UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12345678910Nākošā
Pašreizējā: 1 no 10
Māju cenas Latvijā
Autors: Augstu ienākumu bezpajumtnieks (78.84.10.---)
Datums: 03/03/2013 14:05

Sveiki būvnieki, pircēji un pārdevēji!

Man tāds jautājums bez īstas atbildes, bet tomēr.

Kas gan ir par iemeslu, ka mājas cenas Latvijā ( gan uzcelt, gan nopirkt, gan īrēt) ir priekšā māju cenām Rietumeiropā vai ASV. Turklāt pie krietni zemākiem tirgus dalībnieku ienākumiem. Kā gan to var izskaidrot? Viens no komponentiem ir zemes cenas, kas ar demonstrē pilnīgu neadekvātumu, pat pēc krīzes. Nu kā gan tas ir iespējams?

Turklāt vidējais īpašums Latvijas tirgū ir izvarots, ja ne ar sūdīgu kvalitāti, tad ar kliedzoši bezgaumīgiem interjera un eksterjera risinājumiem. Ja mēs izejam pa vidējā segmenta USA māju sludinājumiem, tad tur standarta māja ir gaišas sienas, koka grīda, un nekādu tizluma izpausmju, kas skaitītos ekstras. ss.lv tās māju bildes var kā frīkšovu skatīties.

Mani šis jautājums dzen izmisumā. Pie triju bērnu ģimenes ienākumiem ~2300 Ls/mēnesi (uzdrošinos domāt, ka ietilpstu Latvijas zelta 10%) un definējot mājas budžetu 100 000 LVL es varu atļauties tikai vissūdaināko trekno gadu krāvumu burkānpļavas vidū ar leģendāro biezpiena apmetumu, tūjām un planēto zālienu. PVC un Depo lamināta sadaļas interjers. Par normālu bērnu audzināšanas infrastruktūru ( skolas, bernudārzi, sab. transports) šādās vietās var aizmirst uzreiz.
Savukārt Rīga, Jūrmalā ir pārpilna ar graustiem, pamestām jaunbūvēm utt.

Vai kāds man var izskaidrot šos paradoksus? Vai mēs tiešām esam kaut kādā muļķu zemē?

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: ...... (46.109.144.---)
Datums: 03/03/2013 14:36

paradokss ir pašapziņā, pārējais ir bizness. par pašapziņu runājot, ir izveojusies vesela paaudze, kam nav padziļinātas privātīpašuma izpratnes. to pacentās staļins, izvedot domātspējugus cilvēkus uz sibīriju. tādēļ mūsdienu latvijas sabiedrības lielāko daļu aizņem cilvēciņi ar redzējumu dzīvoklis, tipveda projekts, ar galvā iekaltu terminu atmaksāsanās utt. bet var dzīvot ar citu apziņu- būvē pats, pats esi dizaineris, pats realizē savas idejas. un tas nozīmēs neadekvāti izlietotus līdzekļus, un velti iztērētu laiku, jā...bet tas cilvēku paceļ pāri kopējai masai un nav vairs laika apcerēt ka lūk, amerikāņu nigeram ir lētāk notirsties havajā un papīrs uz kredīta ir lētāks ar ko pēcpusi slaucīt. tā kā doma par Latvijas zelta 10% šoreiz ir nevietā, reāli ir turpinājums vidējam statistiskajam, bet ar slinkuma un ideju trūkuma piedevu.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 03/03/2013 14:40

Domāju, ka joprojām ļoti daudz īpašumu gaida kautkādu mistisko pircēju ne jau no Latvijas, pat manā apkārtnē tādu īpašumu netrūkst. Daži vietējie pasiekalojas, tomēr nespēj maksāt spekulantu prasīto (nu jau gan daudzi īpašumi pieder bankām, tomēr es nenovēroju kādas izmaiņas uz apdzīvotības pusi).
Tai pat laikā zemi gan jau ka varētu atrast. Kļūsti ja ne par pašbūvētāju un/vai savas būvniecības organizētāju, tad savas būvniecības pasūtītāju.
Gan jau nav tā, ka ir tikai dažas firmas ar "labākajiem specālistiem", kas apkalpo oligarhus, kamēr pārējās tikai alkaši taisa tipveida brāķus. Gan jau var atrast kaut ko pieņemamu "pa vidam".

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Augstu ienākumu bezpajumtnieks (78.84.10.---)
Datums: 03/03/2013 14:57

Dārgais bezvārda ..... - nav tā, ka man abas rokas kreisās. Māku un protu visu ko, bet arī ar saviem pūliņiem būvētais īpašums Latvijā sanāk krietni dārgāk, kā tas būtu nopirkt vai uzbūvēt miljona pilsētas suburbā UK vai USA. Par to arī ir jautājums.

Un zemi atrast nevar. Normāls 1000m2 zemes gabals Rīgas nomalē ar pa pusei komunikācijām tādā vietā kur var sasniegt skolu un veikalu maksā sākot ar 40000LVL. Mājai tad nekas prātīgs vairs nepaliek. Ja zeme ir lētāk, tad dabā tur allaž ir kaut kas, kas dzīves kvalitāti padara apšaubāmu.

Vidējam latvietim gan parasti ir kaut kāda no tantes mantota māja vai dzīvoklis ar kā palīdzību viņš kaut ko būvē. Bet ja tā nav, tad nekā.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 03/03/2013 15:17

1000m² es, piemēram, neuzskatu par zemes gabalu. Bet es arī nemeklētu bērnudārza tuvumu, ja vienīgi mazpilsētas pievārtē. Jūs nevarat iedomāties, cik ideālu būvvietu esmu redzējis, staigājot pa Latvijas laukiem. Vairums no tām gan nepretendē pat uz Rīgas tuvumu.
"Standarta ciemata platības" gabalu ar visām komunikācijām tuvu Rīgai arī nesen pazīstams cilvēks atrada - bankas izsolē.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: ...... (46.109.144.---)
Datums: 03/03/2013 15:24

tomēr turpinās vidējā statistiskā domāšana. ...nav tuvumā bērnudārzs, šoseja patālu, laikam veikals aiz kalniem... nu, nav mana darīšana. tomēr man daraugi un paziņas reti kurš dzīvo tā, lai nav pakaļa jākustina. gandrīz visi ved bērnus uz dārzu, paši strādā no dzīvesvietas stundas braucienā, un ne no viena neesmu dzirdējis ka UK vai USA ir taisnība virs zemes. tie, kas paši neko nevar, tie arī ravē burkānus UK un izbauda "pareizas cenas" un cilvēka brīvību. tas nekas, ka tajā laikā pat nigers neiet strādāt to darbu, ko latvietis īstenais ir gatavs vergot ārzemēs. bet Jums varbūt derētu investēt savos bērnos apziņu par lietu būtību, vērtību un atbildību, jo pašam vairs dzīves laikā nesanāks?

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: raihs (77.219.26.---)
Datums: 03/03/2013 15:36

"100 000 LVL es varu atļauties tikai vissūdaināko trekno gadu krāvumu burkānpļavas vidū ar leģendāro biezpiena apmetumu, tūjām un planēto zālienu. PVC un Depo lamināta sadaļas interjers"
Hmmm..Un ko tad tu gribēji? Par šo naudu tikt gan pie lepna zemesgabala upes krastā,bērzu birzes ielokā,un tiešā tuvumā no Rīgas centra? Turklāt ar dizaina mēbelēm un ekskluzīviem apdares materiāliem? Un lai būtu kā nevienam! Un ko tu gribētu redzēt banālo tūjiņu vietā? Un kādam ir jābūt zālienam,a? Tad būs jāpieliek augstāk norādītajam skaitlītim priekšā nevis 1nieks,bet 3nieks:) Un arī tad vari neatrast,jo tādas villas pārsvarā būvējuši krievi ar savu "specifisko" gaumi

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Augstu ienākumu bezpajumtnieks (83.136.136.---)
Datums: 03/03/2013 15:39

..... Man tikko daļēji atbildēja uz jautājumu, tikai ne ar savu viedokli, bet gan dziļo, personību, kas pat pēc atkārtota skaidrojuma nesaprot problēmu. Šādu ļaužu dominante, patiesi var radīt manis pieminētās problēmas.

Tātad .... īpaši priekš Jums trešoreiz. Problēma un jautājums nav manās izvēlēs, bet gan apstāklī, ka pie vienādiem nosacījumiem atšķiras izmaksas. Respektīvi, ja Jūs ar savu pareizo viedokli, vietas izvēli, gaumi un izcilajām prāta spējām un celtnieka prasmēm celtu sev māju kaut kur Baldonē, tad Jums (NB - Jums, ne tādam nemākulim kā es) tā maksātu 1,5x nekā ja Jūs to darītu kaut kur Īstmidlensā, Freiburgā vai Detroitā ar šīm pašām spējām. Ja Jūs pirktu, tad atšķirība būtu apmēram 2x.

Un Jūsu pieminētās darba samaksas uz dzīves līmeņa atšķirības tikai pasvītro šo paradoksu.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: ...... (46.109.144.---)
Datums: 03/03/2013 15:45

nav taisnība par izmaksām. to koka karkasa tipa būvi kā ASV var šeit īstenot par līdzīgu cenu. bet! atkal jau diskomforts, zeme ne tāda, tūjas naidīgi kož, bērniem līdz upei par tālu. nekad jau nav labi, tik melnie UK dzīvo cepuri kuldami. un galvā tukšums.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: raihs (77.219.26.---)
Datums: 03/03/2013 15:52

Te es arī pievienotos .... teiktajam-visdrīzākais,ka par tādām cenām(kaut gan no kurienas ir izrautas tādas cenas?) TUR var nopirkt nevis māju ,bet lētu karkasa veidojumu,kuram turklāt nav nepieciešams siltinājums siltāka klimata dēļ. Jo nu nekādi nav iespējams,ka TURT būvmateriāli būtu 2x lētāki,un ka TUR čaklie darbarūķi-nēģeri strādātu par 2x zemākām algām,kā šeit

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: raihs (77.219.26.---)
Datums: 03/03/2013 15:56

Paskatieties tos cunami un vētru video-tās OSB būdiņas iet pa gaisu,ka grab vien

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Augstu ienākumu bezpajumtnieks (78.84.10.---)
Datums: 03/03/2013 15:58

[www.craigslist.org]

Paskatieties un pavērtējiet. Mājas, zemes utt. Tik nevajag sākt ar Kalifornijas pludmalēm, bet gan caurmēra miestiem.

Klimats ir arguments. Piekrītu. Bet diezvai uz to var norakstīta vairāk kā kādus 10% izmaksu uz vates biezuma rēķina. Midvestā tā pat savi -20C pa ziemu uznāk.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Augstu ienākumu bezpajumtnieks (78.84.10.---)
Datums: 03/03/2013 16:00

Raih, šis arguments ir baigā vakardiena. Kā, Tavuprāt izskatītos Mārupe un Ķekava, ja tur uznāktu Katrīna ar 55 m/s?

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: raihs (77.219.26.---)
Datums: 03/03/2013 16:06

Nu jumtiņi jau nu palidotu gan,bet keramzīti un pat gāzbetoni-nu diez vai:)
Kur tajā webā ir jāmeklē māju cenas-tā uzreiz acīs neiekrita

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Augstu ienākumu bezpajumtnieks (78.84.10.---)
Datums: 03/03/2013 16:15

Paņem štatu, pilsētu un tad real estate for sale

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: ...... (46.109.144.---)
Datums: 03/03/2013 16:25

ko ņemās? ķīnā cenas vēl labākas! bet ak vai, ķīniešu par daudz...toties zemes daudz un komunisms ira.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: Niks (195.62.150.---)
Datums: 03/03/2013 16:26

Neesmu ne ekonomists, ne finansists, bet manuprāt cenu nosaka tirgus - ekonomikas pamatlikums. Tas, ka cenas ir augstas - iespējams norāda uz to, ka tirgus ir mazs - nav konkureces. Cik Tu ilgi dzīvosi bez pajumtes? Vienu, divus, nu labi piecus gadus, gaidīdams labu piedāvājumu, bet tad tu viņu nesagaidīsi, nospļausies un tāpat to "dārgo" māju nopirksi vai uzbūvēsi. Tā nu tas manuprāt Latvijā notiek. Tāpēc cenas ir tādas, kā ir.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 03/03/2013 16:32

Njā, skolas vai bērnudārza tuvums - nu ellīgi šikas prasības. Gribētos gan redzēt, kā tad tie, kas dzīvo laukos, upes krastā, 10 ha īpašumā, vedīs bērnus uz skolu? Un neaizmirstam, ka 1. klasē ļoti daudzās skolās mācības beidzas 13.00. Un, ja vecākiem ir jāstrādā algots darbs, kā lai tie bērni nokļūst mājās? Kā reiz teica bijušais Skonto šefs, īpašuma vērtību/cenu nosaka 3 pamatfaktori: 1.-vieta, 2.-vieta un 3.-vieta. Un man tiešām ir žēl cilvēkus, kas katru dienu 2 stundas savas dzīves zaudē truli sēžot pie stūres - to nu es par kvalitatīvu dzīvi nenosauktu nekādā gadījumā, lai cik skaista būtu tā vieta...
Par dārgumu runājot - tas ir tieši saistīts ar mūsu darbaspēka izmaksām - mūsu darbaspēks savas neefektivitātes un zemā darba ražīguma dēļ ir tieši tās pašas 1.5-2x dārgākas par to pašu ASV strādnieku.

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: ...... (46.109.144.---)
Datums: 03/03/2013 16:41

uzradās jautājums par tēmu. cik maksā Burkina-faso, Urugvajā, vai Sri-lankā dzīvojamā platība un darbs? vai cienījamais "augstas bezpajumtes ienācējs" nevarētu publiskot?

Re: Māju cenas Latvijā
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 03/03/2013 16:52

Man arī dīvaini liekas, ka pie mums cenas ir Zviedrijas līmenī. Un tur apbūves gabals nozīmē to, ka tur ir elektrība, internets, pilsētas ūdens un kanalizācija, apgaismotas ielas un sab. transports - lai kādā čuhņā tas arī nebūtu. Nevis kā pie mums - 40 štukas, elektrības nav, jādzer gruntsūdens, jākakā dārzā, ceļš kaut kāds bedrains dubļu veidojums, sab. transports - nu ko tu iedomājies utt. Sakam ko gribam - nu esam mēs muļķu zeme, pagaidām nekas vairāk...Bet tā nu tas ir, lai homo sovieticus pārvērstos par homo sapiens, ir vajadzīga vismaz 5 paaudžu nomaiņa.

Iet uz lapu: 12345678910Nākošā
Pašreizējā: 1 no 10


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********  **     **  **     **  **     ** 
 **        **    **  **     **   **   **   **     ** 
 **            **    **     **    ** **    **     ** 
 **           **     *********     ***     **     ** 
 **          **      **     **    ** **     **   **  
 **          **      **     **   **   **     ** **   
 ********    **      **     **  **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727