UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.93.---)
Datums: 02/02/2007 16:06


KVAZI... Nezinu, ko Tu tur redzēji un kā to dara pie SS. bet zinu droši, ka pie dziļumurbumiem art.akām urbumā pa priekšu liek ārējo čaulu. Un tikai , tad mac iekšā sūkni.
PAR T-3. Ja el. patēriņu rēķina darbinot tikai SS, tad tarifs ar 25A pieskaitot visas abonēšanas un rēķinot uz 30 dienām izlīdzinās ar T-1 jau pie 400 KW/h. To visu var izskaitļot. Bet tas nozīmē, ka vasaras mēnešos el.jātērē pastiprināti pārsvarā nakts periodā vai arī ar lielu patēriņu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 02/02/2007 19:33

Jaunais.. es tik redeju ko redzeju stokholma, nezinu vai tas bija siltumsuknim vaj kadam itam vajadzibama...bet fakts ka tads ka tur bija akmenjaina vide. ja interese ka ir SS tad varu pajautat savam pazinjam no zviedrijas kuram ir SS ar dziljurbumu. Vinjam tas prieks atmaksajas 5 gados (jasaka ka maja gan tada liela skalu bunte). bet tas pirmais suknis ari nogaja tikai 7 gadus. tas bija no 1993-2000. tagad vinjam ir Nibe fighter un ir apmierinats .. vel shobaltdien iet.

Par T-3 tarifu. Nu kartigai gimenei nodedzinat savus 300 KW/h menesi ipashi nav kur ieskrieties ... vismaz manejie to dara patiesham veikli pat vasara.
Dzivojot dzivokli 3istabu es patereju pa menesi elektriba ap 24 Ls. vasara uz saviem 18. Nu domajams ka maja ir vairk paterinju ka neka mazliet lielaka ka dzivoklis :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jurnieks (---.hbl.lv)
Datums: 02/02/2007 20:23

Cienījamie foruma dalībnieki, man ier jautājums par silto grīdu ierīkošanas konstruktīvo daļu. Plānoju silto grīdu ierīkot, t.i. putiks 50mm + 30mm, vienīgais nesaprotu, kas vēl būtu jālieto papildus atstarojoši materiāli (alupap, alumīnija follijas u.c.). Vai kāds var padalīties pieredzē, jo būs ss katls Thermia? Paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.93.---)
Datums: 02/02/2007 21:08


kvazi
Lai paliek tas dziļurbums. Man tas nav aktuāli

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 02/02/2007 21:40

jūrniekam.
ja tā grīda ir uz grunts, tad ideālā variantā būtu 10 cm putu polistirols, atstarotājs ar muti uz leju - 3 mm PEPI REFLEKT POLY, 4 mm armatūra ar 15 X 15 cm aci, pielocam trubiņu - 16 mm (ne čūskiņā, bet gliemezītī. skat resursus) ar distanceriem bišku paceļam, betons siltām grīdām 6 - 8 cm. vai var būt 5 cm? var. tikai būs jūtams zonējums.
ieteikums. puķikam, pirms likšanas, cauri izlaižam striķi. apakšā var iesiet kauč sērkociņu un augšā atstāt sprīdi garu galu. 16 mm trubiņa ir diezgan stingra un grib locīt augšā armatūru. un tad ir ļoti labi, ja ir ar ko pievilkt. ar vienu gab uz m2 ir ļoti pietiekoši.
un viss.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jurnieks (---.hbl.lv)
Datums: 02/02/2007 22:03

Paldies, v_t, par info, dotajā brīdī mājā (celtnieki ieteica) ir ielieta melnā betona grīda. Lai pīrāgu (putika) izveidotu tiek izmantots 50+30, lai pirmajā slānī varētu izvilkt maģistrālās trubas, elektrība, ūdensvads u.c. Vai Atstarotājs jāliek uz mutes pirms trubiņām, vai betons neiedarbosies uz šo atstarotāju?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 02/02/2007 23:43

jā, atstarotājs ir zem trubiņām un armatūras. ar spīdīgo uz leju. POLY variants ir speciāli grīdām, ar polimēra aizsargkārtu, no betona nebaidās.
ar ielietu melno grīdu ir vieglāk strādāt. otru reizi es darītu tāpat.
a, pirmais slānis ir domāts augšējais vai apakšējais? ja augšējais, tad ok.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jurnieks (---.btv.lv)
Datums: 03/02/2007 05:57

Par putika slāņiem: apakšējais ir 50mm (uz melnās grīdas) , kur ies maģistrālās instalācijas, bet 30mm kā pernedikulārs "izlīdzinošais" uz piecdesmitnieka. Man iesaka lietot , uz melnās grīdas, plāno plēvi kā hidroizolāciju. Kur to atstarojošo materiālu var iegādāties?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: lietotajs (62.84.27.---)
Datums: 03/02/2007 08:53

vai kaads kaut ko zina par Eriku Geilpelu. vai ir vinja tel. nr.?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: lietotajs (62.84.27.---)
Datums: 03/02/2007 08:56

Jurniek,
ideals tads atstarojosais materials ir PEPI REFLECT. TO var nopirkt "Saimniekserviss" un citos "good"veikalos.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Daaa (85.255.73.---)
Datums: 03/02/2007 20:02

Nu es zinu tādu Eriku, tikai pāris burti uzvārdā rakstās citādi, bet izklausās tas pats. Kam viņš tev vajadzīgs?(atvaino par zinkārību). Neesmu pārliecībā ka tas ir viens un tas pats cilvēks, tāpēc tel.Nr. pubicēt negribu, bet savu e-pastu esi iehaidojis.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Rx (87.110.192.---)
Datums: 04/02/2007 05:24

Uzzvani šai firmai: Prasi interesējošo personu:[www.gribumaju.lv]

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: vilks (---.100.188.home.M1.0.lan.mits.lv)
Datums: 05/02/2007 01:45

Sveiki! Patīkami bija šeit atrast jau sen aizsāktu diskusiju par zemes siltumsūkņiem, it īpaši tāpēc, ka pats tākā esmu nonācis pie lēmuma pievienoties laimīgajam siltumsūkņu īpašnieku pulciņam. Liekas gan tā lieta nepamatoti dārga, bet ko darīt, labāku alternatīvu neredzu, jākrāj nauda..:)
Esmu secinājis ka visprātīgāk būtu izvēlēties skandināvu aparātu. Tā kā pašreiz esmu izvēles priekšā, gribēju pavaicāt varbūt te bez sastaptajiem Thermia un Nibe īpašniekiem ielūkojas arī kāds kam ir IVT Greenline? Varbūt varētu padalīties kāda ir pieredze, plusi, mīnusi. Nevaru izšķirties starp Thermia Diplomat un minēto IVT, kas tā kā liekas biķin labāks varētu būtšādās tādās niansēs. Vienīgi boileris mazliet mazāks- 165 l.
Nevaru saprast cik man īsti liels boileris vajadzīgs, ja nekadus džakuzi, baseinus un citas izvirtības neplānoju, vien parast vannu un dušu, un esam 5cilv.- 3 lieli un 2 sīciņi.
Kāda ir jūsu pieredze?
Inese X- vai jums pietiek ar jūsu 180 l iekš Thermia un cik cilvēku esat?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 05/02/2007 16:09

Vilks
Pilnīgi pietiek 3 cilvēkiem ar 180 Ls. varbūt arī pieciem, ja visi negrib akurāt iet rindā vai vienlaicīgi dušā, bet drusku pagaidīt, lai uzsilst...Nu mēs kaut kā nekad neesam jutuši sastrēgumu ar ūdeni.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zampa (194.176.38.---)
Datums: 05/02/2007 19:04

jautājums v_t

Vai nebūtu drusku par traku ieliet melno grīdu? Betona cenas tagad ir tādas, ka bail paliek.
Man projektā ir paredzēts blietēts šķembu slānis, tad puķiks un pa virsu betonēta, armēta siltā grīda.
Kurā vietā te vajadzētu atstarojošo materiālu?

Paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 05/02/2007 20:43

Nu es ieleju melno gridu pirms putika likshanas. Saarmetu ar veciem dzelzhiem, un tam bija tikai viens izskaidrojums.
lai klajot putiku un pec tam lejot nakamo kartu butu daudz maz liedzena ta grida un flizes varetu vieglak un bez nekadam audzeshanam ieklat, kas ari izdevas

vilks.Mēs esam 2 lieli 2 mazi un pietiek. Tas aparats samera atri uzkarse to udentinju man liekas ka pat atrak ka elektroboileris.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 05/02/2007 23:01

Man arhitekte teica, ka vinja jau nu liktu melno griidu (betona), bet tas maksās. Bet tas vajadzīgs, nevis lai flīzes taisni uzliktu, bet lai būtu stingrs pamats un grīdas trubas neizkustētos ar laiku. Silto grīdu ierīkotāji teica, ka pēc tehnoloģijas nevajagot, pietiek ar labi noblietētām šķembām un putiku. pārrēķinot izmaksas, tā arī izdarījām. Vīri ielēja tīri labi, beigās gan drusku bija jāpielabo ar izlīdzinošo maisījumu, bet irO.K. Tā kā - ja var to maksāt, droši vien, ka ir labi ieliet. Bet var arī neliet. Lai gan, kas zina, kas būs ar manu grīdu pēc gadiem....))))) caeru, ka O.K.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: vilks (---.balticom.lv)
Datums: 05/02/2007 23:50

Inese, ja patreiz ir viss OK ar grīdu, tad varat neuztraukties. parasti viss, kas notiek (plaisas utml.), parādās pirmajā gadā.
Par to melno grīdu. Grīdas izturība vispār slēpjas vairāk pamatnē, kā pašā grīdā. Var taisīt bez melnās grīdas, ja kvalitatīvi sagatavo un sablietē granti vai šķembas. Tālāk- plēve, 10cm putuplasts un apsildes trubas un 7-8cm gatavā grīda, armēta. Vēlams ņemt spečukus, kas māk rīkoties ar nivelieri un to grīdu taisni ieliet un arī uzslīpēt, tad nevajag nekādu izlīdzinošo maisījumu.
Bet praksē parasti to pamatni sagatavo diezgan slikti- nepietiekoši sablietē, smilts par smalku, nav līdzeni utt. Tad ir iespējamas problēmas. Tātad, ja ir iespēja, ir vērts tomēr vispirms ieliet melno grīdu. Man šajā variantā patīk arī tas, ka ir vieglāk strādāt būvē, ja uzreiz ielej vienkāršu melno grīdu. Tad nav visu laiku jāmīcās pa smilti, bet ir normāla darba virsma uz kuras vieglāk arī pēc tam līdzeni salikt putuplastu. Šajā gadījumā arī putuplasts varbūt plānāks, manuprāt, pietiek ar 5cm, kā arī nav jāpievērš tāda uzmanība grīdas armējumam, tīrās grīdas biezums var būt 6-7cm, ja melnā grīda ielieta līdzeni.
Zinu šīs lietas, jo pats nodarbojos ar grīdām.
Bet šis laikam nav īsti par topika tēmu...:)
Inese X, atvainojiet, varbūt jums šie jautājumi jau apriebušies, bet kāpēc jūsu SS izvēle krita tieši uz Diplomat SS, un starp ko jūs izvēlējāties (man liekas lasīju, ka svārstījāties starp 2 variantiem). Vai ir kādi trūkumi, kas novēroti pa šo laiku, ko lietojat šo SS? Man vienkārši patreiz ir jāizlemj ko pasūtīt..

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jurnieks (---.hbl.lv)
Datums: 05/02/2007 23:58

Melnām grīdām ir viens mīnuss, t.i. ja ielej celtniecības sākumā (tā manējie celtnieki izdarīja), tad "izpeld" problēma, mitrā laikā ūdenim nav kur pazust. Visu laiku saskāros ar peļķēm atsevišķās vietās (nelīdzenās vietās). Beigu beigās paņēmu saurbu vairākās vietās caurumus, lai novadītu lieko mitrumu no melnās grīdas.Tā lūk!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 06/02/2007 00:07

Iemesli vairāki, kāpēc izvēlējos Thermia Diplomat. Daži tīri subjektīvi - mums patika Igauņu MOVEk firmas attiesme un profesionalitāte. Tehniskajās niansēs uzticējāmies citiem lietotājiem, kas to bija spējuši izvērtēt (apskatījām darbībā vairākus sūkņus). \Sķiet, ka progresīvāka tehnoloģija, labāki kompresori, vārdu sakot - viss jaunākais. Negribās kritizēt pārējos, kurus neizvēlējāmies - viņi ari protams nav slikti (manuprāt šajā jomā vēl galīgi diletanti nav ienākuši, jo pieprasījums vēl nav tik liels), bet kaut kas visur neapmierināja - par NIBI dzirdējām vairākas versijas, ka ekspluatācijas izmaksas tomēr iznākot augstākas, nekā rēķinātas, arī uzstādīšanas tempi bija lēni, IVT sanāca dārgāks ar uzstādīšanu tāpēc to vispār nesalīdzinājām, vēl EARTlink sūknis man nepatika, jo bija ļoti skaļš, bet šim patika viss. Gadu lietojam, vīlušies neesam nemaz.Vēl aizvien viss patīk! Izņemot to, ka uzsākot ekspluatāciju drīz vien bija aizsērējis ārējā kontūra filtrs un stiprāk tērēja elektrību (bet to iztīrīja un viss ir O.K.), nekas vērā ņemams nav noticis.lai neteiktu, ka vispār nekādu problēmu nav bijis - tieši kā reklāmā - uzstādi un aizmirsti. Bet nevar aizmirst, jo šausmīgi gribas apskatīties, cik grādi iekšā, ārā, temperatūras līknes utt...pilnīgi spēl'mantiņa!))))



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         ********   **     **   *******   **      ** 
 **    **   **     **   **   **   **     **  **  **  ** 
 **    **   **     **    ** **    **         **  **  ** 
 **    **   ********      ***     ********   **  **  ** 
 *********  **     **    ** **    **     **  **  **  ** 
       **   **     **   **   **   **     **  **  **  ** 
       **   ********   **     **   *******    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727