UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Saules baterijas
Autors: slēpnis* (85.10.211.---)
Datums: 25/02/2016 17:08

Ūdeni sadzīves vajadzībām lietderīgāk sildīt ar saules ūdens kolektoriem. Un tā pa vienkāršo bez jebkādiem pārveidotājiem arī ūdeni sildīt pa taisno no saules baterijām, diez ko labi nesanāks. Labi, atradīsi sildelementus uz 12 vai 56v vai cik nu tur it kā vajadzētu nākt ārā no saules paneļa. Bet realitātē, atkarībā no apgaismojuma, paneļa izejā būs spriegums ļoooti plašās robežās. Līdz ar to kaut kādu pārveidotāju nāksies pa vidu spraust, lai tas katrā konkrētajā brīdī dabūtu no paneļa ārā maksimāli iespējamo.

Re: Saules baterijas
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 25/02/2016 17:40

Slēpni tev taisnība, tikai šāds pārveidotājs ir un tas nemaksā tūkstošus. Laikam gan pie oficiālajiem pārstāvjiem tādu nenopirkt, tomēr internetā to var izdarīt, vai nu uztaisīt pats.

Re: Saules baterijas
Autors: xyz (85.10.211.---)
Datums: 25/02/2016 18:30

Un kas liedz tam 220v tenam darboties ar 100V līdzstrāvu?

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 25/02/2016 18:41

rolex
Ja nezini nevienu, kam ir kondicionieris, bet esi gatavs 5,5K tērēt par saules paneļiem, tad visticamāk pasakas stāsti Tu, jo cilvēkiem, kam ir nauda, parasti arī paziņām ir nauda un visiem apkārtesošajiem ir nauda!
Es vēlreiz atgādinu, ja nespēj saulainajā laikā saražoto uzreiz iztērēt, tad nedzenies pēc īsiem atmaksāšanās termiņiem. Tas nav iespējams!
Iedod tos 5,5K man, es uzlikšu Tev sistēmu atbilstoši Tavam patēriņam saulainajā laikā un no atlikuma varbūt maksāšu dividendes, tas būs vairāk, kā kontā ar bankas procentiem.
Jums nu gan ir brīvā laika te ņemties! :D
Tu saki, ka vajag spēt tērēt, lai ir efektīgi, tev saka, tu pūt pasakas.
Tu saki, ka ziemā neko neražos, tev saka, tu pūt pasakas.
Tu saki, ka tik lielu sistēmu nevajag, tev saka, tu pūt pasakas.

Tālāk es neko Jums pieklājīgi vairs nespēju pateikt! :D

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 26/02/2016 00:58

Jānis Zomerfelds

Paziņas man ir dažādi, gan naudīgi , gan ne pārāk. Domāju ka cilvēks kurš kā jūs sakāt ir bagāts , diez vai skries pirkt kondicionieri ,lai apliecinātu savu statusu, vienkārši mēs atrodamies tajos platuma grādos kur kondicionieri praktiski nav vajadzīgi (nerunāju par birojiem u.c. publiskām telpām).
Par tiem depozītiem , % u.c. bankas lietām,ko jūs visu laiku pieminat savos postos- piemēram ja jūs aiziesiet uz banku un palūgsiet piemēram kredītu uz 5,5K euro saules bateriju sistēmai iegādei ,visticamāk ka bankas darbinieki padomās ka jūs esat vnkārši traks vai traki zaļš , iespējams viņi jums iedos to ja jūs pretī ieķīlāsiet ne tikai saules baterijas , bet arī dzīvokli vai māju, bet visticamāk ka jums neko neiedos. Tas arī varētu būt kaut kāds katalizators šī projekta izdevīgumam, jo tur cilvēki māk skaitīt naudu.
Personīgi neesmu atmetis ar roku uzstādīt saules sistēmu savā mājā,kaut kur ap 4kw , bet pagaidām vēl neesmu atradis risinājumu kā to dabūt gatavu max. ar 3K euro,būtu gatavs arī pa pieci ja tas atmaksātos vismaz 10 gados, bet diemžēl tā tas nav.
Ticu ka nākotne tai saules būšanai ir, bet tikai kad cenas kļūs adekvātas.

Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 26/02/2016 07:18

rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> Protams ka dienvid eiropā kodicioieris nav nekas
> īpašs , be LV diez vai, vismaz es personīgi
> nezinu nevienu paziņu kam tas būtu uzstādīts
> mājā vai dzīvoklī. Roboti nav diez ko
> populāri , tāpēc ka nav diex ko efektīvi ,
> varbūt uz lielām un atklātām platībām jā.

Kā jau rakstīju - kādi nu kuram tie cilvēki apkārt.
Teju ikvienam, kam ir gaisa siltumsūknis, ir arī kondicionieris. Es tādus pazīstus.
Roboti ir krietni efektīvāki par "manuālajiem" zāles pļāvējiem. Arī uz mazām platībām. Nu kas var būt efektīvāks par to, kas automātiski katru dienu uztur zālāju izcilā formā? KAS? Trimmeris, kuru izvelk divreiz gadā? Nē - trimmeris nozīmē milzu darbu, kamēr robots nozīmē brīvas rokas citu darbu veikšanai. Es teiktu, ka tas ir pat ļoti efektīvi.


rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sapratu tavu dzelzs loģiku, ja kādam nav
> nodokļu parādu ,tad viņam jau jābūt
> populāram. Varbūt viņš arī ir atpazīstams
> kaut kur Talsos, bet manā miestā par šamo
> neviens neko nezin.

Neko tu nesaprati. Mana dzelzs loģika - ja cilvēks postē ar savu īsto vārdu, uzvārdu, tad Tavas frāzes "maskējas aiz nika" ir, maigi izsakoties, absurdas.
Un pie kājas, ko zin un ko nezin tavā miestā. Ja esi gatavs pirkt sistēmu par 5k, tad nevajadzētu būt problēmām arī noskaidrot, vai cilvēks, ar kuru sarunājies, ir reāls vai "maskējas". Bet, acīmredzot, par 5k tu esi gatavs pabārstīties ar tekstiem un padalīties savā nezināšanā, nevis kaut ko pirkt un uzstādīt.


rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> Apbrīnoju- nopirkt 4kw saules staciju , lai pēc
> tam lādētu mobilo telefonu . Vecīt ja tev
> vajag saules lādētāju telefonam ,ta pameklē to
> uz salidzini.lv vai ebay.com, tas maksās kādus
> 20-30 eiro.

Apbrīnoju - proti izraut frāzi no konteksta un mētāt gudro. Ziemā telefonu uzlādēšu, vasarā i veļu mazgāšu, i pats mazgāšos, i ēst uz elektrības gatavošu, i forumā paspamošu. Jā, arī vasarā ir bieži elektrības pārrāvumi.
Tā starp citu - man 4kW nevajadzēs priekš 10kWh ikdienas patēriņa.


rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> Redzu tu esi tāds pats pasaku meistars kā
> Jānis.Z., viņš vismaz atzina ka viss nav tik
> pūkains kā reklāmas bukletos. Starp citu kas
> viņš tev ir , priekšnieks, radinieks ? Rodas
> nojauta , ka tu no tā paša kantora vien esi un
> tagad tevi te izlaiduši papostēt.
> Labāk pastāsti , kā tu spēj tērēt uzreiz
> saražoto , jo glabājot Sadales Tīklā vai
> akumulātoros 8g. nav iespējams, ja nu vienīgi
> tie akumulatori tev ir uzdāvināti. Un ja tu
> neesi kādas ražotnes īpašnieks , kurš tērē
> elektrību pārsvarā dienā tad nav variantu ka
> privātmajas vajadzībām tu iztērē visu ko
> saražo, nu beidz te vienreiz karināt .

Nekas es viņam neesmu. Kā var paspēt uzreiz iztērēt saražoto, esmu jau gana smalki aprakstījis. Iespēju netrūkst, vajag tikai gribēt un darīt. Da kaut vai to pašu ūdeni sildi.

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 26/02/2016 10:07

Ai rolex, rolex. Vēl paņemsimies līdz vasarai un beidzot varbūt arī sapratīsi, ko gribu Tev pateikt.

Vispirms par bankas kredītu. Ja naudu jāaizņemas un tad jāmaksā procenti par kredītu, tad atmaksāšanās termiņš tikai pagarinās. Pareizi saki, ja iedos, tad apķīlās visu.
Par pašmērķi uzstādīt 4 kW un tādai sistēmai atmaksāšanos uz 10 gadiem iegūt, ir jābūt arī patēriņam 4 kW saulainajā laikā. Ja tāda nav, tad atmaksāsies sistēma virs 20 un vairāk gadiem. Lai saprastu savu patēriņu un atvieglotu tiem, kas maskējas zem nikiem darbu, sāc ar pārgudrā skaitītāja uzstādīšanu mājās. Tas Tev spēs iedot informāciju par Tavu elektrības patēriņu pat minūšu griezumā. Redzot savu patēriņu vasaras mēnešos, grafikā varēsi novilkt līniju pastāvīgajam patēriņam. Tieši tam pretī arī var likt saules sistēmu, kurai var mēģināt iegūt īsu atmaksāšanās termiņu. Uzreiz pasaku, ka tad uz brendiem saules enerģijas jomā skatīties nevarēsi. Lētākās baterijas un invertors, montāžas izdevumu samazinājums, ja tas iespējams un piespiest sevi dzīvot pēc saules cikla. Tie ir pamati, kas var dot iespēju trāpīt 10 gados.
3K par 4 kW sistēmu ir nereāls cipars. 5,5 ir iespēja, ja sanāk manis iepriekš pieminētais variants, kad salasās vairāki gribētāji un pasūta baterijas veselu paleti. Par konteineru nav pat ko sapņot, jo tam cena ir vēl zemāka, bet iztirgot Latvijā nereāli. Pērkot mazu, atsevišķu sistēmu, ja kādam noliktavā tā nemētājas un nav izmisis pārdevējs, dabūt nelietotu Latvijā nav iespējams. Vismaz mēs ar dempingu nenodarbojamies un zem pašizmaksas nestrādājam.

Re: Saules baterijas
Autors: JanisJanis (85.10.211.---)
Datums: 26/02/2016 13:10

20m2 saules bateriju saražotais online režīmā redzams šeit: [my.currentcost.com]
Vakar nepilnas 7 kWh, jebšu 1,12 EUR.

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 26/02/2016 19:42

problēma nav cik tu saražo, problēma ir kur to glabāt.Kaut ko pa radio, tā garāmejot, šodien dzirdēju ka Sadales Tīkls mainīs tarifus, kaut kā tā ... Varbūt tad arī pasākums ar saules baterijām paliks izdevīgs?

Re: Saules baterijas
Autors: VK (85.10.211.---)
Datums: 26/02/2016 23:25

Ja saražoja 7 kWh, tad reāli ieguva 7x5centi/kWh=0.35EUR, jo visticamākais ka gandrīz visu nodeva sadales tiklā un vēlāk patērēja no tīkla. Vakar pa dienu vidējā elektrības cena biržā bija ~3.5centi/kWh, no tā izriet, ka pat ja daļu patērēji pats ieguvums diži lielāks par manu aprēķinu nebija.
Var vienkāršoti teikt, ka 1kW uzstādītās jaudas gadā saražo ap 1000 kWh. Ja no tā ~80% tiek nodoti tīklā un patērēti vēlāk, tad faktiskais ieguvums gada laikā varētu būt 40 - 70EUR atkarībā no biržas cenas vai tevis izvēlētās tirgotāja cenas. Ja 1kW uzstādītās saules jaudas maksā ~1000Eur paši variet sarēķināt cik gados tas atmaksāsies.

Re: Saules baterijas
Autors: Rakaris (85.10.211.---)
Datums: 27/02/2016 09:25

JanisJanis Wrote:
-------------------------------------------------------
> 20m2 saules bateriju saražotais online režīmā
> redzams šeit:
> [my.currentcost.com]
> Vakar nepilnas 7 kWh, jebšu 1,12 EUR.


Tiem 20 m2 saules paneļu, kāda ir izgatavotājā norādītā kopējā jauda?

Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 29/02/2016 11:04

JanisJanis Wrote:
-------------------------------------------------------
> 20m2 saules bateriju saražotais online režīmā
> redzams šeit:
> [my.currentcost.com]
> Vakar nepilnas 7 kWh, jebšu 1,12 EUR.

Tieši tik, cik man katru dienu aiziet ūdens sildīšanai…

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 29/02/2016 13:10

rolex

Elektrība Latvijā ir salīdzinoši lēta (pret pirktspēju dārga). Tāpēc investīcija iegādājoties saules baterijas ir iespaidīga pret iegūto efektu. Ja tam visam klāt vēl pieliksi akumulatorus, kur elektrību glabāt tad savus 10 gadus nekad neiegūsi! Lētām lietām, dārgas krātuves nevajag!

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 29/02/2016 23:00

Jānis Zomerfelds

vai ir kas dzirdēts par plāniem valsts vai EU subsīdījām zaļajiem projektiem privātpersonām tuvākajā nākotnē? pieļauju ,ka jūs kā zaļo tehnoloģiju izplatītājs esat tuvāk informācijas avotiem par šo tēmu...

Re: Saules baterijas
Autors: oho (85.10.211.---)
Datums: 01/03/2016 02:24

Šogad visu KPFI naudu atdos Ventspils koncertzēlei. Jābalso par Lembergu viņš ir tik daudz sazadzies, ka vairs nezags. Sakārtos valsti kā Ventspili :)

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 02/03/2016 16:04

rolex

Šobrīd izskatās bēdīgi. Daudzdzīvokļu ēku siltināšanas programma būs. Bet tas laikam nederēs Tev. Juridiskajām personām ik pa laikam kaut kas notiek. Jātaisa firma un māja jāpārdod firmai. Tad ir varianti.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 02/03/2016 16:17

Lielbritānijā ir plāns teju vai likvidēt atbalstu saules baterejām, jo novērtēta kā viena no nelietderīgākajām atbalsta formām - tā teikt pirmajā rindā uz naudas nogriešanu. Acīmredzot tam ir pamatojums, bet agrāk tas atbalsts bija diezgan dāsns un plašs. Sadales tīklu gaiteņos cik man zināms ir ļoti kategorisks pret - saules baterejām, it kā šī tehnoloģija esot supernelietderīga. Viņiem bija kaut kādas citas idejas, ja pareizi sapratu, tad kaut kas saistīts ar spoguļiem, bet cik tas bija nopietni teikts, grūti spriest, varbūt vienkārši papļāpāja bez reāla seguma. Bet man domāt, ka atbalsta privātajiem nebūs šajā tēmā, jo privātās mājsaimniecības vispār ir prioritāšu apakšgalā visos jautājumos.

Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 03/03/2016 07:49

Vilnis_Radio, rupji rēķinot, Lielbritānijā Saule pieejama par 20-25 % mazāk nekā Latvijā.
Slinkums meklēt precīzākus datus (mākoņainums laikā, kad tā Saule tomēr ir pieejama; statistika pa rīta/dienas/vakara stundām).



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 03/03/2016 07:51, labojis binary.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 03/03/2016 09:56

Es domāju, ka arī 20-25% nemaina faktu, ka esošās tehnoloģijas nedod ekonomisko efektu. Vienkārši šī tehnoloģija nav īstā - jāgaida cita tomēr.
Šeit tēmā kur bija ekonomiskie aprēķini, es redzēju, ka paslīd garām viena svarīga pozīcija - nolietojums (teorētiski vēl ir arī neliels diskonta faktors). Bez šiem diviem faktoriem ideālos apstākļos šķiet pavīdēja skaitlis ap 10 gadiem. Tas ir pārāk daudz. Baterejām un aprīkojumam nolietojuma % uz 10 gadiem ir vai nu pie 50% vai vairāk. Normāli grāmatvedībā domāju tie ir stabili 100%, dzīvē? Grūti spriest, bet nu nevarēs elektroniskās iekārtas nokalpot 10 gadus bez būtiska nolietojuma. Pastāv jau arī morālais nolietojums. Ja šo nolietojumu iekļauj 10 gadu rēķinā, tad tas visu nogremdē. Nu un reāli jau ir jārēķina iekšā nolietojums, jo kāda jēga no teorētiska pieņēmuma, ja jātērē reāla nauda.
Man šķiet ka Eiropā alternatīvo enerģiju atbalsti vairāk bija vērsti uz cerību, ka kāda no tehnoloģijām izrādīsies ekonomiski pamatota un dzīvotspējīga bez atbalstiem. Nu tāda ir vispārējā atbalstu koncepcija tehnoloģijām - iekustināt tirgu. Šis un tas laikam jau Latvijā ir sanācis, piemēram tās koģenerācijas stacijas, varbūt arī lielās vēja dzirnavas, bet saule domāju nesanāks - aprīkojuma cena joprojām augsta un tehnoloģiskie efektivitātes rādītāji tālāk būtiski nevirzās. Ļoti iespējams, ka tie ir griesti šai konkrētai paneļu tehnoloģijai. Varbūt nākotnē būs cita principa paneļi, gan jau ka tā būs.

Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 03/03/2016 10:17

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es domāju, ka arī 20-25% nemaina faktu, ka
> esošās tehnoloģijas nedod ekonomisko efektu.
> Vienkārši šī tehnoloģija nav īstā -

Tik pat labi var mēģināt sausā upē uzbliezt HES un sūdzēties, ka "tehnoloģija nedod ekonomisko efektu".


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Baterejām un aprīkojumam nolietojuma % uz 10
> gadiem ir vai nu pie 50% vai vairāk.

Par baterijām, tāpat kā par nodošanu tīklā, šeit jau tika teikts - jāmeklē veidus, kā iztikt bez tiem.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Normāli
> grāmatvedībā domāju tie ir stabili 100%,
> dzīvē? Grūti spriest, bet nu nevarēs
> elektroniskās iekārtas nokalpot 10 gadus bez
> būtiska nolietojuma.

Es teiktu, ka mans 2007. gada laptops strādā tik pat uzticami kā pirkšanas brīdī. Arī monitors nav kļuvis par 50% sliktāks tikai tāpēc, ka ir kļuvis vecāks. Jā, protams, ir elektronikā daļas, kas "fiziski noveco" (kaut vai tie paši kondiķi, kam ir tendence uzpūsties, vai lampas monitoros, kas ar laiku vairs neizgaismo tik labi kā svaigas), bet es neteiktu, ka tas būtu attiecināms uz *visām elektro iekārtām*. Ja vēl piekopj "salabo, nevis izmet" dzīvesveidu, tad elektroiekārtas var kalpot arī 10 un vairāk gadu bez būtiskiem ieguldījumiem.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pastāv jau arī morālais nolietojums. Ja šo
> nolietojumu iekļauj 10 gadu rēķinā, tad tas
> visu nogremdē. Nu un reāli jau ir jārēķina
> iekšā nolietojums, jo kāda jēga no teorētiska
> pieņēmuma, ja jātērē reāla nauda.

Morālā novecošana (bet ne "morālā nolietošanās"), protams, ir cits jautājums. Bet nu kamēr vieni gaida "morāli noturīgu" tehnoloģiju, citi nekautrējas lietot to, kas šobrīd ir pieejams.

Starp citu, ja grib korekti rēķināt, tad jārēķina ne tikai tehnikas fizisko nolietošanos un morālo novecošanos, bet arī naudas vērtības izmaiņas. Turklāt nevis kaut kādos bankas lapā atrodamos ciparos (inflācija, tehnoloģiju cenas), bet konkrēti tavas naudas vērtību konkrēti tavās rokās tagad, pēc gada, pēc 10 gadiem. Es, piemēram, zinu, ka nauda, kas man ir pieejama šobrīd, pilnīgi noteikti man nebūs pieejama pēc 10 gadiem. Jautājums ir, vai es šo naudu "notrallināšu" vai tomēr ieguldīšu tādā veidā, lai pēc 10 gadiem mani ikdienas tēriņi būtu mazāki.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **    **  **     **  **    **  ******** 
 **    **   **   **    **   **    **  **   **       
 **         **  **      ** **      ****    **       
 **   ****  *****        ***        **     ******   
 **    **   **  **      ** **       **     **       
 **    **   **   **    **   **      **     **       
  ******    **    **  **     **     **     **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727