UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 14/03/2007 01:52

gribumaju
Pēc manām domām tas varētu izskatities kā liels mašīnas rediators. Diezvai rakšanas darbi varētu izmaksāt lētāk kā kontūrai. Varētu to izmantot pie mazām zemes platībām. Liekot tādu radiatoru jārēķina grunts trnsportēšana divos virzienos, kā ārī grunts nopietna blietēšana. Uzsveru GRTUNTS NOPIETNA BLIETĒŠANA. Es personīgi sev tādu variantu neizvēlētos, jo tur ir mežonīgi daudz savienojumu /iespējas noplūdei/ un neesu pārliecināts, ka tādu verķi var ieguldīt gruntī ļoti kavlitativi, kas kalpos 10 vai vairāk gadus, jo pastāv grunts kūkumošanās ipši ziemas laikā, neatbilstošs grunts spilvens utt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (---.bluecoat.com)
Datums: 14/03/2007 02:24

Miko, Eiropas standarts ir EN 255.
COP 0/35, saskanjaa ar EN 255 standartu, noraadot vai ir iekljauta cirkulaacijas suuknju jauda, ir jaanoraada, lai vareetu saliidzinaat dazjaadu kompaaniju siltumsuuknjus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 14/03/2007 03:06



Ko Jus te plēšaties? ES domāju, ka ir gluži vienalga kādu COP ražtji dod. 10/35 vai 5/35. Galvenais ,lai salīdzinātu gan vajag ņemt 0/35

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (---.bluecoat.com)
Datums: 14/03/2007 03:10

Nu tad paraadi man _kur_ panjemt COP 0/35 tam CO2 siltumsuuknim.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 14/03/2007 03:39

Diezvai austrieši būs uzstaisījuši jaunu revolūciju SS ražošanā. Visticamāk, lai maldinātu mūs kaut ko būs ''aizmirsiši''norādīt no tehn. datiem.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gribumaju (217.199.120.---)
Datums: 14/03/2007 05:00

jaunais
Par cenu gan varu teikt, ka konkretais variants ir samera lets - aptuveni 7000 Ls ar siltajam gridam (materials un uzstadisana). Zviedrija un Somija sadu sistemu izmanto samera plasi. Suknis ari nav nekads kreisais bet somu LAMPOASSA, ta ka ir japadoma.
Tacu mani sak pamazam nomakt cita doma - SS pret kadu "nopietnaku" elektrisko apkuri (katlu nevis el. radiatoriem). Jo, ja pienem ka starp siltumsukna un "vienkarsas" elektroapkures ierikosanas izmaksam starpiba butu 6000 Ls, tas uz iespejamo SS kalposanas laiku 25 gadi un izmaksu segsanu pilniba ar kredita resursiem menesa starpibu veido aptuveni 40 LS menesi, t.i. 480 LS gada. Komforta limenis abam apkures sistemam pie labi nosiltinatas majas bus vienads. Tatad starpiba pec sodienas tarifa ir 11000 Kw gada.
Jautajums: kadai jabut siltumsukna efektivitatei salidzinajuma ar labu elektrisko apkuri, lai pilniba gutu pamatotu parliecibu par labu SS un ja izmanto to pasu apkures principu - siltas gridas ar max +29C sistema??? Pie kam, janem vera, ka pie parastas elektriska katla apkures nav javeic raksanas darbi utt? Protams, tie maksajumos vienmer bus 40 Ls, kas ne vienmer bus 11000 Kw. Viss ir atkarigs no raditajiem. Un ka jau kads seit mineja, kas zin kdas tehnologijas attistisies tuvakajos 5 gados? Varbut visi sildisimies ar udenradi!
Kadas domas par so?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 14/03/2007 14:46


Naivi būtu ticēt, ka ir globālā sasilšana un ziemu mums nebūs. Tuvākajos 50 gados daudz nekas nemainīsies un čiekuru vietā neaugs banāni un lāči kā mērkaķi diezvai lēkās.
Ja par el. katlu , tad es izvēlētos jonu el.apkures katlu. Tas it kā ir efektīāks, bet diemžēl esu nolēmis sev uzstādīt SS.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Mirko (---.balticom.lv)
Datums: 14/03/2007 17:35

Es te netaisos nevienu pārliecināt, ja kādam ir interese, vērsietes pie H. un uz priekšu. to ka austrieši sen ir priekšā konkurentiem, Eiropā jau sen noskaidrojuši, ne jau es te veicu kādus testus, salīdzinājumus utt. Protams tādā banānu republikā jau tālāk par pirmo tirgotāju nav tikuši un diezvai arī tiks.

P.S. EN255 nerunā par 0/35 (runa par cirk.s. ir gan), vismaz līdz šim tas nav redzeets, varbuut Jums Pow ir jaunākā redakcija, kur kautkas tads ir... parādiet tad man.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gribumaju (217.199.120.---)
Datums: 14/03/2007 19:21

Mirko

Kas tad tas ir par brinumu, kuru Tu aizstavi???

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zampa (194.176.38.---)
Datums: 14/03/2007 23:25

gribumaju:
ja tu taisīsi "parasto" elektrisko apkuri nevis SS, kādam būs jābūt el. pieslēgumam, lai varētu normāli apkurināt kādus 180m2 ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gribumaju (194.255.1.---)
Datums: 15/03/2007 00:40

man ir paredzeti 32 A, ar ko domaju jabut pietiekosi!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 15/03/2007 23:51

biju izstadeun pamaniju ka daudz SS piedava un maz pavisam maz granulas, gazi .... acimredzot tirgus mainas salidzinajuma ar pagajushajiem gadiem ...

ak ja vel daudz baseini ... tikai jautajums vai ir verts ara baseins ja to izmanto paris reizes gada...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zampa (194.176.38.---)
Datums: 16/03/2007 00:10

kvazi, arejo apsildamo baseinu, kuram udeni silda siltumsuknis :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 16/03/2007 06:23

man ir 215 kv.m. un pieslēgums ir 25 A... pilnīgi pietiek...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 16/03/2007 15:53

Baseinam? ;)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 16/03/2007 17:21


Biju arī es istādē. Jāņem mani vārdi atpakāļ par austriešu SS. Ir viņiem jauna tahnaloģija. Cik sapraru tiešām nav vajadzīgs cirkulācijas sūknis, tad arī tur varātu slēpties tā ekanomija, ja nerēkin kapara cautules utt. Būs laikam uztaisījuši revolāciju SS ražušanā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 20/03/2007 05:54


Atkal ir iestājies klusums. Laikam pīrms vētras. Visi gatavojas jaunam apkures periodam. Man jautājums zinošiem vīriem un dāmām. Apkures sezonas laikā, kad SS ir izslēdzies. Vai cirkulācijas sūknis, kas ir iemonnēts pašā SS uz ēku crkulē, vai ir miera stāvoklī?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 20/03/2007 15:53

cirkulācijas sūknis strādā visu laiku un apstājas tikai tad, kad āra t pārsniedz heat stop iestādīto lielumu. thermia sūkņiem rūpnīcas iestādījums ir 17 grādu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Dutch (80.81.33.---)
Datums: 20/03/2007 19:51

Visiem interesentiem,

I-neta ir tarodams 6 dazadu SS tests , kuru paveica Swedish National Testing and Research Institute , te ir links www.siltumsuknis.com/tech/test.pdf
tiem kas saprot anglu valodu.

Taka studejiet un dariet pasi secinjaumus , protams nemiet veraa garantijas un peec garantijas servisu.

Pats pirms tam biju domajis par Nibe vai Thermia piedavatajiem SS. Bet nesen iepazinos ar IVT SS un tagad taka vairaak domaju par tiem , turklat viniem ir pieejams kompaktais kolektors , patenteets izstradaajums , droshi vien var izmantot ari ar citiu razotaju SS. Visa info ir vinu majaslapa.
JA vai jaads kaut ko vareetu pateikt par Greenline modela cenaam ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 20/03/2007 23:18

Oki par ciruklācijas sūkņiem. Ja jau austrieši ir izdarījuši apvērsumu tad es patiesi nezinu kā tanī mājā, kur ir viņu SS cirkulē ūdens pa radiatoriem un siltajām grīdām: vai bez cirkulācijas sūkņa? vai uz pašeci,kā dažā labā vecā letiņa mājā?

Ja tev sistēmā ir Wilo A klases elektroniskais sūknis, ar kādu ir aprīkots thermia Diplomat Optimum, tad iekšējās cirkulācijas un ārējās cirkulācijas sūknis strādā ar pilnu jaudu tikai tad kad SS darbojas, gaidīšanas režīmā tas darbojas ar mazāku jaudu vai vispār nedzen. respektīvi man iekšējais cirkulācijas dzen darbībā 36,6 (ūdeni sildot 14), gaidīšana 16. ārējais cirkulācijas darbība 48,8, gaidīšana 16. bet var arī uzlikt lai visu laiku cukā uz pilnu klapi , bet tad attiecīgi nebūs tik ekonomiski.

To Dutch apskatiju tabulu un secinaju ka neesmu nopircis sliktko:) jo karsto udeni terejam biezi :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********  **      **  **     ** 
  **  **   **     **  **        **  **  **  **     ** 
   ****    **     **  **        **  **  **  **     ** 
    **     ********   ******    **  **  **  **     ** 
    **     **     **  **        **  **  **   **   **  
    **     **     **  **        **  **  **    ** **   
    **     ********   ********   ***  ***      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727