UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Saules baterijas
Autors: Miervaldis47 (85.10.211.---)
Datums: 09/03/2016 14:57

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu pag, neraudi par nāvi - tā vēl pagaidīs.
>
> Labāk pasaki kādai jābūt paneļu cenai
> privātmājai Latvijā, lai būtu pa nullēm 10.
> gadā pie iepirkuma 5 centi un 8 centi.

Ko priekš tevis nozīmē būt pa nullem 10 gados? Tev to neviens nepateiks. Tu tiešām tici ka elektroenerģijas cena paliks nemainīga 10 gados?





Argh
Gludeklī ogles no krāsns krāmēsi iekšā? Un ar svecēm avīzi lasīsi?

Re: Saules baterijas
Autors: slēpnis* (85.10.211.---)
Datums: 09/03/2016 21:28

Gludekļus vispār vajadzētu aizliegt vai aplikt ar milzīgu nodokli. :) Absolūti nejēdzīgs enerģijas rijējs. Nekādi neuzlabo apģērba apsegšanas vai siltuma spējas. Tik vien, kā muļķīgi subjektīvo 'labāk izskatās'. Neesmu lietojis gludekli jau gadus 15.

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 10/03/2016 17:29

Vilnis_Radio
''Jāni - ieliec, lūdzu, excel failu ar paneļu atmaksu ar pāris versijām (uz teiksim 20 gadiem, ja pieņemam ka tas ir paneļu kalpošanas laiks)''
-------------------------

Nu vecīt, nu bet neesi tak naivs. Šādi neērtie jautājumi ''saules tirgoņus'' nereāli kaitina. Man te viens no šamajiem uz līdzīgu vēlmi vienkārši atbildēja ,ka Latvijā saules baterijas vidēji atmaksājas 8 gados, vairāk komentu no viņa es tā arī nedabūju.

Re: Saules baterijas
Autors: Miervaldis47 (85.10.211.---)
Datums: 10/03/2016 19:31

rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vilnis_Radio
> ''Jāni - ieliec, lūdzu, excel failu ar paneļu
> atmaksu ar pāris versijām (uz teiksim 20 gadiem,
> ja pieņemam ka tas ir paneļu kalpošanas
> laiks)''
> -------------------------
>
> Nu vecīt, nu bet neesi tak naivs. Šādi
> neērtie jautājumi ''saules tirgoņus'' nereāli
> kaitina. Man te viens no šamajiem uz līdzīgu
> vēlmi vienkārši atbildēja ,ka Latvijā saules
> baterijas vidēji atmaksājas 8 gados, vairāk
> komentu no viņa es tā arī nedabūju.

Tu vismaz elektrības patēriņu savu zini? Ko aprej saules tirgoņus, neviens tev nespiež neko no viņiem pirkt. Pats skaitīt nemāki vai sākumskolā nemācīja?

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 01:36

Miervaldis47

Tur jau tā lieta ka mani aprēķini nu nekādi nesakrīt ar to ko viņi stāsta. Redzu tu esi viens no izplatītājiem, nu tad izliec exeli kā Vilnis Radio prasa , ja tur viss ir tik gludi tad es būšu pirmais kurš no tevis nopirks kādu paneli.

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 09:31

Miervaldis47
Paldies par aizstāvošajiem vārdiem!

ekselistiem

Jūsu pieminētās tabulas par izmaksām utt pirms gadiem bija pilns internets. Tā kā tās bija rēķinātas uz daudz un dažādiem pieņēmumiem, tad ar laiku pazuda. Daļa uzskatīja, ka viņus mēģina apčakarēt, jo viņa konkrētajā situācijā kaut kas no pieņēmumiem bija savādāk.
Tāpēc šobrīd sevi cienošie piegādātāji ar šo vairs nenodarbojas un aprēķinus veic katrai situācijai atsevišķi. Es piemēra pa velti to nedaru. Kāpēc? Gaužām vienkārši.Paprasot tos 25-50 EUR atkrīt uzreiz tie, kas nav gatavi šķirties pat no šādas summas, pat lai iegūtu uz viņa situāciju veikto aprēķinu. Attiecīgi viņiem nav arī tie tūkstoši, lai vispār kaut ko uzstādītu. Tas pats arī ir ar firmām, ja nespēj samaksāt izbraukumu, apskati utt, tad viņi nemaksās arī par sistēmām.
Lai nu jūsu kalkulatori nepaliktu bez darba, tad parastākais aprēķins ir vienkāršs.
1 kW sistēma spēj saražot +/- 1kW/h. Gadā tā saražos ap 900 kWh pie ideāliem apstākļiem. Tātad, ja mājas patēriņš ir 1 kW/h, tad to sareiziniet ar elektrības cenu, teorētisko saražoto un pēc tam ar 10 gadiem. Redzēsiet, cik sistēmai jāmaksā pie ideāla patēriņa un bateriju izvietojuma, lai tā atmaksātos 10 gados.

Āmen!

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 10:00

Jāni, ar savām pārdomām par maksas konsultācijām tu mierini sevi ka viss ir kārtībā ? :) Kāds naivums ... Noteikumus diktē patērētājs, nevis sevi cienošs piegādātājs. Tici man, jo īpaši tavā nozarē. Ja tu gribēsi, dabūt klientu tu brauksi uz D-pili 5 reizes bez maksas.

Re: Saules baterijas
Autors: Jānis Zomerfelds (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 10:17

Nelaime tā, ka tieši tālumā esošie saprot, ka viņiem tiek veltīts laiks un ir gatavi to apmaksāt, bet Rīga un Pierīga ir 90% mākoņstūmēju. Lai šo apmeklējumu nebūtu daugavpilietim jāapmaksā, tāpēc arī par velti nekur speciāli nebrauc.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 10:28

Nav nekāda nelaime - tev ir savs bizness un savs mārketings un savi klienti. Viss ir ok, tā tam ir jābūt.
Mani piemēram vari droši pieskaitīt mākoņstūmējiem un iereģistrēt kā bezperspektīvu. :)

Re: Saules baterijas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 10:28

Jānis Zomerfelds Wrote:
----------------------------------------
> Lai nu jūsu kalkulatori nepaliktu bez darba, tad
> parastākais aprēķins ir vienkāršs.
> 1 kW sistēma spēj saražot +/- 1kW/h. Gadā tā
> saražos ap 900 kWh pie ideāliem apstākļiem.
> Tātad, ja mājas patēriņš ir 1 kW/h, tad to
> sareiziniet ar elektrības cenu, teorētisko
> saražoto un pēc tam ar 10 gadiem. Redzēsiet,
> cik sistēmai jāmaksā pie ideāla patēriņa un
> bateriju izvietojuma, lai tā atmaksātos 10
> gados.
>
> Āmen!

Un 1kw sistēma maksā?

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 10:33

Bet vispār šis velk uz tirgvedības hrestomātiju - Rīgu un pierīgu, kur koncentrējas 90% valsts tirgus nosaukt par mākoņstūmējiem.

Re: Saules baterijas
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 10:51

Man sanāk, ka kopējām sistēmas izmaksām būtu jābūt kaut kur 50-70 centi par W, lai varētu sākt runāt par uzstādīšanu. Plikam panelim cik saprotu cena jau ir šajā diapazonā, bet kopējās izmaksas vēl atpaliek. Nu jāpaseko līdz izmaiņām.

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 11:55

man šitā saules bateriju perspektīva ,pašreizējā stāvoklī, sāk atgādināt jonu apkuri treknajos gados. Kad veikli darboņi spēja apmuļķot simtiem naivu klientu Latvijā, kuri ticot brīnumu stāstiem uzstādīja tās sistēmas par solīdām izmaksām savās privātmājās. Acis šiem nelaimīgajiem atvērās kad viņi sāka saņemt pirmos el. rēķinus,bet reālais rezultāts ir labi redzams tagad - kur ir šis jonu bizness šodien ? , pieļauju ka daļa pamainījuši produkta veidu.

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 13:54

Vilnis_Radio
Man sanāk, ka kopējām sistēmas izmaksām būtu jābūt kaut kur 50-70 centi par W, lai varētu sākt runāt par uzstādīšanu. Plikam panelim cik saprotu cena jau ir šajā diapazonā, bet kopējās izmaksas vēl atpaliek. Nu jāpaseko līdz izmaiņām.
-------------------------------
ma apmēram tas pats - 3K ir beidzamais cipars kuru es būtu gatavs ieguldīt 3,5Kw sistēmā ar uzstādīšanu utt.

Re: Saules baterijas
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 14:01

rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> Personīgi neesmu atmetis ar roku uzstādīt
> saules sistēmu savā mājā,kaut kur ap 4kw , bet
> pagaidām vēl neesmu atradis risinājumu kā to
> dabūt gatavu max. ar 3K euro,būtu gatavs arī pa
> pieci ja tas atmaksātos vismaz 10 gados, bet
> diemžēl tā tas nav.


rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> ma apmēram tas pats - 3K ir beidzamais cipars
> kuru es būtu gatavs ieguldīt 3,5Kw sistēmā ar
> uzstādīšanu utt.


Tātad rolex ir gatavs kaut rīt samaksāt 5k par 4kW vai 3k par 3.5kW. Mazliet aprēķinu ar paša rolex dotajiem skaitļiem, un sanāk, ka rolex par 0.5kW (4kW - 3.5kW) ir gatavs maksāt 2k (5k - 3k). Jā, tādi nu pie mums ir tie komentētāji, kas slēpjas aiz luksus brendu nikiem.

Re: Saules baterijas
Autors: Miervaldis47 (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 14:28

Kādi vēl 3k vai 5k eur, kādi kW. Rolex ir mākoņstūmējs, visu viņa laiku apēd komentēšana, ka paneļi nav izdevīgi un žēlošanās ka viss ir tik dārgi. Tas tač ne skaitīt nemāk, ne darīt. Visi tik jautā par atmaksāšanās termiņu, laiku. Pērkot dzīvokli kāds atmaksas laiks? Pērkot mēbeles - kāds atmaksas laiks? Pērkot auto kāds atmakas laiks. Drēbes - atmaksas laiks? Jauns iPhone - atmaksas laiks?
Pērkot auto kāds min vārdu - ieguldīt? Tad kādā sakarā te vislaik kāds kaut ko grib ieguldīt? Liekat naudu termiņnoguldījumos, ja jau ar paneļiem viss tik slikti. Visi tik grib lai pēc 3 gadiem elektrība nāktu par velti, tā nebūs. Kaut gan nē, man būs.

Re: Saules baterijas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 14:43

Miervaldi, tu esi bezcerīgs, ja tavi argumenti ir šādi...

Re: Saules baterijas
Autors: rolex (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 16:12

Miervaldis47
Kādi vēl 3k vai 5k eur, kādi kW. Rolex ir mākoņstūmējs, visu viņa laiku apēd komentēšana, ka paneļi nav izdevīgi un žēlošanās ka viss ir tik dārgi. Tas tač ne skaitīt nemāk, ne darīt. Visi tik jautā par atmaksāšanās termiņu, laiku. Pērkot dzīvokli kāds atmaksas laiks? Pērkot mēbeles - kāds atmaksas laiks? Pērkot auto kāds atmakas laiks. Drēbes - atmaksas laiks? Jauns iPhone - atmaksas laiks
--------------------------------------
tur jau ir tā lieta, ka to saules biznesu īstenībā par biznesu kapitālisma ietvaros nosaukt nemaz nevar jo tas nav radies ekonomisku apstākļu dēļ , tas ir lielākajā mērā ES politisks lēmums , viens no veidiem kā palikt neatkarīgākiem no Krievijas energoresursiem. Jautājums šī biznesa dzīvotspējā bija tajā cik ilgi politiķi par šo projektu spēs atcerēties vai gādāt. Tagad, kad jau pie siles pietuvotajiem ir sacelti vēja parki, bio ražotnes un veiksmīgi ieviesta OIK, par šī ''biznesa'' stutēšanu politiķi nu ir aizmirsuši.
Un tagad parastie zaļo tehnoloģiju tirgotāji ,tādi kā Jānis Z., binary, Miervaldis47 ir saplēstas siles priekšā - potenciālie saules paneļu pircēji nav gatavi maksāt par elektrību reizes vairāk nekā to var nopirkt no Sadales Tīkla un saules pārdevēji nav gatavi tirgot savas sistēmas tirgot zem pašizmaksas.
Miervaldi47- tā ir kad biznesā iepin politiku, daži (parasti politiķiem pietuvināti) ir tie kuri norauj krējumu, bet pārējie tādi kā tu ar kompanjoniem diemžēl paliek saplēstas siles priekšā.

Re: Saules baterijas
Autors: JanisJanis (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 16:39

Ja ir lieka nauda, tad ir vērts ieguldīt saules baterijās, kolektoros, siltināšanā un blīvēšanā. Ja šobrīd naudas nav tad jāstrādā un jāpērk pārtika. Atmaksāšanās energoefektivitātei ir zema, tas gan. Kas notiks ar enerģētiku pēc 5, 10, 15, 35 gadiem neviens nezina. Var būt arī ļoti slikti, var būt arī labi. Paskatieties globālās enerģijas patēriņu datus un prognozes, neviens nezin kā būs, tas ka enerģija ļoti trūks ir 100% skaidrs.

Re: Saules baterijas
Autors: Rakaris (85.10.211.---)
Datums: 11/03/2016 17:16

Sarežģīta diskusija sanākusi :D
Pamatā viss ir vienkārši: saražotā elektrība jāpatērē uzreiz. Ieguldījumu atpelnīšanai nepieciešami ~10 gadi.Ir cilvēki, kas gatavi investēt tūkstošus, lai sāktu pelnīt pēc 10 gadiem, ir cilvēki, kam tas nav interesanti.
Nodot visu saražoto elektrību tīklā un ņemt atpakaļ, kad tā nepieciešama, protams, ka nav izdevīgi, atmaksāšanās laiks velk uz 20+ gadiem, tad jau no paneļu jaudas droši vien, ka nekas daudz vairs nebūs palicis pāri.
Pats pēc pāris gadiem noteikti, ka lietošu saules paneļus sadzīves ūdens sildīšanai neapkures periodā un minimālai piesildīšanai apkures periodā. Ekonomiskais pamatojums sastāda teiksim pusi no vajadzības pēc saules paneļiem, otra puse ir filozofija par zaļāku dzīvi un pačotnums, ka man tādi ir :D



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **     **  ********   **     ** 
 **    **  ***   **  **     **  **     **  **     ** 
     **    ****  **  **     **  **     **  **     ** 
    **     ** ** **  *********  ********   **     ** 
   **      **  ****  **     **  **          **   **  
   **      **   ***  **     **  **           ** **   
   **      **    **  **     **  **            ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727