UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/02/2007 22:19

es ar! par nelielu bet godīgu samaksu esmu ar mieru neticīgajiem izsūtīt elektrības maksājumu kopijas un pieņemt ekskursijas. individuāli un grupās. :D

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: krutsdzheks (87.226.11.---)
Datums: 19/02/2007 08:25

Taatad par siltumsuuknjiem runaajot, esmu ilgi racies un mekleejis labaako un izdeviigaako variantu un mana mekleeshana ir vainagojusies panaakumiem.
Esmu atradis Austrijas razhotaaju Heliotherm, kursh ar siltumsuuknju razhoshanu nodarbojas jau 20 gadus un darbojas lai sasniegtu pashus augstaakos un kvalitatiivaakos rezulataatus. Heliotherm razho siltumsuuknjus ar lietderiibas koeficientu 5,65, kas noziimee viena elektriiba ir 5,6 siltuma kw. Šie siltumsukņi arī ir ļoti klusi un pēc dažādiem kvalitātes standartiem atzīti par labākajiem pasaulē, gan ar to darbības galveno uzdevumu, gan ar papildiespējām. Suuknis ir vadaam no interneta. Es veicu apreekjinus, plaanoju buuveet ~170m2 maajinju, un sanaak, ka man par apkuri gadā būs jāmaksā ne vairāk kā 350Ls! Vai nav lielisks cipars? nevis meenesii bet gadaa! Sūknim izskats arī ir ļoti pievilcīgs: [www.latcomfort.lv]

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 19/02/2007 16:18

izskatās, jau, smuki. tomēr īsti nesapratu vai tu to sūkni pērc vai pārdod.
ja pārdod, tad nekautrējies un saki kā ir. ja pērc, tad izskatās, ka tā īsti tam netici un centies sevi pārliecināt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: SSietis (---.balticom.lv)
Datums: 19/02/2007 17:34

Un tomēr, līdz šim ar CO2 nav vēl dzirdēts neviens projekts... krutsdzheks, varbut vari atklaat sava projekta aptuvenaas izamksas? Cik tad austrieši plēš par to prieku?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 19/02/2007 20:34

krutsdzheks tiešām vairāk izskatās pēc pārdevēja.
Bet CO2 tehnoloģija izskatās interesanta. Pameklēju rakstus internetā, izskatās, ka COP sanāk aptuveni tāds pats kā klasiskajiem siltumsūkņiem (ar antifrīza kontūru).

Tā COP reklamēšana gan ir nedaudz smieklīga. 5.6 gada vidējais COP izklausās nereāli. Ja tas ir cop 0/30C tikai kopresoram, tad jā, tas ir reāli. Manam siltumsūknim kompresoram (eCopeland scroll) pie 0/30C COP ir 5.77, bet protams, ka gada vidējais COP ir mazāks, jo jārēķina karstā ūdens sagatavošana (t=65C) un cirkulācijas sūknis siltajām grīdām un aukstajam kontūram. Es Thermia, atšķirībā no šiem "brīnumiem", izvēlētos kaut vai tikai tādēļ, ka COP viņi uzrāda iekļaujot abus cirkulācijas sūkņus un jauno modeļu gadījumā, rēķinot COP, cirkulācijas sūkņiem tiek rēķināta maksimālā jauda, tādējādi samazinot dokumentācijā uzrādīto COP. Thermia sūkņiem internetā ir pieejama specifikācija. Šiem brīnumiem nekādu dokumentāciju neatradu. Mājas lapa ir vācu valodā, ko es nesaprotu. OK, varbūt es slikti meklēju. Palīdziet man!

Starp citu, vai es pareizi sapratu, ka tam CO2 siltumsūknim nav vajadzīgs ārējais cirkulācijas sūknis, jo gāze pati paceļās līdz kompresoram?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: zampa (194.176.38.---)
Datums: 19/02/2007 22:13

CO2 siltumsūknis izskatās patiešām interesanti.
krutsdzheks varētu pastāstīt vairāk.

POW: pareizi saprotu, ka tev ir Octopus ārējais radiātors uzstādīts? Kā izskatās reālā dzīvē? Nav tāds baigi industriālais pasākums.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: krutsdzheks (87.226.11.---)
Datums: 20/02/2007 02:46

nee nee, es esmu ļoti ieintriģēts un varbūt tādēļ manis teiktais izklausās ļoti reklamējošs. Es pats plānoju sev likt zemes siltumsūkni, heliothermam šī tehnoloģija ir pietikoši labi atstrādāta. Par CO2 runājot, tā heliothermam skaitoties tāda, kā progresīvākā tehnoloģija un jā lai gāze uzceltos uz augšu un pienestu iltumu līdz tai akai nav vajadzīgs kompresors (nevis cirkulācijas sūknis) Kompresors ir vajadzīgs, lai siltumu pārnestu no zondes augšgala līdz mājai. līdz ar to tas patērē daudz mazāk enerģijas, un līdzīgi ir arī ar zemes siltumsūkni, jo visu lielāko darbu izdara pats freons un kompresoram tas tikai nedaudz jāpiebaksta, lai netiktu izjaukts dabas likums par mūžīgo enerģiju. :) bet ir tuvu tam. CO2 tehnoloģija ir dārgāka, jo ir nepieciešams dziļurbums. Par COP runājot, kad ieejam heliotherm.com, ir tāda fīča, kā livedaten ekrāna kreisajā pusē. Šeit var redzēt cik tad īsti viņam ir lietderības koef, te var secināt ka viņš bieži pat ir virs 6. Šis cipars rēķinot un izpētot visas fīchas kas ir sūknim sanāk patiešām reāls uz manu 170m2 projektu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (84.237.159.---)
Datums: 20/02/2007 04:10


Kas uz šodienu lieto vēl freonu?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: krutsdzheks (87.226.11.---)
Datums: 20/02/2007 04:43

jaunais Wrote:
-------------------------------------------------------
> > Kas uz šodienu lieto vēl freonu?

atvainojos nevis freonu bet gāzi r410, tas skaitās purons, nesatur dabai kaitīgas vielas un smagos ogļūdeņražuss, kā rezultātā netiek bojāts ozons. pierasts to saukt par freonu, jo tam ir tādas pašas īpašības.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: lietotajs (62.84.27.---)
Datums: 20/02/2007 08:35

Tagad ziema, zeme sasalusi, parakt nevar, bet pardot vajag- ejam forumā.
NU,NU "pārdevēji/krutidzeki/latkomforti/heliot.../20gadupieredzeCO2klusicop5,6".

forums neticami labs pateicoties
V_t, inese, Pow, kvazi un,protams, mums pārējiem...

Speciālbalvas,balvas:

1.vieta NEATKARĪGIE EKSPERTI/v_t, inese, Pow, kvazi/ - bezmaksas Jūsu esošo SS nomaiņa uz vācu Vaillant(10gadugarantija)[www.rara.lv] vai zviedru Thermia [www.toptehno.lv] garantijas pagarināšana līdz 10gadiem. Ja nu Jūsu esošie SS ir ļoti iemīļoti, tad papildus 3 gadu garantijas apdrošiņāšana no apdrošināšanas sabiedrības.

2.vieta FORUMA DALĪBNIEKI, kas mācās no v_t,inese,Pow,kvazi - speciālas cenas uz SS un to montāžu no 1.vietas balvas saņēmējiem, ja spēsiet ar viņiem sazināties.

3.vieta SS PĀRDEVEJI/krutidzeki - sveicieni 2007.gada februārī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: SSietis (---.balticom.lv)
Datums: 20/02/2007 17:56

Nu labi, CO2 tehnoloģija ir dārgāka, bet kāpēc nevaram uzzināt šeit aptuvenās izmaksas austriešu veikumam 170m2 gadījumā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 20/02/2007 18:38

jāā, negaidīts un interesants pavērsiens diskusijā. pirmajā brīdī ir, pat, grūti to komentēt. spriežot pēc sevis, pieļauju, ka, arī, pārējie minētie neatkarīgie experti ir piedalījušies šajā diskusijā tikai entuziasma vadīti, tā teikt, sabiedriskā kārtā, un ar savu pieredzi un pārliecību spējuši daudzus skeptiķus piesliet ss atbalstītāju pulciņam. izskatās, ka lietotājs to ir novērtējis un grib likt lietā. nav jābūt lielam gaišreģim, lai secinātu, ka pēc gada vai pāris gadiem, jaunbūvēs ss būs ikdienišķa parādība, un uz plašo ss piedāvājumu sāks lūkoties, arī, tagadējie granulu, šķidrā, gāzes u.c. katlu īpašnieki. vieniem svarīgi būs ss lietderības koeficienta cipari, citiem, jau esošo, lietotāju pieredze un ieteikumi, un uzstādītāju piedāvātais serviss, attieksme un garantijas (rādās, ka „lietotājs” piedāvā šo ceļu). īpaši ņemot vērā to, ka jaunākie ss, visdrīzāk, ir ar ļoti līdzīgiem rādītājiem. viņi (ss) ir labi, un savā starpā atšķiras tikai ar to, ko ražotājs uzrāda savā tehniskajā raksturojumā un ko neuzrāda.
jā, „lietotāja” piedāvājums interesants un apspriešanas vērts. kaut gan, arī, bez tā es stāvu un krītu par ss.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 20/02/2007 19:41

krutsdzheks, ja tu esi pārdevējs, tad nesaproti ko pārdod. Skaidrs, ka kompresors ir vajadzīgs. Kompresors nenēsā siltumu, bet gan saspiež gāzi, atdodot siltumu siltumnesējam (ūdenim), kas cirkulē radiatoros/grīdās.
Un ja arī tai CO2 zondei nav vajadzīgs cirkulācijas sūknis, tad radiatoriem/grīdām tas noteikti ir vajadzīgs.
Nu apskatījos to "livadaten" Heliotherm mājas lapā. Gribētu zināt kurš uzrāda COP pie āra temperatūras +5C un istabas temperatūras +21C? Kas tie pa jauniem standartiem? Standarts ir norādīt COP pie 0C gāzes ienākošās temperatūras kompresorā un uzsildītās ūdens temperatūras +35C, jeb īsāk runājot 0/35. Tālāk - daži ražotāji iekļauj šajā rēķinā cirkulācijas sūkņus, citi nē. Ja uzrodas ražotāji, kas izdomā savus standartus, interesanti, kā pircējs var salīdzināt?
Kamēr nevar uzrādīt COP pēc standartiem, es to siltumsūkni neuztveru nopietni un nav vērts diskutēt par pārākajiem COP.

zampa, nē nav man nekādi āra radiatori. Man ir Thermia siltumsūknis ar horizontālo kontūru zemē 2x400m.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: laija (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 20/02/2007 21:05

Sveiki!

Es arī šobrīd ļoti nopietni apsveru domu par SS ierīkošanu savā mājā. Bet mani visu laiku mēģina atrunāt... Pēdējais arguments bija - SS varot uzsildīt ūdeni tikai līdz 20 C, pārējo piesilda ar elektrību. Bet, palasot šo diskusiju, rodas pretējs iespaids.
Kā tad ir - līdz kādai temperatūrai SS var uzsildīt ūdeni? (nu, un to kas nu iet pa tām radiatoru trubām - ūdens vai nezin kas, tik tālu vēl neesmu tikusi :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 20/02/2007 22:26

uztraukumam nav pamata. tās nav pašas lielākās muļķības, kas dzirdētas ss sakarā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 20/02/2007 22:44

Hmm nu SS silda cik augstu temperaturu vajag tikai, ja parak lielus graud gribesi, tad vinjam ir papildus iebuveti elektribas tenjikuri palidz.

Pirms ziemas es domaju siltint maju no arpuses ar 80 mm vatiti, tagad domajams ka pietiks ar 40mm jo ieksha jauir 50 mm, jo SS pilniba piesildija aukstaja laika telpas.

Pagaidam
to lietotajs ja nepiecieshami kontakti vai specifiski jautajumu td iemet savu epasta adresi un pec kada laika aizrakstishu, jo negribas savu epastu likt te ieksha ka nenak visadi spami.


Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JanisJanis (195.13.255.---)
Datums: 21/02/2007 00:55

Luudzu nemt veraa ka COP nav lietderiibas koeficinets taadaa izpratnee kaa "lietderiibas koeficients"!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: lietotajs (62.84.27.---)
Datums: 21/02/2007 02:58

to v_t,inese x, kvazi un pow.
mans e ir janis at partridge dot lv

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.23.---)
Datums: 21/02/2007 05:06

JanisJanis, tad esi lūdzu tik labs un izskaidro man kā muļķim, kas ir COP un kas ir lietderības koeficients?

To ko runā KRUTSDZEKS, pirms kāda laika apzinot, kas ir SS atdūros arī uz šo Latkomfort. Likās ļoti interesnti, tieši tādēļ, ka nav vajadzīgs cirkulācijas sūknis. Varu samelot, bet interese liekas zuda viņus sazvanot un pa telefonu uzzināms kautko vairāk nebij iespējams.

Es vēl jo projām nevaru izvēlēties SS. Bij doma par VITOCOL 200,bet ceņņiks diezgan paliels. Tā kā SS esmu nolēmis pievienot pie esošas apkures ar ķeta radiatoriem, NIBE piedāvā it kā no jaunā gada SS ar izejošō temp.aptuveni 60°C,vai pat augstāk, bez papildus uzsildīšanas.Vai kāds zin par šo lietu?



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.23.---)
Datums: 21/02/2007 05:17

Laija

Neesu es liels specs, bet iesaku ie caur 1188 katalogu , tālāk ''SILTUMSŪKŅI''.tur piedāvās entās firmas LATVIJĀ ar mājas lapām.Tur var daudz sameklēt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **   *******   ********         ** 
 **   **    **  **   **     **  **     **        ** 
 **  **      ****    **     **  **     **        ** 
 *****        **      ********  ********         ** 
 **  **       **            **  **     **  **    ** 
 **   **      **     **     **  **     **  **    ** 
 **    **     **      *******   ********    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727