UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 12 no 13
Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 30/11/2016 14:47

arre Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es šo te palsaīju jautājums ne par tēmu - bet
> filozofiskas dabas. Kā cilvēkam, kurš kādreiz
> plāno no krāšņu apkures pāriet uz
> centrālapkuri.
> Vai man arī visa šitā *uiņa būs jāapgust vai
> arī ir iespējams noalgot cilvēku, kurš atnāk,
> saslēdz katlu ar apsaisti un viss strādā un var
> iztikt bez šitajām diskusijām? Vai arī tie
> apkures licēji visi ir līkroči vai arī prasa
> tādu atalgojumu, ka visā jāiedziļinās pašam?

Tas ir kā loto, vari laimēt, bet vari arī iegrābties! :)

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2016 14:54

Sakāt:"...Gatis man atsūtīja bildi un tas ir 820 TermoVar. Tam regulācija nav vajadzīga. Savukārt TermoBac ir regulācija vajadzīga, jo izpildījumā nav atspere ar termokapsulu."
Ko tad TAM ir jāregulē, vai nav jaregulē? Kas ir "regulācija????"

Re: Viessmann katla regulēšana
Datums: 30/11/2016 15:07

Arre: nav tomēr tā, ka vienmēr ir šādi sarežģījumi. Es tā ceru, ka vairumā gadījumu šīs lietas tomēr tiek saliktas pareizi, jo ir pagājis jau krietns laiciņš apsaistu bumā un vairumam ir skaidrība.
Cita lieta, ka būtu pareizi vienmēr prasīt testa kūrienu ar pilnu ciklu, lai tik tiešām ir skaidrs, ka viss darbojas, saregulēt nočekot vai visas temperatūras sakrīt, pārbaudīt vai atslēdzot sūkni strādā apvads un vienkārši noinstruēt kādu malku un kā, cik bieži un kā skursteni utt + atstāt telefonu ja ir neskaidības. Ja testā viss ir ok, tad retu reizi parādās kaut kādas citas problēmas.
Gata gadījumā pieļauju testa kūriens un regulācija bija izpalikusi, jo kā gan savādāk var būt tā kā ir tagad.

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 30/11/2016 15:09

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sakāt:"...Gatis man atsūtīja bildi un tas ir
> 820 TermoVar. Tam regulācija nav vajadzīga.
> Savukārt TermoBac ir regulācija vajadzīga, jo
> izpildījumā nav atspere ar termokapsulu."
> Ko tad TAM ir jāregulē, vai nav jaregulē? Kas
> ir "regulācija????"


BAC versijai ir manuāli jāsaregulē plūsmas karstajā un aukstajā pusē. Kā sūknis ieslēdzas, tad neatkarīgi sākas jaukšanas process. Sākumā auksto ciet un tad pakāpeniski ver to vaļā, jo katls iekūries un spēj lielāku daudzumu aukstā ūdens sajaukt ar karsto. Tāpēc viņam grādu virsū nav, jo visu nosaka cirkulācija un plūsmas katrā pieslēgumā.

Bet labāk sēdi pats un izglītojies. [www.lkarmatur.se]

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 30/11/2016 15:13

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Arre: nav tomēr tā, ka vienmēr ir šādi
> sarežģījumi. Es tā ceru, ka vairumā gadījumu
> šīs lietas tomēr tiek saliktas pareizi, jo ir
> pagājis jau krietns laiciņš apsaistu bumā un
> vairumam ir skaidrība.
> Cita lieta, ka būtu pareizi vienmēr prasīt
> testa kūrienu ar pilnu ciklu, lai tik tiešām ir
> skaidrs, ka viss darbojas, saregulēt nočekot vai
> visas temperatūras sakrīt, pārbaudīt vai
> atslēdzot sūkni strādā apvads un vienkārši
> noinstruēt kādu malku un kā, cik bieži un kā
> skursteni utt + atstāt telefonu ja ir
> neskaidības. Ja testā viss ir ok, tad retu reizi
> parādās kaut kādas citas problēmas.
> Gata gadījumā pieļauju testa kūriens un
> regulācija bija izpalikusi, jo kā gan savādāk
> var būt tā kā ir tagad.

Tieši tā arī ir jānotiek katla nodošanai. Man personīgi vienmēr tas ir pats interesantākais mirklis, kad saimnieks trīcošām rokām darbojas. Pēc vairākām dienām es vismaz aizbraucu atkal un ļauju saimniekam pašam darboties bez manas palīdzības. Vienīgi jāuzmanās, ja saimniece taisa garšīgi ēst, tad varu arī biežāk braukt ciemos! :D

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: ggatis ()
Datums: 30/11/2016 15:24

testa kūriens bija gan bet ne pilna izkursanās un tas viss notika ar rupjāku malku. Un es kam iepriekš nau bijis sakara ar centrāl apkuri nevaru zināt kam kā jābūt laikaa gaitā rodas problēmas un jautājumi.
mans meistars uzkata ka tas irnormāli ja katls uzsiltot aiziet gulēt, un viņam visu laiku nau jāstrādā pilnā jaudā.

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2016 15:33

Nu redz, sakrīt iekšējā konstrukcija un tas ir termoventilis nevis termovārsts. Atšķirība? Tur jau tas "suns aprakts": konstrukcijā! Termoventilis ver vaļā trešo galu , bet never otro ciet. Termovārsts ver trešo galu, pieverot otro. Termoventilim vajag balansēšanu, termovārstam nē. silst termokamera no mazā loka. Bet noteikti jāsaprot visa konstrukcija, lai tas būtu patiesi visos gadījumos ko veikalā un uz letes redzat uzrakstītu, jo daudzi to nesaprot, kāda atšķirība. Un tagad atkal jautājiet VilnimRadio un citiem tāpat piebalsotājiem: Jāmet arā balansēšanas vārsts? . Mēs ar VilniR jau esam gana strīdējušies šajā tēmā. Esmu vairaks reizes bijis "murgos".
Atkārtošu tikai Jums, domāšanai: Ja trīscaurumu " termoventilī" visi caurumi vaļā, un skatoties konstrukcijā, kas ir dota minetajos materiālos, kā sadalīsies plūsmas, ja pa vienu-1 vilks ūdeni ārā, bet pa divām ieejām 2;3 nāks iekšā. Kā sadalīsies ienākošās plūsmas procentuāli? 50 uz 50 vai kā savādāk...(atkarīgs no plūsmu pretetestībām...) Ja 50 uz 50 tad 3m3 vietā no akumulatora ienāks 1,5m3? un no krāsns arī 1,5m3.....Bet varbū no krāsns 2m3, bet no akumulatora..1m3. Ko dara balansēšanas aizbīdnis, jeb kas tam būtu jadara?............

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: ggatis ()
Datums: 30/11/2016 15:45

nu tad tas nozimē ka man to balansieri vajag un pat kārtigi jāpiegriez ciet lai mazāk nem no katla karsto mazajā lokā.
[drive.google.com]

Re: Viessmann katla regulēšana
Autors: Dindirin ()
Datums: 30/11/2016 15:59

ggati, ja akumulators nav uzlādēts pilns, tad katlam nav ne mazākā pamata aiziet gulēt. Tā ir meistara problēma uztaisīt attiecīgu apsaisti.
Meistara problēma ir arī saprast, ka katla nominālā jauda (60kW) nenozīmē maksimālā jauda. Un sistēma no drošības viedokļa ir jābūvē, lai tā strādātu ar rezervi pie maksimālās jaudas (~70kW).
Un jā - tiešām, sveiciens meistaram ar jautājumu: kāda velna pēc atgaitā stāv balansieris, ja plūsmu regulē ar termovārstu? Uz meistara triumfējošo atbildi "tāpēc, lai noregulētu sistēmu pašteces gadījumam, kad nav elektrības" uzdod precizējošu jautājumu "kādēļ tad balansieris nestāv apejas posmā, bet gan pirms sūkņa?" un tad ar s. koku.

Re: Viessmann katla regulēšana
Datums: 30/11/2016 16:19

Ar Rx strīdus pamatā bija par plašāk izmantoto Esbi, kuram tiešām nevajag to balansieri. Kā strīda beigās secnājām Rx runāja par tieši šo LM armatūru, es savukārt par esbi, jo ar LM nebiju saskāries.
Šinī gadījumā ir LM un te es ieteiktu uzklausīt Rx. Es gan joprojām nesaprotu, kāpēc būtu jāizmanto LM ar regulāciju, ja var likt muļkdrošāko esbi.
Gati, kas tas par misiņu tomēr ir pie paša katla?

Pašreizējā: 12 no 13


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **        ********   ********   **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  ********* 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
  *******   ********  ********   ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727