UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 7 no 47
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: EjTakTu ()
Datums: 27/11/2009 19:14

dzincha
Inese X tikko tev rakstīja " Tu spītīgi negribi parakāties gadu vecās diskusijās"
Un tu spītīgi nerakājies ar, bet gaidi, ka speciāli vēlreiz atkārtos. Ja jau būtu izplatītāja, tadatkārtotu bez pamudinājuma. Tu taču savu vārdu meklējamā topikā esi atstājis...
[www.building.lv]
Nu pašķirsti to atpakaļ, neesi tik slinks ;)

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 28/11/2009 19:25

Tas forums ir nenormāli garš sanācis + iespamotāji EN mēlē kko spamo.
Kā beidzās tam keksam, kuram bija liels kw patēriņš un firma atklāja, ka halogents vai antifrīzs pamaz iepildīts - cik sapratu šis tāpat palika neapmierināts - vai varbūt tomēr atrada kko citu?
Vai zemes SS ir jēdzīgs pasākums ar radiatoriem? Cik vispār turpgaitā radiatoram jādod, lai kaut kāds siltums nāktu? 50 jau ir padaudz???? Ko tauta saka par junkers TE sēriju?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Pow ()
Datums: 30/11/2009 13:50

"Cik būtu jābūt rēķinam??? Nu 40 Ls par 150 m2 izklausās "saldi"."

dzinča:
man gada griezumā vidējais maksājums par elektrību ir 86 lati mēnesī. Tikko iegāju e-latvenergo.lv un saskaitīju. Lielākais maksājums mēnesī 180 lati, mazākais 23 lati. Mājā viss uz elektrības.
Siltās grīdas. Telpu temperatūra 23 grādi. Apkurināmā platība 320m2.
Siltumsūkņus netirgoju, neuzstādu un neprojektēju, bet varētu :)

Un simtiem reižu jau ir izrunāts, ka tādai plikai ciparu salīdzināšanai nav nekādas nozīmes. Pa lielam viss ir atkarīgs no konkrētās mājas siltuma zudumiem. Protams, arī no tā cik korekti uzstādīts siltumsūknis.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 30/11/2009 14:42

Vai ir tādi, kam zemes ss strādā ar radiatoriem? Māja ir pabeigta, bet grīdas kontūra nav.
Kādā t ir jālaiž turpgaitā un vai šis var strādāt bez tenu palīdzības?
Platība ~ 150 m2, siena 35 cm, jumtā siltinājums 35 cm, grīdā 5 cm putjiks, logi pārsvarā 1.1* 1.5, ir 2 1.5.*1.5 un 1 gabals 2*1.5 un ir 2 jumta logi 66*118 laikam.
Vai tiem ss ir dienas un nedēļas režīms - respektīvi uz 18.00 - 22.00 turam 22, pa nakti 19, no tīta 7.30 - 9.00 kādi 20 un pēc tam 9.00 - 18.00 18 grādi?

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: LaurisV ()
Datums: 30/11/2009 15:40

Uz zemgrīdas apkuri nekādi režīmi nevar būt, inerce ir vismaz 24h, ja nu ilgtermiņa, bet manam nav, un arī vajadzības nav. Otrā stāvā ir, turpgaitas mainās atkarībā no āra temperatūras diezgan plašā diapazonā.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 30/11/2009 15:49

Fū, POW, beidzot vēl kādam "saldi", citādi jau domāju, ka visi izmiruši un es viena kā dinozaurs! :)

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 30/11/2009 15:51

dzincha
Cik man tās saprašanas, tādus saldos ciparus ar radiatoriem gan nedabūsi un tad varēsi sūdzēties..... ss ir efektīvs pie zemām temperatūrām. bet tas jau visās ražotāju mājas lapās rakstīts.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: EjTakTu ()
Datums: 30/11/2009 16:27

daudz, daudz vai arī lielus, lielus radiatorus, lai varētu laist zemo t. Tikko būs jālaiž karstāks variants, tā saldums kļūst rugtāks... ;) bet viss tas jau tur, khm... neatkārtošu kur, ir driķēts. :)

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: ruukiitis ()
Datums: 30/11/2009 16:54

Sava veida spams par iepriekšējām 7 lapām.
Man uz 140m2 rēķinu apkures mēnešos būs jāmaksā 120 - 140 Ls.
sildu uz elektro katla Joni utt.- no vienas puses pa dargo, no otras - naudiņas SS ierakšanai vairsa nebija.

viens gudrinieks raksta - lielākais maksājums ir bijis 180 Ls par 320 m2 māju. tas ir kosmoiski maz.
īpaši ja tajā summā izskatās ir iekšā arī ūdens, visādas gaismas TV utt. kas tik lielā mājā noteikti sastāda 1/3 no visa patēriņa.
itog - 0,25Ls par 1m2 apkure mēnesī tas ir ļoti maz.

Es konkrēti savus Ls ietaupu sildoties ar kamīnkrāsni, proti malku. Jā ir jākurina, bet ir dzīva uguns un ar katru iemestu pagali kādu latu ietaupu.
Mājas apkure ir dublēta - Elektrokatls (jonu) ar Kamīnkrāsni.

Par sausumu istabās - ja viņš ir par maz tas ir ļoti kaitīgi veselībai. pirmos 2-3 gadus tie ir rāceņi degunā, pēcāk tas ir laringīts un astmas lēkmes. Gandrīs kā paaugstinātu mitrumu telpās, bet ierosinātājs ir cits.

Sausums ir slikts tāpēc ka cilvēks piespiedu kārtā ieelpo 20% mitrumu, bet izelpo ap 75% mitrumu.
Sausums ir slikts tāpēc ka zem 25% putekļi ceļas spārnos.
Mitrums, virs 60% taisns ceļš pie sēnēm.

Lai to visu regulētu ir izdomātas iekārtas kas nemaksā daudz vairāk par pāris simtu Ls.

noslēgumam mana atdziņa - būs man līdzekļi, noteikti domāšu kā tikt pie SS, bet no kamīna kā fīčas neatteikšos, lai arī lietošu krietni mazāk.







Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Pow ()
Datums: 30/11/2009 17:46

"viens gudrinieks raksta - lielākais maksājums ir bijis 180 Ls par 320 m2 māju"
ruukiits:
nu joptvai, ko man darīt tagad? Atgriezt silto krānu vaļā, lai ūdens tek un ieslēgt visur gaismas, lai tev liktos ticamāk? Kā redzi no mazāka maksājuma visādas gaismas, TV, utt. sastāda 23 latus mēnesī (tas ir vasaras siltākie mēneši) un tā summa ir plus mīnus konstanta katru mēnesi.

"Vai tiem ss ir dienas un nedēļas režīms"
dzincha:
manam (Thermia Diplomat) ir. Bet režīmi ir tikai 2 - standarta temperatūra, kas tiek rēķināta no heatcurve līknes un pazeminātā, kuru var uzstādīt, piem. par 2 grādiem zemāku kā standarta. Automatizācija notiek ar ārēju releju.
Es savam arī esmu ar ārēju releju un taimeri uztaisījis silto ūdeni gatavot tikai tad kad man vajag. Tur gan jādraudzējas ar lodāmuru, lai to izdarītu.
Ja ir kaut kāds T-3 elektrības tarifs, tad sakarīgi būtu programmēt tieši otrādi, t.i. lai pa nakti pa lēto elektrību viņš visu izdara.

Pašreizējā: 7 no 47


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **   *******   **     **  **     ** 
 **    **  ***   ***  **     **  ***   ***  **     ** 
 **        **** ****  **     **  **** ****  **     ** 
 **        ** *** **   ********  ** *** **  **     ** 
 **        **     **         **  **     **   **   **  
 **    **  **     **  **     **  **     **    ** **   
  ******   **     **   *******   **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727