UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigars tata (---.btv.lv)
Datums: 13/04/2007 23:05

iedodiet ludz koordinātas, kurai firmai ir šāda iekārta?

būšu ārkārtīgi pateicīgs...

Aigars
28811008

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 13/04/2007 23:05

onka

tad jau tā būs kāda turbo malka, jo par 10 ls var nopirkt 0,5 - 0,7 sterus malkas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.92.---)
Datums: 14/04/2007 05:16

onka,
Pa tādu naudu malku līdz plītij vairs nedabūsi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 16/04/2007 02:04

Hmm man tomer ir interese ka jus konstatejat curumu kontura ???? kas dramatiski kritas šķidruma līmenis??? vai firma pirms likšanas nepārbaudīja zem spiediena to trubinju?


Man ir cita problema un velos kadu konsultaciju. ta ka sistemu radiatoriem un gridam ielaidu samera nesen pagajusha gana oktobri udenis vel nav nomiris un dziv lidz ar to ik pa laika "ražo" gaisu, kā panākt lai gaiss pazūd, automatiskie atgaisotaji ta tiri labi nestrada .. nezinu kapec (ir vairaki ta ka nezinu kas pa problemu). nebuu jau nekas ja butu tas gaiss pie parastajiem cirkulacijas suknijiem, be ta ka ir elektroniskais tad automatiski tas apstajas :((

nu bet ta visa visuma ripo sistema uz priekshu :)

jau esmu atsledzis manuali visu sistemu. jo noliekot uz 13 gradiem SS izslegshanas temperaturu tas tomer saulaina diena ir par daudz :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 16/04/2007 19:51

Es gan neslēdzu ārā - man nepatīk aukstas grīdas....man heatstop uz 18 grādiem, un grīdu min. temperatūra arī. Saulainā dienā atveru logus)))))
par gaisu - manuprāt gaism ne no šā ne no tā nebūtu jārodas... Tā vismaz meistari sākumā teica. Pāris reizes atgaisojām drīz pēc tam, kad sistēma bija palaista un tas viss. Mums gaiss sistēmā pavisam nedaudz reizēm rodas, ja apkure kādu laiku nedarbojas (vasarā) un cirkulācija nenotiek. Tad atgaisojam ar roku visus kontūrus un ir o.K..

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigars tata (84.237.243.---)
Datums: 16/04/2007 20:29

SS vēl nemaz neesmu pieslēdzis. kontūru raka būvnieki, kas viņu
pārrava vairaakaas vietaas. vietas tika atraktas un salabotas, bet kontuurs joprojaam netur spiedienu. buuvnieki jau ir prom, jo lauzu liigumu ar viniem.

tagad vajag pasham atrast vainiigo vietu. es internetaa nekur neatradu taadu Passive sound detection iekaartu Latvijaa. Ne Riigas Uudenim, ne Latvijas Gaazei nav taadu iekaartu, ar ko var atrast vainiigo vietu.

varbuut ir kaadas idejas?? vareetu ielaist gaisu zem spiediena varbuut un tad dereetu shaada skanas noteikšanas sistēma, tikai kam tada ir??

Aigars

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/04/2007 21:55

ar pārrauto kontūru divi varianti
1. spiest ūdeni kamēr parādās virs zemes (es nebūtu pārsteigts, ja, arī, visas stiķētās vietas pa biškam laiž, un neapzinātās vietas, un tad tas ūdens var neparādīties ilgi)
2. ierakt jaunu - ātrāk un lētāk.

kvazi - es atgaisoju kontūrus pa vienam. pieplūdi ciet, pieplūdes atgaisotājs vaļā un caur atplūdi uzpilda. tad atplūdi ciet, kontūrus ciet, pieplūdi vaļā un izspiež pieplūdes kolektorā esošo gaisa mazumiņu

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 17/04/2007 00:57

WOW, Aigar, tev gan nav paveicies ar būvniekiem!! Kas tad tie bija par brīnumiem?

jaunais
Autors: jaunais (87.110.92.---)
Datums: 17/04/2007 04:53

aigar tata
Ūdens saimniecībās vajag maeklēt iekārtu ūdens noplūdes meklēšanai, nevis Passive sound detection iekaartu .
Vēl variants būtu nevis visu pārrakt, bet presēt sistēmu pa posmiem un tikai tad mainīt bojāto posmu.
Ar līdzīgām ūdens noplūdes meklēšanas sistēmām kā Passive sound detection vai kautko līdzīgu esmu saskāries.Tas ir labākajā gadījumā 50 uz 50.Traucē dažadi ārējie apstākļi kā garām brausošas mašīnas utt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 17/04/2007 19:51

Es gan sliecos piekrist v_t. Ja ir tāda ž**a, tad lētāk būs ierakt jaunu kolektoru normāli. Tur tak pilnīgiem āmuriem jābūt lai _vairākkārt_ pārrautu kolektoru.
Vai ir divi kolektora loki? Abi bojāti?

jaunais
Autors: jaunais (87.110.92.---)
Datums: 17/04/2007 20:23

Tā laikam būs ātrāk un efektīvāk

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Buss (---.firstdata.lv)
Datums: 17/04/2007 22:47

Par pārraušanu - ja rok kolektoru smilšainā, brūkošā gruntī, tad to caurli rullē iekšā tūlīt aiz eskavatora un tur pārraut nav nekāds brīnums. Man kaimiņam raka firma (viena no tām, kas uzstāda SS) un pārrāva. Sev raku pats, ļoti uzmanījos, tomēr arī vienā vietā eskavators pārrāva. Es gan nebiju klāt tajā brīdī.

Tā šķidruma noplūde var būt ļoti maza - un tādu diez vai kāds detektors atradīs.

Tāpēc es piedāvātu variantu nopresēt cauruli līdz kādām 6-10 atm, tā lai šaubīgo vietu pārrauj pamatīgi, tad pumpēt iekšā ūdeni un gaidīt kad noplūde parādīsies zemes virsā!!!

Vai SS kompānijas nepiedāvā kādu variantu šāda kolektora glābšanai ?

Re: jaunais
Autors: jaunais (87.110.92.---)
Datums: 18/04/2007 06:38

Jā, šī lieta paliek diezgan aktuāla. Ja grunts ir ļoti smilšaina vai grantaina, tad arī ūdens no kontūras grunts virspusē var arī neparādīties jo šim gruntīm ir pat neiepējami iedomāties kāda ir uzsūkšanas spējas. Varbūt blakus ir kāda siltumtrase, drenāža vai kanalizācijas vads? Tad virziens var būt arī tajā virzienā.
Dotajā gadījumā Aigaram ieteiktu, ja cautule ir pārrauta vairākās vietās, izstaipīta un salabota, tiešām kā iepriekš minēja vecie speci apsvērt iespēju par jauna kolektora izbūvi, jo tā ņemoties patērēsi, gan laiku , gan naudu bez īpašiem rezultiem. Un nervi paliks vietā, lai cik sāpīgi tas nebūtu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jonas (84.237.243.---)
Datums: 18/04/2007 22:50

ok, paldies. palaidu lielāku spiedienu. paskatīsos kas notiek. spiediens kriitas baigi ātri, ta ka iespējams ir parrāvis, vismaz vairak to cauruli. nekāds slapjums gan neuzrādas virszemē. ja nekas nebūs pac dienam, tad rakšu vien jaunu.


Aigars

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: auseklis (81.198.118.---)
Datums: 21/04/2007 05:58

Aigar, ieteiktu tomēr rakt jaunu kontūru jo Jūsu kontūra smilšainā augsnē, ar biezsienu 32. cauruli, ar vairākiem savienojumiem, nespēs nodrošināt pietiekamu siltuma pārvadi no zemes un daļu no siltuma nāksies saražot ar elektrotena palīdzību, kas nebūs lēts prieks.
Iesaku visiem cilvēkiem, kas vēlas uzstādīt siltumsūkni, slēgt līgumu ar montāžas firmu un paredzēt atbildību par rezultātiem, jo gadās ka cenšoties iegūt pasūtījumu, pārdevējs vai montāžnieks uzrāda neatbilstošus iekārtas parametrus.
Dažreiz arī pasūtītājs ir vieglprātīgs un mazliet zemākas cenas dēļ uztic darbu veikšanu neprofesionāļiem, kas automātiski anulē garantiju.
Cilvēkiem ir grūti mācīties no citu kļūdām, taču no savām mācotie tas izmaksā ļoti dārgi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: auseklis (87.110.75.---)
Datums: 21/04/2007 22:30

Visiem, kam ir problēmas ar SILTUMSŪKŅIEM

Siltumsūknis ir ļoti laba un ekonomiska apkures ierīce, ja tiek ievērota izbūves tehnoloģija. Pirmkārt kontūras garums dažāda veida augsnēs atšķiras un ražotāja dati ir doti par ražotājvalsts zemē ierokamās kontūras garumu. Otrkārt silto grīdu apkure bieži tiek izbūvēta ekonomējot caurules un putuplastu, kas noved pie palielinātiem apkures izdevumiem jo grīdā jāpadod augsta temperatūra. Vēl ļaunāk ir tad, kad kopā ar siltumsūkni uzstāda radiatorus, kas ir paredzēti augstam temperatūras režīmam. Pamatā sliktas atsauksmes nākas dzirdēt šādos gadījumos, kā arī tad, kad pārdevējs cenšas pārdot preci par katru cenu, noklusējot vai uzdodot nepareizus ierīces tehniskos datus. Lai saglabātu siltumsūkņu objektīvi labo imidžu piedāvāju visiem, kam ir problēmas ar šo apkures veidu, dodiet ziņu info@#$%&siltumnieks.lv , piedāvāju veikt auditu, lai noteiktu problēmas cēloni, kā arī palīdzēt atrast risinājumu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (87.110.60.---)
Datums: 24/04/2007 05:57

Gribās palielīties, lai nedomātu kāds no foruma dalībniekiem, ka es tikai fantazēju. Tikko kā ieraku kantūru 480m. garumā ar esošo zemes platību 1200m²gabalu. Pēc ierakšanas spiediens ar gaisu tur 6 bār. jau piecas dienas, ceru, ka tas ir labs rādītājs. Teikšu kā ir: nav viegli izrrulēt 500m. garu PE cauruli vienā gabalā ,iegrozīt kontūru jau daļēji iekoptā zemes gabalā pat ar mazo ekskvatoru./Labi, ka ir dažadi barteri un savstarpējās draugu palīdzibas/. Sķiet bagarniekam pat gava sagriezās grozoties uz priekšu un atpakaļ. Bet cepuri nost viņam, lai ar jauns puiss, bet savā ziņā teiksu profiņšs šajā darbā.
Sanāca izrakt laukā jau iestādītās ābelites /pagājušogad/ utt., nostumt grunts virskārtu pa joslām un pārvietot atpakāl. Vakar saliku ābeles atpakaļ. Ceru, ka augs. Drusku sanāk probēmas ar SS iegādi sakarā ar inflācijas ''krīzi'', bet ceru, ka tas tuvākajā laikā nokārtosies pozitīvi ar izvēlēto banku, man labvēlīgi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Ina Treimane (84.237.171.---)
Datums: 28/04/2007 17:46

loti atvainojos ,ja kādam liekas ka es atkārtojos un uzdodu jautājumu, kurš jau forumā ir uzdots,bet seit ir tik daudz un specifiskas lietas aprunātas, ka es jau nedēlu lasu un netieku skaidrībā ar vienu.. Gribu uzstādīt siltumsūkņa apkures sistēmu (zemes siltums).?????Kura firma ir tā labākā vai izdevīgākā ,laika trūkuma dēl arī tā atrākā?????Liels paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: lietotajs (212.93.97.---)
Datums: 28/04/2007 20:27

Inai Treimanei.
Iesaku firmu "Ra-Ra"(www.rara.lv). Atvainojos, ka rekomendēju firmu, kurā strādāju,> tas varbūt nav ētiski anonīmā forumā. Bet nevaru iedomāties nevienu citu firmu, kurā darbiniekiem galvenais ir klientam izdevīgākais risinājums un klientam lietderīgākās iekārtas izvēle, nemot vērā kanalizācijas izbūvi un nākotnes apzalumošanu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 29/04/2007 20:27

Ina Treimane
Es domāju ka Jums nav jaaizvēlas firma kura uzstāda bet gan siltumsuknja modelis un tad piemeklet firmu, kura pārstāv sho razhotāju.. tā būs daudz vieglāk.

Lietotaj: visas firmas njem kanalizacijas izbuves un apzaljumoshanas ar to jusu firma nav ipasha. Tapec cilveks jau maksa naudu lai pielagotos vinja apstakljiem... nu teiksim ta ... ne mazu naudu.
Firma kura man uzstadija sukni palida zem visiem jusu minetajiem parametriem.

Ina skaties peti atrodi laiku, galu gala ts nav aiziet uz veikalu nopirkt maizi, apskati dazhadus piedavajumus



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  ***   ***   **   **   ***   ***  ***   ** 
 **     **  **** ****    ** **    **** ****  ****  ** 
 **     **  ** *** **     ***     ** *** **  ** ** ** 
 **     **  **     **    ** **    **     **  **  **** 
 **     **  **     **   **   **   **     **  **   *** 
  *******   **     **  **     **  **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727