UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 01/03/2007 16:13

V_t
Klau, kur Tu redzi, cik grādi nāk no zemes? Man rāda uz displeja tikai, cik iet projām. Kaut kā citur neprotu atrast.... man arī Termia Diplomat

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 01/03/2007 16:40

tāā. ar labējo pogu ieejam pirmajā izvēlnē un tad ar apakšējo, ar diviem klikšķiem uzbraucam uz temperatūrām. un tad ar apakšējo pogu klikšķinam līdz BRINE OUT. un tad vēl vienu klikšķi un būs BRINE IN. redz, lodziņā visiem nepietiek vietas un šī opcija ir noslēpta aiz viena klikšķa.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Karlis 1 (81.198.203.---)
Datums: 01/03/2007 22:40

īsumā: NIBE Fighter 1120, apkurināmā platība 245 m2, par februāri 70Ls par visu elektrību. Izejošā t 0,5, ienākošā 4,5. Cik biju piegājis pie aparāta aukstajās dienās, nereizi neredzēju, ka tens būtu ieslēdzies. Patreiz šķiet, ka galīgi ir OK.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Karlis 1 (81.198.203.---)
Datums: 01/03/2007 22:43

Tpu... biki sajaucu zemē iet -4,5 un iekšā nāk ap +0,5

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: mirta7 (81.198.95.---)
Datums: 02/03/2007 21:55

Arī sāku interesēties par siltumsūkņiem. Karlis1, kura firma tev uzstādīja siltumsūkni, vai ir grīdas vai radiatoru apkure un cik dikti ir nosiltināta ēka. Mani uztrauc tas, ka mana vecā apkures sistēma iet pa rediatoriem, bet vai man pietiek ar jau esošajiem, vai arī jāliek klāt jauni (lielāki)? Varbūt kādam ir pietedze akures maiņai nevis jaunas apkures izveidošanā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 02/03/2007 22:06

Ahaa, paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: bta (---.vl20-cph.dhcp.clearwire.dk)
Datums: 05/03/2007 03:41

kadai firmai jus uzticejat ss ierikosanu, kadas bija uzstadisanas izmaksas?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 05/03/2007 16:10

Ha, beidzot es arī zinu, kāda temperatūra man nāk no zemes un kāda iet atpakaļ! Tas cipars gan visu laiku mainās (kad nestrādā - viens, kad tikko uzsāk sildīt - cits, kad jau kādu laiku silda - vēl cits), bet starpība ir vienalga ir vismaz 6 grādi, reizēm vairāk. Vienā brīdī no zemes nāca pat 10 grādi! Ļoti uzskatāmi redzams, kur tas siltums rodas! Visbiežāk izejošais -3, ienākošais +3. Skaisti!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 05/03/2007 17:36

tev arī bija diezgan dziļi ierakts?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 05/03/2007 18:03

Inese X, nekad nav +10C. Ir jāskatās tad, kad kompresors darbojas. +10C ir tāpēc, ka kompresoram nedarbojoties istaba silda antifrīzu, un tāda temperatūra tiek nolasīta (termometrs ir siltumsūknī). Uzej uz BRINE IN, ieej iekšā un dabūsi grafiku. Tad pabrowsē ar +- pa grafiku, līdz nonāc līdz zemākajai temperatūrai. Tā būs īstā zemes temperatūra.

lietotajs, paldies. Kautkad noteikti aizbraukšu, bet ne tuvākajās nedēļās. Jābrauc komandējumā. Cerams, ka nepaliks tik silts, ka termogrāfiju normāli vairs nevarēs uztaisīt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 07/03/2007 07:08

Kāpēc iestājies tāds klusums?
Tāda sajūta, ka vecie buki vairs negrib daudz runāt, jo vinņiem ši svēra jau ir daļēji neinteresanta. Atliek tikai dot vērtīgus padomus no pieredzes. Bet arī tas ir ļoti labi. LIELS PALDIES VIŅIEM PAR TO. Ceru, ka nebūsiet lepni un padalīsieties pieredzē.
mirta7
Cik noprotu man ir tādas pašas problēmas, kā Tev. Kožu un lobu visādas info par SS.Bet esu izlēmis un man viņš būs. Ja pietrūks telpās siltuma, tad palielināšu radiatoru sekciju skaitu (ķeta radiatori) un, ja pietrūks jaudas, tad piekurināšu ar veco labo TUKUMA katlu. Negribās tomēr būt mājās vairs par kurinātāju. Ir arī daudz citu labu nodarbošaōs. Doma ņemt NIBES ss 1120-10. Klāt pivienot rezervuāru(akumulatoru)naktī uzkrātajam siltumam ar t-3 tarifu. Tā kā zemes kontūru nevar ierakt pietiekošā gArumā (nav vietas),doma ņemt klāt FLM-30, kas palīdzēs pacelt lietderības koeficientu un klāt dos arī kādu kw, kā arī ziemas laikā atrisinās gaisa apmaiņu, kas ar ir ļoti svarīgi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 07/03/2007 17:12

Kas ir FLM-30?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 07/03/2007 17:44

FLM 30 - nostrādātā gaisa modulis siltumsūkņiem, siltuma atgūšanai no nostrādātā gaisa kombinācijā ar kolektoru. Paredzēts NIBE FIGHTER 1120/1220 tipa zemes siltumsūkņiem. Novieto tieši uz siltumsūkņa vai kar pie sienas. Izmēri 400*600*625. Maksimālā gaisa plūsma 370m3/h. Max dzesēšanas jauda 2.3 kW. Iebūvētais ventilātors sūc gaisu no mitrajām telpām un padod to uz recirkulācijas bloku. Enerģiju pārvada uz siltumsūkni, paaugstinot tā COP. Ar FLM 30 varot arī aizstāt daļu no kolektora, bet tad nenotiek COP palielināšanās.
Manuprāt tas vienkārši ir gaisa siltumsūknis integrēts pamata zemes siltumsūknī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 07/03/2007 17:53

tieši tā. vecie buki pārliecinājušies, ka ss rullē un tagad domā par citām lietām.

ss akumulātoru nevajag. tā funkcijas pilda siltās grīdas betona klucis vai ietilpīgi radiatori. turklāt naktī ss, tāpat, strādās vairāk.

tukuma katls, visdrīzāk, tiks aizmirsts.
es izvēlējos thermia ss ar iebūvētu boileri. kompakts, viss pie vietas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (63.203.86.---)
Datums: 07/03/2007 21:34

Par ventilaacijas aparaatiem, kas pieejami SS (Nibe, Thermia) arii tika runaats sheit (skat veelaakus ierakstus). Secinaajums - galiigi garaam.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: ggm (---.btv.lv)
Datums: 08/03/2007 01:11

Vai kādam ir pieredze ar HAUTEC ss ???
Kādas atsauksmes???
Paldies

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.142.---)
Datums: 08/03/2007 05:22

POW

Cik nopratu no iepriekšējiem rakstiem, Tu noliec FLM-30 vai tam līdzīgus.Saprotu, ka tas ir vienpusējs, bet ventilācija /gaisa apmaiņa/tak paliek un ss ziemā vidēji strādā DN-12.st., vai es maldos?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (---.bluecoat.com)
Datums: 08/03/2007 09:30

Es nesapratu tavu jautaajumu.
Vienpuseejam aparaatam ir truukumi:
- Iekshaa naak auksts gaiss, kas nav komfortabli. Un taapat tas gaiss ir jaasilda.
- Telpaas ir negatiivs gaisa spiediens.
Domaat, ka uz taa aparaata reekjina var palielinaat siltumsuuknja efektivitaati un samazinaat kontuura garumu ir nepareizi. Ar ko tad tiek sildiits tas aukstais gaiss, kas naak iekshaa? Taa ir taisniiba tikai tad, ja esoshaa ventilaacija ir valjaa atveerts logs, bez siltummainja.

Saliidzinoshi, plaakshnju skjeerspluusmas siltummainim ar 90% efektivitaati, pie aara temperatuuras -20C un iekshas temperatuuras +20C, ienaakoshaa gaisa temperatuura buus (+20-(-20))*0.9+(-20)=16. Vai nav superiigi?
Savam gaisa siltummainim neesmu redzeejis iesleegtu elektrisko sildiitaaju shoziem. Ja nu vieniigi iislaiciigi, kad tiek atkauseets ledus, kas izveidojies uz siltummainja.
Gaisa spiediens telpaas ir atkariibaa no ventilaacijas sisteemas dizaina. Es projekteeju taa, ka dziivojamaas telpaas ir piepluude, bet vannasistabaas/tualetees nosuuce. Taadeejaadi gaisa spiediens dziivojamaas telpaas ir pozitiivs, vannasistabaas/tualetees negatiivs, un gaiss pluust virzienaa no dziivojamaam telpaam uz vannasistabaam/tualeteem.
Ir iespeejams katraa istabaa likt piepluudi un nosuuci, bet tas ir sarezgjiitaak no taada viedoklja, ka jaareekjina kaa gaiss cirkulees istabaa, t.i. lai tikko iepuustais gaiss netiek uzreiz nosuukts, taadeejaadi nedodot nekaadu labumu.
Arii caurules vajag vairaak...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.142.---)
Datums: 08/03/2007 18:01

Pow redzu arī Tev miegs nenāk.Es biju domājis, lai vēdinot istabas telpas gaiss neviss skrietu pa ventilācijas lūkām ārā, bet to laist uz SS. It kā mēģinot sglabāt jau uzssildīto gaisu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 08/03/2007 21:22

Pow
Tā jau domāju, ka jāskatās, kad kompresors strādā. Bet arī tad ir mainīga temperatūra no zemes. Nu varbūt tiešām mazākā ir īstā....
V_t Jā, man rakts diezgan dziļi - vismaz 1,5 m, grunts ļoti slapja tajā vietā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  ********    *******   **    ** 
 **        ***   ***  **     **  **     **  ***   ** 
 **        **** ****  **     **         **  ****  ** 
 **        ** *** **  ********    *******   ** ** ** 
 **        **     **  **     **         **  **  **** 
 **        **     **  **     **  **     **  **   *** 
 ********  **     **  ********    *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727