Lieki piebilst, ka tas samazinās, samazinoties āra temperatūrai, vai palielinot nepieciešamo istabu temperatūru.
Tik mazjaudīgu siltumsūkņa kompresoru es nevarēju atrast. Salīdzinājumam - kompresors Copeland Scroll ZH15K4E-TFD. Siltuma jauda pie +7C ienākošās temperatūras un atdotās temperatūras +30C (datu par +20C nav specifikacijā, tā būtu vēl iespaidīgāks COP) ir 8.05kW, patērētā el. jauda ir 1.22kW. COP=6.6, jeb, citiem vārdiem sakot - atļausiet pasmaidīt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: janusis (84.237.243.---)
Datums: 10/04/2007 21:59

palīdziet!!! SS zemes kontūrs kaut kur laiž. jau 10 dienas stāv pieslegts udens suknim zem spiediena. Bet nekaadi neatklaajas, kur ir caurums.
vai ir kaada cita metode, kaa noteikt vainu?


Janusiis

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.250.---)
Datums: 11/04/2007 04:17

janusi
Ja tev caurule ir iemontēta ar savienojumiem varbūt ir iespējams tos atrast. Iespējams, ka noplūde ir tur . JA nesanāk meģini lūgt palīdzību tuvākajā ūdens saimniecībā. Tiem ir visādi verķi noplūžu meklēšanā. Tikai nezinu vai ņem PE caurules. Lai veicas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didims (87.110.1.---)
Datums: 11/04/2007 05:45

Moš paaicini kādu rīkstnieku, iespējams, ka nokoncentrējoties uz konkrēto lietu var atrast arī šāda veida bojājumus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 11/04/2007 14:45

Bet vai tad uzstādīšanai nav garantijas laix?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 11/04/2007 15:49

Kāda problēma ataicināt firmu, kas raka kontūru, lai viņi meklē vainu?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: onka (---.svnets.lv)
Datums: 13/04/2007 21:08

Domāju par apkures veidu mājai. Redzot kādus ciparus (cenu) prasa gāze un SS, tomēr palikšu pie vecās malkas, man 100kvm mājai malka maksā Ls 10 ziemas mēnsī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (62.85.110.---)
Datums: 13/04/2007 22:59

Bojātu cauruļu meklēsanai zem zemes izmanto "Passive Sound Detection" - caurulē zem spiediena laiž gaisu/ūdeni/gāzi un ar jūtīgu mikrofonu virs zemes klausās. Vietā, kur ir bojājums, būs spēcīgāka skaņa. Tiesa, šajā gadījumā ir precīzi jāzin kur zem zemes iet caurule, lai ar detektoru var sekot caurulei.
Noteikti eksistē arī citi veidi kā meklēt.

PE cauruli nemaz nav tik viegli sabojāt, tāpēc, gadījumā, ja tika stiķēts kopā no diviem gabaliem, tā vieta varētu būt labs bojājuma kandidāts.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **   *******   **       
  **   **   **     **  ***   **  **     **  **       
   ** **    **     **  ****  **  **     **  **       
    ***     **     **  ** ** **   ********  **       
   ** **     **   **   **  ****         **  **       
  **   **     ** **    **   ***  **     **  **       
 **     **     ***     **    **   *******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727