UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 30/01/2007 22:34

ūūūja, ūūūūja! max kompresora jauda ir 3,6 un man ir pamatotas aizdomas, ka ar max jaudu kompresors strādā, kad silda ūdeni ar lielo 55 grādusu temperatūru. (skaņa izmainās) zemajā režīmā es dotu kādus 2 - 2,5 kw. tas optimistisko summu samazina jau 4 reizes. turklāt to līkni es skatīju tai rītā, kad bija -20. pa dienu ss ieslēdzas retāk un īsāk. un skaitītājs to apstiprina - no mēneša sākuma līdz vakardienai bija saskrējušas nepilnas 600 kwh par visu elektrību. tarifs parastais.
tā ka to starpību es iebāzīšu ķešā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 30/01/2007 23:27

hmm man kad silda udeni tad dod lidz +70 laikam lai atrak sasilditu udeni.
nu un dazheiz vinjsh iesledzas lai pagrieztu mazliet un tad uzreiz izsledzas pec 1 minutes un gaida atkal .. lidz minimala temperatura suply line tiek sasniegta. Nezinu cik vinjsh ilgi strada stundas laika bet ik pa 17 minutem man parbauda vai temperatura nav pa zemu silt udens padeve.... .
cirkulacijas suknij ari iesledzas uz pilnu jaudu tikai 1 minuti vai 30 sekundes pirms pasha siltumsuknja bet siltumsuknija nedarboshanas laika mazliet dzen udeni .....

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 30/01/2007 23:40

man max ir uzstādīts uz 55. tas ir pietiekoši karsts ūdens, aukstais krietni jājauc klāt. un vēl viena lieta. cik atceros kaļķis no ūdens sāk izgulsnēties ap 60. un tad nosēžas uz sildelementiem.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: K (---.apollo.lv)
Datums: 31/01/2007 00:56

Šodienas tvnet rakstam par SS bija komentārs:

Kāds "ekoloģiski tīrs" apkures veids?!?!? Pa kontūru cirkulē etilēnglikols, kas ir indīga viela. Pie tam vertikālā kolektora ierīkošanai ir tādas pat prasības kā ūdensapgādes urbuma ierīkošanai - ar visu urbuma hermetizāciju un aizsardzību. Un piegānīt ūdeni nesošo horizontu ir asinsgrēks!!! Zinu jau, ka teiks - no tiem cauruļvadiem nekas nekad ārā neizkļūs, bet neticu!

Kur SS lietotāji ņem ūdeni? No pilsētas/pagasta ūdensvada, urbumiem (cik dziļiem).

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: rs (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 31/01/2007 04:58

Par to kompresoru jaudu-ja kopresora elektriskā jauda ir 8 kW-tad jau SS siltumjauda ap 24 kW!!!!! hmmm.....tādai būdiņai ap 500kv.m Un vēl-kompresora motora jaudai vajadzētu būt konstantai-el. motors taču nemaina apgriezienus...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 31/01/2007 16:05

K
Hmmm, Ko tu gribēji teikt ar to ūdens ņemšanu???

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 31/01/2007 16:37

Nu vinjsh gribeja teikt...ja nu pekshnij trubas parplist... :) japiebilst ja parplisis trubas tad uzreiz tu to pamanisi, jo tava apsildes sistema uzreiz nedarbosies .... kaut gan kas tad tas trubas var parplest tavuprat???

te nostav divdesmit piecus un vairak gadus krievu PVC trubinjas .... vai patiesi doma ka PipeLife trubas nav labakas par tam kuras razhotas 25 gadus atpakalj???
Nu ja ari man vinjas nostav ap 30 gadiem tad ar to man pilnigi pietiek, jo iespejams ka pec 30 gadiem pie manas majas vartiem bus jura un pludmale ar temperaturu ka portugale vai kada cita silta valstinja.

K Siltumsuknis nepiesarnjo vidi salidzinot ar dizeli, granulam, malku, oglem, kuras patstavigi to dara, jo ipashi pedejas.

RS. man pateica ka suknis 12 Kw ir uz 250m2 un ta ari ir, tur nekas vairs ari nerezinas. Tas cipars ko razhotaji uzrada ir jau tas kadu siltumu dod ara nevis tas siltums kuru rezina ar lietderibas koificientu 3,5 vai 4,5 ka kuram suknim

V_t Es domaju vairak par to ka vinjsh iestada suply line temperaturu pie silta udens sildishanas 70 gradus. silto udeni protams ari silda tikai lidz noteiktiem gradiem. mana gadijuma lidz 52 ja nemaldos.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.93.---)
Datums: 31/01/2007 16:39



Tiešām K ir aizdomājies diezgan tālu. Taisnība jau ir. Gadās, ka arī jaunas PE ūdens caurules plīst un, tad sķidrums no kontūŗas iefiltrējas gruntsūdeņos. kā zināms ciemati u.c. ūdenslietotāji dzeramo ūdeni ņem pārsvarā no artēziskām akām kurās ūdens sanāk no grunntsūdeņa apmēram 20km.radiusā.
Vai rokot zemes kontūru savā zemes gabalā ir jāiziet caur mūsu birokrātijas gaiteņiem? T.i meklēt ķipa rakšanas atļaujas vai būvatļaujas .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.93.---)
Datums: 31/01/2007 16:55




Cauruķu bojāšanos var izraisīt:tranšejā ap cauruli gadās pa akmentiņam, kas šo cauruli var caurdurt /lēnām/,grunts vide /skāba, sārmaina vai arī pisātināta ar naftas produktiem uttt. Gadās arī ražotājiem pa dafektam

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 31/01/2007 17:03

Nav jamekle nekadas rakshanas atļaujas ierikojt šo sistēmu, roc kad gribi un cik daudz gribi.
Japiebilst ka no fekalijiem vairak cilveki piesarņo vidi, un tos ari dzer. Padomajiet cik piesarnojuma rada fabrikas u.t.t tad salidzinot ar sho tie paris simti shkidruma (atjaukta ar udeni neko sliktu nenodaris).

caurules ieliekot sistemu pirms uzpildishanas parbauda zem spiediena. Man bija samera akmenjaina vieta ... ja man pardurs cauruli taad likshu manit. Nupat pskatijos elektroenergijas paterinju par sho menesi ... tad pats ka ieprieksheja ...nekadas izmainjas :)) tas priece visnotalj priece .. nevaru sagaidities kad nosiltinashu maju

pagaidam

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 31/01/2007 17:05

Jaunais
Tu nefantazē par tiem akmentiņiem? Tu esi redzējis tās trubas, ko rok iekšā kontūram? Neko sev akmentiņam jābūt, lai to pārplēstu! Tādu cauruli var pārplēst tikai cilvēks, neuzmanīgi darot kādus darbus, pārsvarā rokot. Bet tas nav atļauts un uzstādītāji brīdina, ka virs kontūra bnevar notikt nekāda saimnieciska aktivitāte - zemes aršana, tranšeju rakšana, koku stādīšana utt.
Zemes, no kurienes nāk šīs tehnoloģijas (pārsvarā Zviedrija pie mums) ir stipri zaļāka domāšana sabiedrībā un augstāki vides standarti. Ja riski būtu tādi, kā Tu raksti, neviens viņiem neļautu uzstādīt siltumsūkņus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: ieva bine (---.vl20-cph.dhcp.clearwire.dk)
Datums: 01/02/2007 07:20

Kadas firmas jus ieteiktu ss ierikosanai.Maja atrodas Plakanciema.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.93.---)
Datums: 01/02/2007 15:28



Inese X. Es nefantazēju. PE, PVC utt. cauruļu montāžai gruntī pēc tehnoloģijas ir jābūt smilšu pabērumam no augšas un apakšas. Kādēļ? Atliek tikai spriest pašiem. Pa interesējies Pipe Life, UPONOR, vai WAVIN. Tie pastāstīs precīzāk. Kā to izdara būvnieki, tas paliek uz viņu sirdsapziņas. Starp citu ar caurulēm t.i ūdensvadu un kanalizācijas cauruļu montāžu nodarbojos vairāk kā desmit gadi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Buss (---.firstdata.lv)
Datums: 01/02/2007 16:59

Minot SS jaudu.
Manam viessmann agregātam jauda mainās no 13 kw (-5 iekšā 55 ārā) līdz 23 Kw (+10 iekšā 35 ārā).
Kompresora patērētā jauda ir atkarīga no apkures turpgaitas temp (piemēram 3,6 kw pie 35 un 5,4 pie 55 grādiem) un ļoti minimāli no āra kontūra temp (jo siltāks, jo lielāka jauda patērēta)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 01/02/2007 23:32

bilance par janvāri (par visu elektrību) - 672 kwh jeb 34,27 ls.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Zema vai Malka (195.13.255.---)
Datums: 01/02/2007 23:35

Jautajums:

Kapec siltumsukna jaudu (viena un taa pasa izmera majai) piedava stipri mazaku neka malkas apkures katla jaudu?

Esmu sanemis piedavajumus 150 kv.m:

1) Siltumsuknis 8 kW esot pietiekami
2) Malkas katls 30 kW + akumulators

Vai tiesam siltums no zemes ir kaut kada veida (3..4 reizes) efektivaks neka no malkas?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 01/02/2007 23:38

v_t
Tu vēl aizvien nelieto silto ūdeni, tikai minimālo apkuri, apgaismojumu un elektroinstrumentus?
Izmaksas rēķināji pēc jaunā tarifa? tad jau man būs vairāk((( Vēl nenolasīju!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 02/02/2007 00:05

silto ūdeni lietoju, tiešām, minimāli - tik cik rokas, ģīmi nomazgāt pēc darba. vēl krūzītes. apgaismojums deg praktiski visu laiku. flīzētājs grib lielu gaismu un slēdz pamatīgu lampu, pārvietojamā statīvā ieliktu. šķiet, kilovats būs.
es neteiktu, ka 18 ir minimālā temperatūra un kustoties ir, pat, karsti.
jāmēģina atcerēties nopirkt termometru un paskatīties kāda ir reālā gaisa temperatūra.
domājams, ka par spīti būvnormatīvos uzrādītajam, 30+ cm resnam, sausam egles baļķim termopretestība ir lielāka un zudumi ir mazāki nekā ierēķināti ss standarta līknē.

tas ir pēc jaunās 0,051 ls cenas. īstenībā, pie tāda patēriņa t3 tarifs nemaz nav vajadzīgs.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 02/02/2007 05:46

Principa T3 ir izdevigs pie saviem 40 Ls ... tikai ar vienu piezimi, ja ievadstravas A nav parak liels. man ir savi 20 un iet ka pa sviestinju.

Jaunais ... es redzeju ka pipelife trubas Zviedrija stokholmas centra lika ieksha dziljurbuma ... doma ka vinji tur smiltis bera?????

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 02/02/2007 15:52

v_t
Jāatkārtojas - sāksi dzīvot, mazgāties, dušoties, mazgāt veļu, atcerēsies par T3 tarifu! Ūdens sildīšanai daudz enerģijas aiziet, un ūdeni, mājā reāli dzīvojot vairākiem cilvēkiem, izmanto daudz...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  ********   ********    ******  
 **     **     **     **     **  **     **  **    ** 
        **     **     **     **  **     **  **       
  *******      **     ********   ********   **       
        **     **     **         **         **       
 **     **     **     **         **         **    ** 
  *******      **     **         **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727