UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 16/05/2007 20:44

huligānam

lasu sjo forumu un smejos un vaartos pa zemi!! nu ko juus te njematies!!! ir sena paruna "SKOPAIS MAKSAA DIVREIZ"!!!
pats tirgoju siltumsuuknjus un ikdienas sastopos ar zjmiegsjanos par cenu!!!

___________

Nu tad varbūt paskaidrojiet man kāda jēga likt siltumsūkni, ja tas ir mežonīgi dārgs?

Vienkārši aprēķini rāda, ka uzstādot reāli labu granulu katlu uzstādīšanas + katla izmaksas nepārsniedz 5000 Ls, toties attiecīgs 22 kW siltumsūknis ar visiem pričindāļiem izmaksā 16 000 Ls. Starpība 11 000 Ls!!!

Tātad:
1) Man jāņem kredīts (pieņemsim tie 11 000 Ls) par kuru vēl maksāšu procentus 1,5%
2) Vairāk vai mazāk par elektrību tāpat būs jāmaksā (pieņemsim - Ls 40 mēnesī).
3) Granulu cena ir ap 55Ls tonnā. Sezonā vajag ap 12 t. t.i 660 Ls gadā.

Tagad 10 gadu griezumā:

Siltumsūknis:
Uzstādīšana 16 000
Procenti 1500 (dzēšot kredītu)
Elektrība - 12x10x50Ls = 6000 (pieņemot, ka elektrības cena nemainās)
Kopā 23'500

Granulu katls:
Uzstādīšana 5000
Procenti nav
Kurināmais 660x10 = 6600 (pieņemot, ka granulu cena nemainās)
Kopā 11'600

Man gan smiekli nenāk.
Kad, Tavuprāt man tas siltumsūknis atmaksāsies???
Tāpēc no svara ir katra ietaupītā kapeika pērkot to Jūsu brīnumu.

Veiksmi!!!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: huligans (80.233.148.---)
Datums: 16/05/2007 20:53

to kvazi
lai runaatu par siltumsuuknja ekonomiskumu ir jaasaak ar pasju maaju siltumizolaaciiju ventilaaciiju apkures sisteemu. ja tas viss ir veikts preciizi un pareizi tad arii ir jeega runaat par ekonomisku siltumsuukni(protams kursj ir profesionaali piemekleets un uzstadiits).visu siltumsuuknja darbiibas pamataa ir viens un tas pac princips es pat teiktu vinji visi ir "vienaadi" atsjkjiras tikai tehniskais risinaajums tehnologjijas un tapeec prieksjroku dodu NIBE(esam Divine Heat Company sadarbiibas partneri)
neveelos neko sliktu teikt par citiem ss razjotaajiem lai tos saliidzinaatu jaapieaicina neatkariigais experts!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/05/2007 21:47

jā! kuri ir šobrīd visekonomiskākie?
man ir thermia diplomat.
patiesības labad jāsaka, ka es nezinu kas ir "cirkulaacijas suuknjisiltajaam griidaam karstajam uudemnim vadiibas kartes siltajaam griidaam u.t.t", un kam tie visi vajadzīgi.
vai man būtu jājūtas apdalītam?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: huligans (80.233.148.---)
Datums: 16/05/2007 21:48

cienijamais toposjais kurinaataaj Didzi D !!
lasot jusu tekstus atkal naakas smieties un vaartiities pa zemi!!!! saprotu ka informaacija par siltumsuuknjiem jums ir nepilniiga tapeec visas juusu apreekjinu formulas uzreiz var ar treknu sviitru paarsviitrot!!!!!
ja juus taisaties uzstaadiit siltumsuukni ar jaudu 22kw tatad maajas apkurinaamaa platiiba ir aptuveni 400 kvadraatmetri!!!!
ja jusu izredzeetaa granulnieka jauda ir22kw tas nenoziimee ka siltumsuuknja arii buus taada pati!!! par pareizu siltumsuuknja piemekleesjanu jau rakstiiju ieprieksj- neatkartosjos! peec jusu apreekjiniem spriezju kad juusu maajs apkurinaamaa platiiba ir aptuveni 200m2 taatad siltumsuuknja jauda bus aptuveni 12kw tas ir 7500-8200ls ar visu uzstaadiisjanu!!! un tagad arii varat saakt reekjinaat:) neaizmirstiet iereekjinaat savu pateereeto laiku veicot kurinaataaja pienaakumus! atsuutiet man savu pasta adresi un ziemasveetkos es jums nosutiisju apsveikuma kartinju uz kuras buus ateelots granu katls kurm ir aizdegusi granulu tvertne!!!
un papildus vielai pardomaam- vai juus esat apreekjinaajusji cik ilgaa laikaa atmaksaasies juusu guljamistaba un vai vispaar atmaksaajaas un ir izdeviigi iet guleet!!!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 16/05/2007 22:07

Vārties vien. Tas ir aprēķins no Divine Heat Company. 22 kW. Platība 370 m2
Tagad "vārtīties" varu es.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: huligans (80.233.148.---)
Datums: 16/05/2007 22:12

TO v_t
ja jau ir uzstaadiits un darbojaas un viss ir o.k tad nav ko galvu lauziit!!! nekas revolucionaars nav noticis siltumsuuknju tirguu un juusu THERMIA ir labs pirkums! vadiibas karte siltumsuuknim kombineetajaa versiija radiaatori un siltaas griidas ljauj precizi reguleet un korigjeet temperatuuras! karstaa uudens recirkulaciijas suuknis jeb cirkulaaciijas suuknis karstajam uudeni nodrosjina karsto uudeni ikreizi kad pagrieziisiet kraanu nebuus uudens "jaanotecina" bez sjiim lietaam var mieriigi arii iztikt, bet taa ir papilldus ekonomija!!!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/05/2007 22:15

māja liela un 22 kw ir ok. bet ir viens jautājums. kas tiek pieskaitīts pričindāļiem? vai tik tur nav pieskaitītas arī silto grīdu izmaksas?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/05/2007 22:17

skaidrs.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 16/05/2007 22:20

Didzi D, ja tev vajag 22kW siltumsūkni, tad varbūt ir vērts padomāt par mājas nosiltināšanu, nevis globālās sasilšanas veicināsanu ar saviem siltumzudumiem? 22kW siltumsūknim būs mēnesī jāmaksā vairāk kā 40Ls par elektrību. Atvainojos, ja māja tiešam ir _ļoti_ liela. Tas, ka tev vajag X kW granulu katlam nenozīme, ka arī siltumsūknim vajag X kW. Tāda tukša muldēšana vien sanāk.

huligan, siltumzudumus rēķina jumtam, sienām un pirmā stāva grīdām, nevis mājas dzīvojamai platībai. Bet no siltumsūkņu tirgotājiem jau es neko vairāk negaidu. Tur pārsvarā visi tāmītes taisa tikai pēc mājas kvadratūras. Vēl piebildīte ne par tēmu - teikumu ir iespējams beigt arī ar punktu, vai _vienu_ izsaukuma zīmi. Nevajag obligāti piecas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 16/05/2007 22:23

Nav silto grīdu izmaksas. Tikai līdz iekšējam kontūram.

+ vēl viens aprēķins.

Elektrības apkure.

Katls ar uzstādīšanu - 2500 Ls (Šodienai kabatā paliek vēl 2500 Ls)
Elektrība mēnesī (pieņemot attiecību 1:3) 150 Ls
10 gados 150x12x10 = 18 000 Ls
Kopā 21 500 Ls!!!

Un nekādu pelnu. Regulēšana, apkopšana un iestādīšana vēl ērtāka.

Tātad atmaksāsies kādos 11 gados.
Nu vai te nav jāpadomā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 16/05/2007 22:26

Didzi D, nepamanīju mājas platību. Salīdzinājumam par jaudām un siltumzudumiem dzīvē - maman mājas _apkurināmā_ platība (nevis kopējā) ir 320m2, uzstādīts 16kW Thermia Diplomat siltumsūknis un pēc maniem aprēķiniem, ziemā -20C aukstumā pietiktu arī ar 12kW siltumsūkni. Tātad paņēmu ar rezervi. Ieteiktu uztaisīt siltumprojektu. Kā siltumsūkņu tirgotāji rēķina jaudas jau pateicu.
Skaties šai tēmai vēsturi, ja interesē sīkāk aprēķini, detaļas un elektrības izmaksas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 16/05/2007 22:28

POW

Māja ir nosiltināta "ar atlocītiem galiem", jo te toč nav jēgas taupīt (Ytong termo bloks 365 mm + 50 mm vate). Grīda 0,5 m no zemes ar siltinājumu gan pamatos gan zem grīdas. Pārsegums dz.b. paneļi ar Ekovati pa virsu 20 cm. Kur vēl labāk?

Katls (granulu) par ko es runāju ir ar jaudu no 20kw - 35kw. Pilnīgi pietiekoši.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 16/05/2007 22:32

Man mājai augsti griesti (3,50) un lieli logi - tādēļ arī ar 17 kw pamaz. Es arī runāju tikai par apkurināmo platību. Aprēķini ir no RARA un DHC. Abiem vienādi. 22 kw. Atšķirība cenā 1000 Ls DHC par labu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: huligans (80.233.148.---)
Datums: 16/05/2007 22:36

to Didzis D
tad tik saaciet reekjinaat cik izmaksaa juusu buve m2 un cik m2 aiznjems jusu kurinamaa kraajumi un apkures sisteema un cik tas maksaa? kadaa veidaa juus pagatavosiet karstoo uudeni vasaras meenesjos un cik tas maksaas? cik maksaa skurstenja ieriikosjana? cik garsj muzjsj ir jusu granulu katlam un kadi bus izdevumi taa nomainjai? nesu dzirdeejis bet varbuut ka ir granulam nakts tarifs? padomajiet par granulaam, par to kvalitaate, kas sjad tad pieklibo ko par elektriibu nevar teikt! par to pasju laiku ko pavadiisiet gadaajot un kurinot granulas par drosjiibu, eertiibu! un ja jums joprojam granulu katls sjkjiet izdeviigaaks pirkums-TAD TIK UZ PRIEKSJU:)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (62.85.63.---)
Datums: 16/05/2007 22:50

to huligans

Protams, ka šos argumentus es ņemu vērā... Tas viss arī ir izmaksas. Tomēr skurstenis būs vajadzīgs tā vai tā, jo turpat netālu būs kamīns (kas šodien nav nekāds brīnums).

Ja runājam par elektrību. Skatiet augstāk salīdzinājumu ar parasto elektro apkuri. Tāpat dikti ilgi jāgaida atmaksāšanos. Pa to laiku jau būs iekārtas ar lielāku efektivitāti un lētākas (tie paši siltumsūkņi) utt. Un tad, vēl nepaspējis atmaksāt kredītu par iepriekšējo jau domāšu par ko modernāku. Mani aprēķini jau ir no šodienas redzespunkta. Pats redzi, ka elektrības apkure vēl arvien "iekabina" 10 gadu griezumā. Un kas zin, kas būs pēc 10 gadiem.
Es jau vēl nemaz neesmu izvēlējies to apkures veidu. Vis šaubos. Tik nepatīk tā kladzināšana paer to cik siltumsūknis ir "lēti". Nekas nav lēti.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: huligans (80.233.148.---)
Datums: 16/05/2007 22:55

TO Pow
, siltumzudumus rēķina jumtam, sienām un pirmā stāva grīdām, nevis mājas dzīvojamai platībai. Bet no siltumsūkņu tirgotājiem jau es neko vairāk negaidu

prieks ka palabo manu teikto!!!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 17/05/2007 00:15

Pilnīgi neprofesionāls, tikai no lietotāja viedokļa iekrities profu diskusijā. Ees, pirms izšķirties par apkures veidu arī salīdzināju tieši šos 2 apkures veidus - granulas un SS. tas gan bija pirms 2 gadiem. jā, uzstādīšanas izmaksas ir lētākas granulu katlam. Bet ne tik ļoti. Rēķinot tikai katlu, nerēķinot kurtuves izmaksas (bet man SS pietiek ar jebkuru telpu, nevajag ugunsdrošas durvis un ko tik vēl nē, nevajag novietni, kur vienlaicīgi glabāt vairākas tonnas granulas utt.) Bet ekspluatācijas izdevumi, - dārgāki. Un kā šobrīd diskusijās pārliecinos - stipri dārgāki. Bija te vienā mēnesī salīdzinājums, ka aukstā laikā kāds par granulām bija nokurinājis vairāk kā 1 t (tātad vismaz 90 ls), bet es par to pašu laiku - 40 ls par elektrību. neskaitot to, ka nebija ne jāved, ne jākrauj, ne jāglabā granulas, ne arī jāpieber regulāri... Visu to ņemot vērā, sapratu, ka naudiņu ir vērts ieguldīt nākotnē.
Bet katram jau sava izvēle, neviens nav jāpārliecina par pretējo. Īpaši, ja kādam gribas pēc darba vēl ari par kurinātāju darboties... veselīgi jau :)))

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (91.90.229.---)
Datums: 17/05/2007 05:24

Inesīt!
Es jau iepriekš norādīju, ka šoreiz runa neiet konkrēti par granulu katlu, bet gan par "ekonomiskuma" sākumu. Dedzinot elektrību bez siltumsūkņa es 10 gadus varu maksāt par to elektrību, līdz man būs pienācis brīdis kad sūknis būtu izdevīgāk. Līdz tam es tikai "iesālu" 10 000 Ls (uz 10 gadiem). Vai tas nav saprotams? Man nav kur 10 000 likt? Ja es paņemšu kredītu uz pieciem gadiem, lai uzliktu sūkni, es mēnesī maksāšu vairāk nekā dedzinot elektrību pa taisno + vēl to ko patērē siltumsūknis. Vai ne tā? Tad kur ir izdevīgums?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kola (---.btv.lv)
Datums: 17/05/2007 06:16

Par Granulām zinu daudzus kas sho katlu vieno nost , lai izmantotu ko ērtāku !
1. Jāuzpilda , nav 100 automātisks
2. Jāgādā , jāglabā kurināmais
3. Jākopj jātīra utt.
4. Granulu cenas ik gadu kāpj + 20 %

SS - pilnīga automātika , aimirsti visu iepriekš minēto !
Es isķīros par SS un maksāju ~ 40 Ls mēnesī , bēdu nezinu !

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Didzis D (91.90.229.---)
Datums: 17/05/2007 07:47

to kola.
Un cik samaksāji par pašu aparātu un uzstādīšanu?
Pieņemsim 9000 Ls (ja baigi noveicies - 17 kW).
Cik maksā parasts elektriskais apkures katls (18 kW)? Pateikšu priekšā - Protherm - 450 Ls
Uzstādīšana 1000 Ls būs jau riktīgi daudz.
Ar fasondaļām, pieņemsim 2000 Ls viss kopā.

Tātad vienkārša matemātika. Zemes siltuma efektivitāte šodien ir 1 pret 3.
Izmaksu starpība ekspluatācijā 120Ls - 40Ls = 80Ls. Gadā 960 Ls. Liekas, ka baigā nauda!

Starpība starp uzstādīšanas izmaksām 7000 Ls (vēl baigāka nauda).

Cik gados Tavs katls atmaksāsies???
Elementāri. 7000:960=7,3

Tātad esi samaksājis vismaz 7 gadus uz priekšu!!! + paies pāris gadi un katli būs vēl ekonomiskāki un lētāki (atceries mobilo telefonu ēru), bet Tu vēl nebūsi atsitis savu naudiņu un maksāsi kredītu.

Ja esi paņēmis kredītu uz 7 gadiem (tos 7000 starpību), tad šos septiņus gadus maksāsi vēl vairāk nekā es par elektrību.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********  **    **   *******  
  **  **   ***   **  **         **  **   **     ** 
   ****    ****  **  **          ****    **     ** 
    **     ** ** **  ******       **      ******** 
    **     **  ****  **           **            ** 
    **     **   ***  **           **     **     ** 
    **     **    **  **           **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727